Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxfischer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy új gépet, amiben van három korábban vásárolt samsung merevlemez (HD103UJ, HD154UI, HD204UI). Oprendszer windows 7, és AHCI módban vannak a vinyók. Az a problémám, hogy kicsit lassan indul el a gép és lassan kapcsol ki. Bekapcsolásnál egyesével pörgeti fel a vinyókat, és kikapcsolásnál is felpörögnek, majd kattannak. Mi lehet ennek az oka, vagy ez teljesen normális? Ha csak a rendszer merevlemez van rajta, akkor gyorsabb, de kikapcsolásnál az is felpörög és 2-3 szor kattan. A Hard Disk Sentinel 100%-osnak írja mindet, de a héten egy másik vinyóm elkezdett bad sectorosodni, először csak 5 bad sectort írt, majd egy checkdisk után már 80-at és a kondíció leesett 42%-ra. Most az a kérdés, hogy csak éppen most halt be a vinyó magától, vagy valami baj van a géppel, és elkezdi kinyírni a vinyóimat. Kicseréltem a tápot, de nem tapasztaltam különbséget. A korábbi gépeimen xp volt ide módban 3 merevlemezzel, és nem emlékszem, hogy ilyen lassan indult volna a rendszer. Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák