Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz Ribi #78345 üzenetére

    Éppen alattad, alphamooncam által linkelt cikkben olvastam:

    "Sajnos a teremakusztika egy eléggé összetett tudományág, amihez nem csak kiterjedt fizikai és matematikai ismeretek szükségesek, de sok anyagismeret és még több tapasztalat. Amit mi egyszerű halandók mindebből könnyen elsajátíthatunk, az a tapasztalat."

    A felsorolásban szereplő ismeretek hiánya nem a hülyeség szinonímája.
    Az elméleti tudás - egy adott helyiségre vonatkoztatva - kiváltható sok-sok kísérletezéssel, de szerintem egy felkészült szakember segítsége jobb választás, mint sokrengeteg pénzt, időt és energiát a kísérletezésbe fektetni.

    Csak egy példa, mert éppen lakásfelújítok: más a nyers, a festett és a tapétázott fal hangvisszaverődése. Tapasztalati úton ez úgy néz ki, hogy hallgatózok, kifestek, hallgatózok, tapétázok, hallgatózok, aztán ha a festett fal "hangja" jobban bejön, kaparhatom le a tapétát, ha meg a nyers fal jobb (kizárt, de ugye szubjektivitás is van a dologban bőven), akkor a festéket is vakarhatom le. És akkor még a bútorok, kárpitok, falikárpitok, üvegfelületek szóba se kerültek...

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • bta1

    őstag

    válasz Ribi #78345 üzenetére

    Már bánom, hogy nem többes szám 1. személyben fogalmaztam... akkor nem értelmezhetnéd neked tetszően, viszont muszáj lett volna tisztáznom, hogy a saját zenehallgató/nappali szobámat sem kívánom bemérni, pedig eszköz szinten nem lenne akadálya, a diplomamunkámat pedig mechanikus gépek rezgésanalízises diagnosztikájáról írtam. A szobaakusztika nem volt tananyag, mindenesetre az ott + önszorgalomból felszedett tudás pl. arra tökéletesen elendő, h lássam, hol egyszerűsíti túl, és mely pontokon galoppírozza el magát Fapaci..))) Félrértés ne essék, 80%-ban nagyon jó dolgokat mond - elképesztő furcsaságok mellett...

Új hozzászólás Aktív témák