Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz M3aN #80496 üzenetére

    Nem merek. Szerintem a hifi, főleg a hangszóró választás nagyon-nagyon fülre szabott úgymond. Hallottam már agyonistenített szettet is olyan laposnak, hogy vállat vontam, meg olcsó szettet is "wow, nem rossz"-nak. Meg persze olcsó szettet is gyengének és drágát nagyon jónak. Kompromisszumot mindig köt valahol az ember, én ha tudnék, hallgatóznék a helyedben akár valami hifista közösségben, akár boltban (és akkor új hangfalakra lősz), vagy nem is tudom...

    A választást nehezíti, hogy sokan azt ajánlják és mondják jónak, ami járt már náluk, volt életükben vagy 2-3 hangfalpárjuk és hopp, egyből az egyik az, ami a legjobban is szól.

    A másik, amikor bejön a dealer, aki keze alatt havonta megfordul jópár hangszórópár, akár új, akár használt és ebből a nagyobb mintából válogatva jelenti ki, hogy "na ez a jó, ezt vedd". Mondanánk, hogy statisztikai alapon igaza van, neki jobban lehet hinni, mint az egységsugarú hifistának, csakhogy ez is még csak 1 fül sajnos, márpedig a fülünk eléggé eltér az alap paramétereken túlmenően (mert nyilván mind a 7-milliárd bolygón élő fülre elmondhatók alap dolgok, hol érzékenyebb, hol kevésbé, stb, de ez utána adott egyént nézve marhára árnyalva lesz, én például utálom a fém dómsugárzók hangját).

    Erre rájön egy iszonyú nagy súlyú pszichés megfontolás, a design-tól kezdve az extravagancián át a nemistudommi-ig és kész a baj :)

    Márkára se mernék esküdni, van márkán belül is jó széria és gyengébb széria. Hallottam komoly B&W szettet elég átlagosan megszólalni, Audio Note-ot gyönyörűen lezenélni egy Eric Clapton unplugged-ot úgy, hogy egy szimpla Madonna Frozen-nél nagyot vérzett (és ez nem high-end anyag ugyebár), szóval....

    Fül fül fül :K

    Nincs könnyű dolgod. Ajánl innen valaki valamit, meggyőznek, beleugrasz, aztán fészkelődsz kicsit a székben, majd egyre jobban, végül eladod. Akinek eladod, lehet, őrült boldog lesz Vele, Te meg vakaróztál, hogy valami nem adta úgy, ahogy kéne.

    Fülelni kell - vagy cserebere szép lassan, míg bele nem futsz abba, aminek a hangjától lemész hídba. :D

    Vagy az igényekből adsz le, Rádbeszélnek valami jónak mondottat, elfogadod és élvezed, hallgatod, jónapot, béke. :) Néha az idegrendszer állapota sokat dob az audió élvezeti értékén, mint agyalni, mi a legjobb. :DDD :DDD :DDD

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #56474624

    törölt tag

    válasz M3aN #80496 üzenetére

    Ilyen olcsón 3-utas állót nem szabad venni, ezeket nyugodtan kizárhatod.

Új hozzászólás Aktív témák