Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3nts

    senior tag

    Szép napot Mindenkinek!
    Vásároltam egy Seagate Basic 1TB-os külső USB 3.0-s 2,5"-os HDD-t, adatmentés, filmek, sorozatok, zenék tárolására... A problémám/kérdésem a következő: A HDS szerint "0 km-es", kifogástalan állapotban van, szektorhibák, gyenge szektorok nincsenek, olvasási felületteszt, és részletes önteszt szerint kíválló állapotban van. Az asztali PC-re ez a 2. külső HDD rádugva, mindkettő USB 3.0-n. A sebességtesztjei jók CrystalDiskMarkt 8 alatt. A gond ott van, hogy a régi külső vinyóról, erre az újra tökéletesen tudok nagyobb fileokat/mappákat is másolni, stabilan 100MB/sec körül. Akár 40 GB-os mappákat, fileokat is. Direkt letöltésre pedig nagy fileok esetében nem tudom használni az új HDD-t, mert pl. p2p-nél maximális sebességgel elkezdi letölteni a több fileból álló 40-50GB-os mappát, és szép lassan veszít a letöltési sebességből, majd a p2p-kliens I/O hibára hivatkozva (szemafor időtúllépés, vagy ilyesmi), becrashel, és lefagy az egész PC, amíg le nem húzom ezt az új Seagete HDD-t... Valahol azt írták, hogy ez a HDD, A Seagate Basic, SMR-technológiás vinyó, és ezért a fennálló jelenség... ami magyarán annyit jelent, AZ SMR tecnológiából adódóan semmi baja a HDD-nek, csak NAGY FILEOKAT ÉLBŐL NEM TUDOK RÁ LETÖLTENI, csak a rámásolt adatokat OLVASNI TUDJA MEGFELELŐEN...? Amikor egy másik HDD-ről MÁSOLOM/MENTEM ÁT A 40GB-os mappát, benne a 4 GB/db videofileokkal, akkor kifogástalanul működik... Valahol azt javasolják, hogy futtassak egy felület újrainicializálást a HDS-sel, és AKKOR kiderülne, hogy minden rész írható-e a lemezen...? De az a gond, hogy már félig tele mentett adatokkal... :U Részletes öntesztet, felülettesztet olvasásra, elvégeztem a HDS-sel, ott minden hibátlan... Kisebb 3-4GB-os fileok letöltésénél, kifogástalan, nem ír ki I/O hibát a p2p letöltésénél, simán lejön pl. egy sorozat-epizód a netről. Csak nagy méretű cuccoknál csinálja... Magyarul: nem tudom, hogy a 3 napos HDD a hibás-e, vagy "csak" az SMR-technológia miatt vannak ezek a jelenségek...?

    [ Szerkesztve ]

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz Doky586 #55042 üzenetére

    Köszi a választ! Én is így fogom, csak belémhozták a frászt, hogy hibás az új HDD, én pedig úgy értelmezem, hogy nem, csupán az SMR-technológiából adódóan, nem birkózik meg a nagy fileok direkt letöltésével... csak azt nem értem, mi a különbség "írás és írás" közt, vagyis ha a másik HDD-ről "írok" az újra, akkor működik a nagy fileok írása, ha p2p kliens szedi le a nagy file-t, akkor bekrepál a HDD... :U Végső soron gond nincs, én is azt fogom tenni, hogy a másik HDD-re vagy az SSD-re letöltök, és ÁTMÁSOLOM erre. SSD-re nem mertem letölteni, mert azt hittem drasztikusan csökkenti az élettartamát... De akkor simán lehet a klienssel oda letölteni? Particionálatlan 500GB-os NVMe .m2 SSD.

    [ Szerkesztve ]

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz krealon #55044 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az információkat, és a segítséget! :R

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz ricsip #55045 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz ricsip #55049 üzenetére

    Kivettem a pipát a kliensben, hogy az első, és utolsó szeleteket töltse le először, és azt bepipáltam, hogy "letöltés egymás utáni sorrendben". Ezek az opciók viszont nem találhatóak meg a 64 bites qBitTorrent 4.5.2-ben, csak a torrentek listájában, egyenként a torrentre kattintva, egy jobbegeres menüben, "torrent beállításai", tehát torrentenként tudom beállitani, nem globális szabályként. Valamint az állományok előre lefoglalása elől is kivettem a pipát. Nagy fileok/mappák letöltésénél így is elhasal a Seagate Basic, ha közvetlenül arra megy a letöltés... és akkor is elhasal, ha egy nagyméretű mappában, egyenként(/) indítom el egyik-másik file letöltését... Egy ideig szépen írja a 3-4-5 GB-os fileokat (hullámzó sebességgel), de aztán I/O hibával, szemafor-időtúllépéssel bekrepál a rendszer...gondolom akkor telik meg a cash, vagy ilyesmi. Szóval marad a B) terv, egy másik USB 3.0-s vinyóra, vagy egy NVMe SSD-re töltök le élből, és onnan másolom ki a Seagate Basic-re... Egyébként az nem káros az SMR technológiás HDD-re, ha fixen fel van dugva a PC-re, és onnan nézek filmet, vagy hallgatok zenét...? Vagyis, hogy állandóan rendszerben van...

    [ Szerkesztve ]

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz King Unique #55065 üzenetére

    Szép napot! Azt megkérdezhetem, hogy egy szintén SMR technpológiás Seagate Basic 1 TB HDD-t, Win10, USB 3.0 csatolófelületen, miért ír minden diagnosztikai szoftver "SCSI" meghajtónak? Az SMR techológiából kifolyólag, ezek SCSI HDD-k? :Y

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

  • R3nts

    senior tag

    válasz King Unique #55069 üzenetére

    :R

    ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

Új hozzászólás Aktív témák