Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz DDL #43973 üzenetére

    Miért is nem lehet megúszni? Gyakorlatban nekem sem jött össze különböző végfokokkal, de még különböző kábelekkel sem az egységes hang. De nem értem,miért kellene hozzá mindenképp aktiv váltás. Van ismerősöm, ráadásul tapasztalt hájendes, aki totálisan különböző működésű, és stílusú erősítőt használ mélyhez, és magashoz. Külön nem kérdeztem, de szinte biztosan passziv váltót használ.

    Logikám szerint elég egy plusz beiktatott hangerőcsökkentő potméter a jobban erősítő erősítő elé.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • Ear001

    addikt

    válasz DDL #43973 üzenetére

    Tényleg cask elméleti szinten, de lehet full aktív a rendszerünk aktív keresztváltó nélkül. Vegyünk például egy csomó csöves erősítőt, ahol egyfajta sávhatárolást már a kimenőtrafóval elérhetünk, pláne ha az egyedileg, az adott rendszerbe készül. A hangszórók pedig kerüljenek tölcsérekbe. Ezek, ha jól vannak méretezve önmagukban megoldják a keresztváltás problémáját. Persze szükségünk lehet még itt-ott pár alkatrészre, érzékenység beállításához ellenállásra például, vary kondira a jobb váltáshoz, de a lehetőség adott, ahogy a lenti ábrán is látszik. Igaz, ott figyel egy AC-50 CH DIV nevű eszköz, ami akár lehetne aktv váltó is, de ebben az esetben ez inkább egy vonalszintű jelelosztó dobozka a sok erősítőnek. Más összeállításoknál viszont Kondo San boldogan épített maga is aktív keresztváltókat sok-sok csővel...

Új hozzászólás Aktív témák