Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz #03969024 #31392 üzenetére

    A nem mellényúlással egyetértek, aki az ilyen hangot kultiválja, annak jó választás egy yamaha, de a véleményemet fenntartom, számomra túl analógos, nem annyira pezsgő, élő és agilis, amennyire a házon belüli yamaha zongorák.
    És akkor még a vidik hajlott korú hangjáról még nem is beszéltem. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #03969024 #31392 üzenetére

    Inkább egyetértek. A Yamahák kifejezetten egyenletesen, kiszámíthatóan skálázódnak, és általában elég jó ár/érték viszonnyal, tényleg nehéz velük mellényúlni. Persze ebben a véleményben benne van, hogy én is szeretem a tónusukat, a jelek szerint jobban mint blattida, akinek azonban abban igaza van (mármint hogyha jól értem a véleményét), hogy a most általam elég jónak titulált ár/érték viszony ritkán csap át igazán kiemelkedő ár/érték viszonyba. A Yamahák olyanok mint Lampard vagy Gerrard, egyenletesen magas szintű "iparos" futballt játszanak, de sosem Messi típusút és szintűt, egyúttal sosincs akkora "arcuk" és olyan zselézett hajuk, mint egy CéRonaldo-nak vagy Beckham-nek.

    (Na most a Videoton márka hangminőségével kapcsolatban napjainkban Torghelle Sándor futballtudása tud leginkább eszembe jutni... - csak hogy eleget tegyek a zárójelben megfogalmazott felkérésednek is. ;] )

    (#31388) fero02: Ahogy blattida írja, a réven/vámon jellegű veszteség/nyereség jelentkezik. Mindazonáltal megesik, hogy használnak ilyesmiket kiegészítőként hifi jelkábeleken, de amelyik típusoknak több az előnyös hatása, azok szofisztikáltabb szerkezetűek-hatásúak, mint egy "egyszerű" ferritgyűrű (vagy hidegítő kondenzátor, amely szintén szóba szokott jönni ilyen jelkondícionálási-árnyékolási-zavarszűrési célra jelvezetékeken).

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #03969024 #31392 üzenetére

    2008 táján kiadtak "mindent tudó darabokat majdnem féláron az elődökhöz képest, volt DD, DPL2, DTS DSP dekóder, de hangminőségre elég gyenge volt (talán 359-es :F ), a színezett hanggal egyetértek, de aki azt szeretni tudja (én ezért választottam azt), annak az előzőekben említetten kívűl valóban jó darab :) A mély kicsit sok, cserébe dinamikus, sztereóban nem kell szubbwoofer után kiáltani (sőt néha sok is, túl erős bizonyos számoknál, erre illő szó lehet a puffogás, bár ez nekem túlzó szó, ezt inkább a mini hifikre érzem jó jelzőnek :) ), a magas kicsit kevés, de ez az erősítőn orvosolható (az is lehet, hogy a kuka minőségű zajforrásaimnak köszönhető), a lekváros érzés pedig szintén megvan, de én inkább a rádiónál vettem észre: amolyan túl részletes túl sok hang van egyszerre mindig, szinte vágyom néha egy-egy mono MP3-ra 56 kbit/s-ban, mondjuk a boci boci tarka agyag furulyán... ;) De CD-n már olyan, amiért megvettem, kellemes hangú, hihetően részletes és a lekváros hang (tonizálás) finoman fűszerez :)
    Pionert nagyon szép hangúnak éreztem, de túl kevésnek éreztem mély tartományban, a magas kb ugyan ilyen jellegű volt (csak a Pio-n közép állásban volt a Treble, a Yamaha-n adni kell pluszban), a közép meg sokszor...kiabált, tolakodott, talán a mély hang "gyengesége" miatt tűnt soknak...cserében nagyon sokszor meglepett az ének hang "valódisága"...de összességében nem illett ahhoz a zenéhez, amiket én kedvelek.
    blattida: Köszönöm a megfogalmazást, segítségeddel végre le tudtam írni, hogy milyennek hallom az erősítőm :) (a tonizálás szót beírtam a frissen tanultak közé :R ).

Új hozzászólás Aktív témák