Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz gorbep #41822 üzenetére

    ezért mondtam, h nem túl okos dolog egy kalap alá venni az azonos működési elvű cuccokat. legviccesebb, amikor azt olvasom, h lineáris táp javít hangon. melyik a kismilliobol?

    hallottam olyan lineáris vezérlésű usb tápot, ami nagyon sokat rontott. ahogy a plusz beiktatott szűrők is inkább más hangot adnak,mint jobbat.

    áram regerátor lenne az igazi, gondolom. sajnos ilyenekkel nincs tapasztalatom itthon.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz gorbep #41822 üzenetére

    Nem tudom , hogy mit lehet hallani egy "agyonszűrt" tápon mint olyan nagy változás de én már sokadik erősítőmet építem tapasztalatból agyonszűrtre és eddig mindig csak nyertem vele legalább annyit, hogy brumm eltünt és tápvonalból nem csak hallhatatlan de közel egyszerű eszközökkel mérhetetlen zaj is jött.

    Ha nem lehetne "agyonszűrt" tápokkal zajtalan feszforrást létesíteni akkor a modern technika még mindig ott tartana, hogy szobaméretű elektroncsöves "PC"-k lennének... Úgy hogy hülyeséget kérem ne beszéljünk!
    Egy labor 1GHz-es 80dB-s erősítő nem létezhetne olyan táp nélkül ami teljesen zajtalan. És érdekes módon mégis létezik és ha azt vesszük csak pénz kérdése és baromi egyszerű otthon is csinálni hasonlót...
    Tehát az, hogy teljesen zajtól szigetelt (mérhetetlenül kicsi zaj) tápot nem lehet csinálni az nagyon laikus kijelentés volt...
    Ezt csak hallkan jegyzem meg de konrétan készíthető olyan táp aminek bizonyos sávszélen kisebb mérhető zaja van mint egy mezei akksinak... Na ha itt már hálózati zavart hallanál akkor ajánlok egy jobb megoldást orvos... :DD

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák