Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wallair

    csendes tag

    válasz Imco #18862 üzenetére

    szia!
    igen, sőt. az egyetlen boot-eszközként jelöltem ki a 160-as winyót. a bios látja az 500-ast (XP) is, de a bootmenüben nem szerepel. Ebből gondoltam azt, hogy a bios által vezérelt bootolás során nem okozhat gondot, de sajnos okoz.
    még azzal is megpróbálkozott a rendszer, hogy javítsa az általa hibának vélt dolgot, de abba meg belefagyott folyamatosan.
    ezért gondoltam arra, hogy az XP-s winyó MBR-ét kipucolva (mivel az XP már nem kell, csak egyszerűbb így backupolnom a rajta lévő cuccokat) már mindegy, hogy rajta van e az XP, vagy sem, csak adatnak látná a bootmanager.
    rossz az okoskodásom?
    ha esetleg nem lenne rossz, akkor arra kellene válasz, hogy mondjuk win7 alól tudok e olyan bootdisk-et létrehozni, hogy egy alapszintű rendszer egy pendrive-ról felálljon pl., mert akkor hozzá tudok férni az 500-ashoz.
    esetleg, ha visszateszem a régi gépbe az 500-as wionyót és ott betöltöm az XP-t, akkor az XP alól ki lehetne nyírni az MBR-t.
    Szerk:
    Nem gondoltam a sata-kábelek cseréjére, mert a bios éppen jó sorrendben látja a winyókat. első a 160-as win7-es, második az 500-as. igaz, hogy az 500-ast megpróbáltam rádugni a sata3-as csatira is, gondolván, hogy amögött más architektúra van, mint a sata2-es mögött, de az sem segített.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák