Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    válasz BBéci #11045 üzenetére

    (#11044) BBéci: Nem tudom! Az iskolában ahol dolgozom van egy Jamo E430 és Yamaha RX-V5xx erősítő páros. Ma hallgattam meg. Amennyire én meg tudom ítélni a hangzását (teljesen szubjektív!) a mély hangok rendben vannak, jóval mélyebbre megy, de ez természetes. Amit én személy szerint hiányoltam belőle a közép és magas hangtartomány mennyisége. Az említett Genius 2000A -n ezek a hangtartományok sokkal "szebbek"! Oka mi lehet nem tudom! Ezer+1. (környezet, elrendezés, szoba méret, stb.) Hangforrás noti alaplapi hangkari, tény nem a legjobb hangforrás, de a 2000A is erről ment és azzal összehasonlítva szűkölködött a magas hangokban a szett. Árához képest szerintem a 2000A igen hallgatható kategória, de természetesen majd szeretnék valamikor erről továbblépni. Azt meg kell említeni, hogy ezért az árért egy sztereo genius hangfal esetében jobb minőségű hangszórók kerülnek bele, mint egy pár ezerrel drágább genius 5.1 -be. Hiszen ott már nem 2 sugárzóról van szó, viszont árban nem sokkal drágábban adják a + 4 sugárzót. Nem mondom, hogy ez a legjobb, de hallgatható kategóriát képvisel! Pl. THX -es logi rendszeremet zenében lefőzte! Egy Z5300 -asról van szó. dudika10 nem mond ezzel kapcsolatban hülyeséget!

    Állvánnyal kapcsolatosan nem értettem miért nem ide való a hifi topicba, egyébként is nem én hoztam fel, de ha már megemlítették rákérdeztem, hogy tudtok-e valami korrekt megoldást, ami árban sem horror.

    Meghallgattam tegnap az MM ben egy említett "wödörfedél" 10.04 -et. Nem dinamikus a hangzása, lapos (szerintem!). Amennyit észrevettem, hogy tisztábbak a magas hangok a 2000A magashangjainál, de még jó ennyi pénzért! Meghallgattam a mellette lévő számomra ismeretlen CANTON GLE 490 hangfalpárt. Nagyobbak voltak méretben is és árban is duplája. 199k. Dinamikában pl. egyértelműen jobb volt! Szép szép hangja van, de nem ér meg 200k -t! Tény, hogy HiFi -k esetében ezek az árak mesterségesen magasak! Mondjuk miért is ne ha van benne a gyártóknak üzlet! Biztos, hogy nem egyszerű egy jól megtervezett hangfalat legyártani, pláne megtervezni, de akkor is! Ahogy L4D1K fórumtárs is javasolta, ahogy eljön az ideje a vásárlásnak, továbblépésnek, mindenképp használt cuccok között fogok nézelődni!

    Bocs a hosszú hszért!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák