Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    válasz #56474624 #11026 üzenetére

    Kemény! Akkor milyen árkategóriás rendszertől lehet várni valamit? (Azért mégis csak 100k -ról beszélünk és ez még csak a hangfal, egy átlag embernek a fizetése nincs ennyi.). Most ezt csak azért kérdezem ha mondjuk tegyük fel valaki tovább szeretne lépni a rendszeréről pl. az említett Akairól, akkor mennyit kell rá szánjon a dologra? Egyáltalán mi az az árkategória aminél már mondjuk az Akaihoz képest van érezhető hangminőségbeli javulás?

    Jamo E350 -ről mi a vélemény, vagy a Yamaha 2 utas álló hangfalairól? Mondjuk egy stereo Yamaha erősítővel párosítva.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz J97 #11029 üzenetére

    Mondjuk konkrétan ez a példány: Yamaha RX-396RDS és hozzá egy E350 Jamo hangfalpár.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz #56474624 #11031 üzenetére

    Értem! Egyelőre nem tervezek ilyen jellegű beruházást, csak érdeklődés szintjén állok a témával. Most egy Genius 2000A szolgál jelenleg. Ami nekem a jövőben megfizethető kategória lenne az az említett Jamo E350 és Yamaha RX-396RDS erősítő például. Ezekről és hasonló árkategóriában lévő (pl. [ez]) cuccokról mi a vélemény? Apropó hangfalállvány jól jönne a 2000A -hoz is. Momentán nem tudtam az asztal méretei miatt úgy elhelyezni, hogy a sztereo tér megfelelő legyen. Keresgettem állványokat, de mind méregdrága. 10-20k -s nagyságrend /db. Mondanom sem kell az egész 2000A nem ér annyit, mint ezek az állványok. Pár ezer forintos állványt tudtok hozzá ajánlani? Legrosszabb esetben marad így az elrendezés, vagy szabatok bútorlapot és magam készítem el hozzá az állványokat.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz BBéci #11035 üzenetére

    Annyival mindenképp előrébb lennék az állványokkal, hogy normálisan el tudnám őket helyezni, ezáltal javulna a sztereo tér. Miért ne említsem a hifi topicban a saját készítésű állványt? Darabonként egy "vasdarabért" nem adok ki 20k -t. (Két lemez, egy lemez talp amin áll egy másik lemez amire a hangfall elhelyezhető és 2db cső ami ezeket összeköti, 20k mérhetetlenül sok érte, az egész előállítási költsége nincs 5k munkadíjjal. Lehúzás szagú! És ez még csak nem is profi állítható szögű állvány!) Ha saját készítésű de ettől függetlenül igényesen elkészített állványokra helyezem ezeket a hangszórókat, azzal nem értem mi a gond. Most ezt a példányt láttam használtan pl. azért erről a rádióerősítőről kérdeztem a véleményeteket. Az említett hangfalakról valami vélemény? Igaz ezek nem 100k és felette hangfalak, de gondolom azért nem lehetnek annyira rosszak. Úgy gondolom, hogy ezekenek az audiophile és a hallgatható kategória között kell valahol elhelyezkedniük.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz BBéci #11045 üzenetére

    (#11044) BBéci: Nem tudom! Az iskolában ahol dolgozom van egy Jamo E430 és Yamaha RX-V5xx erősítő páros. Ma hallgattam meg. Amennyire én meg tudom ítélni a hangzását (teljesen szubjektív!) a mély hangok rendben vannak, jóval mélyebbre megy, de ez természetes. Amit én személy szerint hiányoltam belőle a közép és magas hangtartomány mennyisége. Az említett Genius 2000A -n ezek a hangtartományok sokkal "szebbek"! Oka mi lehet nem tudom! Ezer+1. (környezet, elrendezés, szoba méret, stb.) Hangforrás noti alaplapi hangkari, tény nem a legjobb hangforrás, de a 2000A is erről ment és azzal összehasonlítva szűkölködött a magas hangokban a szett. Árához képest szerintem a 2000A igen hallgatható kategória, de természetesen majd szeretnék valamikor erről továbblépni. Azt meg kell említeni, hogy ezért az árért egy sztereo genius hangfal esetében jobb minőségű hangszórók kerülnek bele, mint egy pár ezerrel drágább genius 5.1 -be. Hiszen ott már nem 2 sugárzóról van szó, viszont árban nem sokkal drágábban adják a + 4 sugárzót. Nem mondom, hogy ez a legjobb, de hallgatható kategóriát képvisel! Pl. THX -es logi rendszeremet zenében lefőzte! Egy Z5300 -asról van szó. dudika10 nem mond ezzel kapcsolatban hülyeséget!

    Állvánnyal kapcsolatosan nem értettem miért nem ide való a hifi topicba, egyébként is nem én hoztam fel, de ha már megemlítették rákérdeztem, hogy tudtok-e valami korrekt megoldást, ami árban sem horror.

    Meghallgattam tegnap az MM ben egy említett "wödörfedél" 10.04 -et. Nem dinamikus a hangzása, lapos (szerintem!). Amennyit észrevettem, hogy tisztábbak a magas hangok a 2000A magashangjainál, de még jó ennyi pénzért! Meghallgattam a mellette lévő számomra ismeretlen CANTON GLE 490 hangfalpárt. Nagyobbak voltak méretben is és árban is duplája. 199k. Dinamikában pl. egyértelműen jobb volt! Szép szép hangja van, de nem ér meg 200k -t! Tény, hogy HiFi -k esetében ezek az árak mesterségesen magasak! Mondjuk miért is ne ha van benne a gyártóknak üzlet! Biztos, hogy nem egyszerű egy jól megtervezett hangfalat legyártani, pláne megtervezni, de akkor is! Ahogy L4D1K fórumtárs is javasolta, ahogy eljön az ideje a vásárlásnak, továbblépésnek, mindenképp használt cuccok között fogok nézelődni!

    Bocs a hosszú hszért!

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Ne haragudjatok, de ezt már nem állom meg én sem szó nélkül!
    Sokszor olyan baromságokat olvasni itt! Egyértelmű, hogy aki ezeket írja annak az a legnagyobb gondja, hogy ciccen a magas hang a hangfalán! Az igen használható ár/érték arányú eszközöket meg lehúzza a sárga földig a több százezres/milliós hangfalakkal szemben. Mindemellett hoz olyan hülye ide nem illő példákat, mint a szex
    vagy a luxusautó. Ha rá lennétek kényszerülve betennétek a seggeteket egy trabantba is csak, hogy eljuss A -ból B -be. Rádiót nem hallgat, mert MP3 minőség pffff. Ha a rádióban CD minőségű zenét sugároznának akkor sem lenne egyenértékű a CD lejátszóval.
    Akkora sznob baromságok, hogy megáll tőle az ember esze! És igen, aki szereti a zenét az meghallgatja a noti hangszóróján is az adott művet ha más lehetősége nincs!
    Példának felhozom magamat, 2 hétig távol voltam, csak a notim volt kéznél. Időnként ezen is élveztem egy egy zenét annak ellenére mennyire rossz minőségben szólaltatta meg az adott művet. Konklúzió részemről, a genius egyes példányairól itt leírtak
    egyértelműen sznobizmus és általánosítás! Geniusnak is van termékpalettája, mint ahogy pl. a JBL -nek is. Egyáltalán nem mindegy, hogy házimozira szánt JBL hangfalat hallgatsz vagy zenére szánt hifi sztereót. Meghallgatnék egy gyengébb házimozi JBL t és leszaroznám az egész gyártó termékpalettáját az is kőkemény általánosítás lenne!
    Remélem fel tetszik fogni miről is beszélek és miről is beszél itt még pár ember. Ebben az árkategóriában én sem vennék mást és igen is megállja a helyét! Élvezhetőbb rajta
    az adott zene, mint sok drágább rendszeren! Semmiképp nem elrettentő példa, nem elvetendő! Az ember azt várná, hogy építő jellegű hozzászólásokat olvashat itt, mint pl. valamelyik fórumtárs történetét az AR hangfaláról, nem pedig indulatkeltő félrevezető baromságokat! Kár volt ide benéznem, csak felmérgeltem magam!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz AMDFan #11771 üzenetére

    Igaz! De a hülyeségnek is van határa! Most mond azt, hogy amiket ezek a bizonyos emberek felhoztak érvként nem megcáfolható logikus érvek voltak. Itt nem a genius márka megítélésről van szó, hívhatnák ezt az adott hangfalat akár Hihetetlenhangzás 2000 -nek is, tejesen mindegy! A másik, hogy a konkrét példányt, példányokat nem is hallotta és úgy mond véleményt. Hogy hogy csipog a magas és itt erről beszélgettek egyetértek, jogos! De baromságokat beszélni látatlanban és úgy véleményt alkotni valamiről hülye példákat felhozva, nem ide való! Egy olyan embernek, hogy lehet ilyen módon nyilatkozni egy adott termékről, akinek az a munkája, hogy ezeket a termékeket tesztelje és cikkeket írjon róla. Nem is értem! Így vegyen az ember ezek után pl. Hi-Fi magazint! És a zeneszeretetet se, abban mérik, ki milyen rendszeren hallgatja az adott művet! Természetesen lehet védeni az adott hozzászóló véleményét! De attól az még baromság marad!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz orbano #11780 üzenetére

    Ha jobban elolvastad volna, amit írtam láthatnád, hogy még ugyan a témához kapcsolódik! Egy adott gyártó konkrét típusáról van szó. És pár hozzászólóról, aki véleményt kritikát írt erről. Nekem mint fórumozónak ugyanolyan jogom van megmondani a véleményem, mint bárki másnak! Mint mondtam ki lehet állni az ellenvélemény mellett is, de attól annak még igazságtartalma nem lesz valós, csak félrevezet másokat. Amit itt írtak egyesek az nem vélemény! [Ez] a vélemény konkrétumokkal alátámasztva! Ez már vélemény! Az olyan hozzászólás, ami valamit elítél úgy, hogy még csak távolról sem látta, hallotta az adott terméket az a minősíthetetlen szerintem. Ha ezt egy szakmabeli megfontolt ember írja, ilyet nem engedhetne meg magának szerintem! Egyébként meg ha már az én véleményem hozzászólásom is kritizálva van, szerintem a stílusom nem minősíthetetlen hanem kissé arrogáns, joggal azon hozzászólásokat olvasva! Egyébként meg én sehol nem látok a hozzászólásaimban bántó, nyomda festéket nem tűrő szavakat.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz orbano #11782 üzenetére

    KMT amit mondott az én értelmezésem szerint, ez egy nagyon jó kis ár/érték arányú hangkeltő eszköz!

    Egész konkrétan ezt fogalmazta meg:

    "Viszont! A leírtakra úgy tekintsetek, hogy jelenleg egy (új árát nézve) 8-9x ennyibe kerülő (passzív) hangsugárzóhoz viszonyítottam. Ez a kis genius 10k alatt volt kapható itt a ph-n. Ennyiért nagyon jó! Talán azt is mondhatnám, hogy árkategóriában verhetetlenek ezek a 2.0-ás szettek."

    Ha nem tudsz olvasni sajnálom!

    "ráadásul valamit benéztél, mert itt nem az volt a téma, hogy ki szereti a géniuszt, vagy ki nem, hanem az, hogy kinek mit jelent a zenehallgatás, a zene szeretete."

    Ajánlom figyelmedbe ezen [hozzászólásomat].

    Idézek:

    "Itt nem a genius márka megítélésről van szó, hívhatnák ezt az adott hangfalat akár Hihetetlenhangzás 2000 -nek is, tejesen mindegy!"

    "a zeneszeretetet se, abban mérik, ki milyen rendszeren hallgatja az adott művet!"

    Ezen szerintem nem érdemes többet vitatkozni!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz AMDFan #11790 üzenetére

    Oké! Megértettem! Ez pl. egy korrekt hozzászólás volt! Még kiegészítésként, a véleményeket személyek írják, arra reagálok, annak ellenére, hogy lehet sejteni kinek a hozzászólásaira reagálltam nem írtam direkt konkrét nevet/személyt, pont ezért, hogy ne vegyék kimondott támadásnak a személyük ellen az általam elmondottakat. Viszont az általuk kijelentett dolgokra reagálltam. Hogy lezárjuk a témát a véleményem kb. a tiedet fedi. Ergo tehát nem a legszebb hangú rendszerről van szó, kezdésnek viszont tökéletes a te példáddal is élve. Ezért mondom, hogy nem kell élből ismeretlenül elvetni, megvetni eme terméket. És itt nem csak a geniusról van szó, írhattam volna akár az Edifiert is vagy Behringer, M-Audio van választék.

    [ Szerkesztve ]

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Üdv.!

    Kollégámmal beszélgettünk a hifikről, neki egyébként elég jó rendszere van otthon, McIntosh előfok, végfok, dali hangfalak. Illetve van neki egy pár [SAL 2610F] hangfala, onkyo erősítővel. Erősítő pontos típusát nem tudom. Az utóbbit ajánlotta fel megvételre 40 ezer HUF -ért cserébe miután említettem neki, hogy későbbiekben fejleszteném a rendszeremet. Nekem jelenleg Genius SP-HF 1255A teljesít szolgálatot többé kevésbé megelégedésemre. Főleg miután kapott két hangfalállványt, azóta a stereo tér kiszélesedett, megfelelő elhelyezéssel jelentősen mérséklődött a mélyhangkiemelés is. (Ez volt a legutóbbi fejlesztés. Szerintem nagyon sokat hozott hangzásban!) Következő lépcsőben valami olcsóbb két utas 5" monitorhangfalakban gondolkoztam. Pl. (M-Audio BX5a D2, Prodipe, esetleg Mackie) ez lenne a fő irány, kollégám viszont próbál terelni az állóhangfalak vagy polcsugárzók és erősítő párosok irányába. Kifejtettem neki az aggályaimat a hangfalaival kapcsolatban és ebben szeretném ha megerősítenétek, hogy jó-e az elgondolásom. Véleményem szerint a 2 SAL állóhangfallal a jelenlegihez képest is jelentősen veszítenék a stereo térből. A beépített "sub" miatt, ami a kolléga szerint 200 Hz -től lép működésbe a hangkép tisztaságát és részletességét veszíteném el. Nem beszélve arról, hogy szerintem ezekhez a hangfalakoz egy 8-10 m2 szoba kicsi is, amiben ez használva lenne. Sajnos meghallgatni egyelőre nincs lehetőség, mivel ezek az eszközök kolléga nyaralójában találhatóak és csak vételi szándékom komolyságának jelzésével utaztatná őket haza. Azt most nem is nézem, hogy kínai hangszóró a SAL, hiszen az M-Audio is kínai OEM gyártóval készíti a BX5 -öst, illetve a Prodipe is az. Vélemény?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Tamoo #47509 üzenetére

    Pedig jó fej kolléga csak gondolom szabadulna tőle! :D Gondolta tapasztalatlan fülnek jó lesz de szerencsére én is fejlődtem már valamelyest! Szerintem a sztereo tér biztos romlott volna sokat, már csak az elhelyezésből adódóan is. Asztalon voltak a geniusok, volt tere de nem sok, mióta állványon van ez nagyon sokat javult!

    Az onkyo és a hangfalak együtt lennének 40 -ben. Onkyoról csak annyit tudok, hogy egy régi stereo erősítő.

    PeachMan: Köszi az infót! No ezek után megmaradok az eredeti elképzelésnél! Monitor hangfal lesz majd egyszer! Avagy gondolkoztam még Preludium és Videoton EA7368 pároson de ezt nagyon nehéz találni vagy esetleg Heybrook HB1 amit még nézegettem az itt leírtak alapján.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák