Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz Catman #38600 üzenetére

    Na itt a vízválasztó, ahogy Pityu is mondta. Van, aki zenét akar hallgatni és olyan is, aki méréseket nézni. El kell dönteni, hogy melyik táborba tartozik az ember. Felesleges győzködni egymást, ennek soha nem lesz vége. Én azt mondom, ha mérés érdekel, akkor keress magadnak. Ha meg a saját bőrödön szeretnéd megtapasztalni, akkor el lehet ballagni mindenkinek különböző helyekre, ahol letét ellenében el lehet hozni a termékpaletta összes kábelét és a saját rendszerben meghallgatni a változásokat.

    https://barbieripnk.hu/

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Catman #38600 üzenetére

    "Tudsz mutatni olyan cikket, amiben tudomanyos modszerekkel bizonyitjak, hogy a rez es az ezust digitalis kabel hangja kozott erzekelheto kulonbseg van?" Persze, tudnék, ugyanis (a tapasztalt topiklakók körében jól ismert szövegfordulatom következik:) ez kb. három évtized hifi tudományának közhelye, paradigmája, azaz mintegy három évtized óta rengeteg (tudományos vagy féltudományos) kísérlet eredményeinek közhelye. De ez nem úgy működik, hogy "bizonyítólag" elkezdek példálózni, ezt sosem teszem, még akkor sem, ha ez most a részedről érdeklődő típusú kérdés-kérés volt. Ilyenkor szoktam azt mondani (ez is jól ismert szövegfordulatom itt), ha érdekel a téma, művelődj benne, kísérletezz, tapasztalj, olvass szaklapokat, stb., ezt én nem tudom megtenni helyetted, ellenben magam helyett folyamatosan megteszem, majdnem negyven éve.

    Egyébként, amint köztudott, talonban van egy megvitatásra és elfogadásra kész "első hozzászólás", vagyis topikösszefoglaló, amely a tanácsadás mellett szemléletet és segítséget kíván adni ilyen irányú művelődéshez, és amely topikösszefoglaló a szerzőinek szándéka szerint készen van, mégis kb. egy hónap óta az én szándékom miatt akaratlagosan talonban van, bizonyos "kísérletek" elvégzése végett, mielőtt közreadnám megvitatásra. Mint korábban már írtam, a "kísérleti alanyok" a topiklakók, a "kísérletek" elsődleges módszere pedig a topikban közzétett (tartalmilag vagy szó szerint egyező) részletekre való reakciók (tudományos :D ) vizsgálata. A "kísérletek" "eredményei" alapján tologattam a szöveg manifesztálódását és alakítgattam tovább. De hamarosan közreadom.

    (#38601) Lompos48 De hiszen te jól ismered a hifisták-audiofilek tudományos kísérletezési módszereit, minek mondjam? Összehasonlító meghallgatásos tesztek vakon-nem vakon, rövidtávon-hosszútávon, egyedül-csoportosan; mérések; a saját és mások tapasztalatainak és mérési eredményeinek szervezett megbeszélése, kiértékelése, megokolni próbálása; tudományos nyilvánosság szelektáló ereje;... majd továbbra is összehasonlító meghallgatásos tesztek vakon-nem vakon, rövidtávon-hosszútávon, egyedül-csoportosan; mérések; a saját és mások tapasztalatainak és mérési eredményeinek szervezett megbeszélése, kiértékelése, megokolni próbálása; tudományos nyilvánosság szelektáló ereje;... majd továbbra is összehasonlító meghallgatásos tesztek vakon-nem vakon, rövidtávon-hosszútávon, egyedül-csoportosan; mérések; a saját és mások tapasztalatainak és mérési eredményeinek szervezett megbeszélése, kiértékelése, megokolni próbálása; tudományos nyilvánosság szelektáló ereje;... majd továbbra is összehasonlító meghallgatásos tesztek vakon-nem vakon, rövidtávon-hosszútávon, egyedül-csoportosan; mérések; a saját és mások tapasztalatainak és mérési eredményeinek szervezett megbeszélése, kiértékelése, megokolni próbálása; tudományos nyilvánosság szelektáló ereje;... majd továbbra is ... a végtelenségig. Vannak, amikre azt mondjuk, hogy a tudomány mai állása szerint így látjuk, és vannak, amiket bizonyítottnak tekintünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák