Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz bkercso #27298 üzenetére

    Igen, előre megfontolt szándékkal 2 db-ot vettem. Korábban is olvastam már róla, hogy számos esetben pozitív eredményt ad, a dobozok alá helyezett keményfa alátét. Na meg Sz. Zoli is javasolta egy próba erejéig. Akkoriban, már túl voltam egy perióduson, mikor gránit és márvány lapokkal kísérleteztem. Gondoltam, ha mégsem hoz eredményt a keményfa alátét, akkor legfeljebb eredeti funkcióját betöltendően megmarad klopfoló deszkának.
    Szeretek kísérletezni, sok olyan dolgot kipróbálok, amiről itt, vagy más fórumokon olvasok. Számos esetben mosolyogva olvasok egy - egy mások által leírt tapasztalatról. Azután, ha időm és anyagi lehetőségem engedi (nem egy vagyonba kerül) akkor kipróbálom. Akár kábelcsere, villásdugó forgatása, kábelhossz variálás... Ha esetleg hasznos eredményre jutok, akkor viszem tovább a tesztelhetőséget, megyek a "vájt fülű" haverhoz. Ő is kapható minden, akár agyament ötletnek tűnő változás kipróbálására. Persze, itt fontos megemlíteni, hogy számos esetben az egyéni ízlés dönti el, hogy a kapott végeredmény valóban "használható", vagy csak más lett (másnak hihető) a zenei hang. Hiszen, akár az is vita témát képezhet, hogy az "etalonnak" betudott hangforrás mennyire jónak nevezhető. Mindenesetre, tapasztalatokat szerezni, nagyon jó szórakozás! Mindaddig, amíg el tudom választani a zenehallgatást módját. Mert a legjobb szórakozás a zene élvezete, a zenei anyag olyan célú hallgatása, amikor a mű mondanivalóját, kifejező hangulatát lehet hallgatni - felfogni. Vagy van a másik mód, amikor a zenét prezentáló rendszer összetevőinek a karakterisztikáját kell hallgatni, az esetleges gyenge láncszemet kihallani egy rendszerből, vagy a hallgatói környezet akusztikai adottságának előnyeit - hátrányait keresni. Mindaddig, míg a két fajta zenehallgatási módot jól el tudom különíteni, addig nincs is semmi panaszkodni valóm. Mindkét tevékenységgel kellemesen tud múlni az idő.
    A sok kísérletezéssel, próbálkozással kapott végeredmény (figyelembe véve a hobbymra szánható anyagi lehetőségemet) kellemesebb sikerélményt tud hozni (erősen bele kalkulálva az egyéni ízlésemet), mintha egy szatyornyi pénzzel belépve egy audió felszerelést értékesítő "hí-fi mekkába" megvehettem volna a legdrágább - legjobban hájpolt zenei láncot, és azt hallgatnám elégedett vigyorral.
    Ültem már olyan rendszer előtt, ami az én láncom értékének a két számjegyű többszörösébe került, mégsem szerettem volna olyan végeredményt-hangot hallani nálam. De a fordítottja is megtörtént már, és olyankor jólesett elismerő véleményem a tulajdonosának.
    Komplikált dolog a zene és a hi-fi (vagy nevezzük bárminek) világ, mint hobby. Néha egy elképesztő kis apróság, sok változást tud okozni a hangzásban. És legalább ugyanolyan szeretettel, vehemenciával el lehet róla beszélgetni, mint a ló, galamb tenyésztésről, fociról, horgászatról, autókról... és nem utolsó sorban, kellemes baráti kapcsolatok is kiépülhetnek a közös hobby révén!
    Na elég is a link dumából, elkések a melóból! :DDD

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák