Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toto0569

    addikt

    válasz Tamoo #32940 üzenetére

    nem 'tom,nekem két külön rendszer van erre a célra,de nem hiszem,hogy hifis szemmel nézve jobb "teret" tudna elém rakni mint egy minőségibb sztereó cuccos.

  • Iomega

    őstag

    válasz Tamoo #32940 üzenetére

    Ebben nem hiszek. :N Ha egy jóval magasabb kategóriába tartozna az a bizonyos HM erősítő az említett sztereó erősítőhöz képest, akkor még el tudnám képzelni. Viszont a jelenlegi esetben ez nem lehet igaz, mivel a PM 7000 nem a legalja a Marantz, sztereó erősítői között. (Marantz SR7000, kontra PM7000)
    Ha hallottad szólni mindkét típust ugyanazon a rendszeren, értem ezalatt a kábelezést, cd lejátszó, ugyanaz a zenei forrás, hangfalak, hangerő, ugyanazon helyiségben, és a megítélésed szerint jobban jött ki az SR7000, az még mindig csak az egyéni nézetedet tükrözi, nem jelenti azt, hogy szebben szól.

    (#32947) andorra:

    "Nagyon vigyázz arra, hogy ne vonj le téves következtetést, mint most tetted."

    Nem állt szándékomban, ne is ferdítsük el a történetet, és vita se legyen már ebből. :R

    A fenti két modellről van szó, amelyek az SR7000 és PM7000. Én ezen erősítők fényében nyilatkoztattam ki a nézetemet. Tudom miről beszélsz, tisztában vagyok ezzel. Amit írtál, jelen esetben szóforgatás, persze ezen felállásban, szavaiddal élve,
    "Ezért lehet az, hogy adott esetben jobb vétel is lehet egy régi csúcskategóriás házimozi erősítő sztereóra, mint ugyanannak a cégnek egy régi sztereó erősítője."
    igazad is lehet, de jelenleg nem ezt a lehetőséget vetettül fel. Csupán azt, hogy melyik modellt éri megvenni a hangzás tekintetében. És ez esetben, próba nélkül is, a PM7000-re esik a választásom, és nem az SR7000-re, ha a hangzás minőségét firtatjuk.

    Más előnyt, kontra hárányt nem vettünk most figyelembe, miszerint a HM erősítőben van tuner, és DAC is. Kicsivel nagyobb a teljesítmény. Erre azt írom, hogy már a PM7000 által nyújtott teljesítményt sem tudom kihasználni igazán, néhány plusz watt ide, vagy oda, nem igazán dob a latba. Hol fogom én teljes hangerővel hallgatni az erősítőt, ráadásul úgy, hogy még plusz erőt kívánnék? :U

    [ Szerkesztve ]

    Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Új hozzászólás Aktív témák