Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ant7517

    csendes tag

    válasz King Unique #52483 üzenetére

    köszönöm a választ, bár tulajdonképpen a kérdésre nem kaptam választ.
    itt le van írva, [link] ezen a szép linken, a toshiba media cache névre keresztelte el azt, hogy cmr módban kiírja az anyagokat, és ha a cache betelt akkor lassul be..
    Ezt először valami wd-s anyagban olvastam, lehet róla pár cikket lelni.

    Azt meg köszönöm hogy leírtad hogy előre kellett volna tájékozódni, de ez a kérdésemet nem viszi előrébb, illetve nem izgatott a probléma tekintettel arra, hogy 3 db 4 terás barracuda is van a home serverben, amik a gyártó adatlapja szerint smr-esek és semmi de semmi problémát nem tapasztalok velük kapcsolatban, így amikor 3 hete egy webshopban egy vasárnap este 18200 ftért megláttam ezen toshiba hddt egyből vettem kettőt, tekintettel arra, hogy több 3 terás 24 órázik itt folyamatosan és problémamentes.

    Nem értek hozzá, nem ez a szakmám, de egy próbát megérne ezt a media cache módot letiltani, mert erős a gyanúm hogy ez a brutális lassulás a sok pozicionálás miatt van, mert folyamatosan kerreg másoláskor, és másolás után idle módban is kb 1 órán keresztül, tűzforró a hdd, de semmit se lelek róla, azért is próbáltam körbe kérdezni, hátha valaki tud erről valamit.

Új hozzászólás Aktív témák