Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thermaltake

    tag

    Üdv Fórumtársak!

    WD Elemetns 3,5" 500GB méretű külső vinyómat, melyről évek óta filmet nézek tv-re kötött médialejátszóval...ki szeretném cserélni a benne levő HDD-t mivel a Hard Disk Sentinel ~ 14% os működést ír ki...sajnos tele van hibákkal. (van hogy a hibás szektorokra másolt filmek leállnak, nem olvasható, stb....)
    Az adatok felmásoltam a pc-re... szereztem 1db 500GB-os Samsung SATAII hdd-t.
    Sikerült szétbontanom ez alapján a külső meghajtót.
    majd leválasztani róla, a benne levő WD HDD-t.
    Rákötöttem a Samsungot, és a lemezkezelőbe nem inicializált-nak mutatja, de nem is engedi, mert azt írja rá hogy írásvédett. Hard Disk Sentinel látja. Intézőbe nem jelenik meg.
    A diskpart így külsőként géprekötve szintén nem csinálja meg a kiválasztott parancsokat.
    Beraktam a pc-be, megcsináltam rajta a diskpart (listázás, kiválasztás, Clean és a Attributes... parancsokat)
    hiba nélkül végrehajtotta. Kapott új meghajtó betűjelet.
    Gép ki kapcs, samsung lehúz a sata-ról, összekötöm a WD külső meghjató USB+tápkábeles .. és úgyanúgy fekete inicializálatlan lesz újból.
    Tudtok benne segíteni?
    Elképzelhető ,hogy ez valami védelem ,hogy más márkát nem lehet használni a külső meghajtóba ( ugyebár amúgy sem cserélhető gyárilag a benne levő hdd)
    Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.
    Update: Elvileg gond nélkül működik ez a fajta kókányolás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák