Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz #71562240 #49729 üzenetére

    Biztos mindenek kell bemelegedés, de vannak eszközök, amiknél ez olyan mértékű, hogy észrevehető és vannak, amiknél nem. Pl. a Rotel sztereóm 3/4 óráig hallgathatatlan volt. A Denon mozierősítőmnek is olyan 40 perc kell, de oda kell figyelni, hogy észrevedd a változást. A HTA-nál meg semmi ilyent nem veszek észre.
    Vagy a Zero dac is rossz volt hidegen, Lupus-nál szintén nem vettem észre ilyent.
    Valószínű, hogy az optimális üzemi hőmérsékletek különbözőségéről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • liszi70

    nagyúr

    válasz #71562240 #49729 üzenetére

    Köszönöm!

    "A hátsó kikapcsológomb, ha egyáltalán ellát valamilyen "társadalmiszerep-funkciót", akkor már inkább éppen a sznobizmusság, a felsőosztályúság jelképe - de nem ez a lényeg, hanem hangminőségbeli szempontok a kényelemmel szemben."

    Egy ilyen digitális, távirányítós, LCD-kijelzős, modern eszközön, mint a Wadia, ez a megoldás valóban nem lehet más, mint sznobizmus. Sem technológia, sem praktikum nem teszi szükségessé szerintem, de én a marketing-sznobizmusra abszolút nem gondoltam, köszönöm a felvilágosítást! Én a saját, nagyon egyszerű világképemmel csak faszságnak minősítettem, de ez nem áll távol az általad felvázolt valóságtól. Szóval ez egy gyártói jelzés, hogy lám, ők nem ugyanaz a kategória, mint a "többi", mert hiszen mennyire leszarják a kényelmi szempontokat a hangminőséggel szemben!

    "Mindenfajta kapcsolású és alkatrészfajtájú szórakoztatóelektronikai készüléknek van egy optimális működési hőmérséklete, ezt jellemzően 30 perc-1 óra körüli működés során érik el, persze vannak szélsőségek is."

    Tudom, hogy minden hi-fi eszköznek kell melegednie, hogy tudása legjavát adja, ezt az Arcam-on is tapasztalom. Mondjuk szerintem elég 10-15 perc neki, de én nem értek hozzá, csak úgy hallom.

    "A bekapcsolt vagy a standby állapot azt segíti elő, hogy kevesebb működési idő kelljen az üzemi hőmérséklet eléréséhez."

    Oké, de ez szerintem nem indokol tudatos 24-órás bekapcsolt állapotot.

    Köszönöm, hogy (Deus ex machina) időt szántál az én hülyeségeimre! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák