Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rp526

    aktív tag

    válasz Atomgeszi #33325 üzenetére

    Kodi fórumon volt egy nagyon részletes és jó leírás, ami itt is többször volt linkelve. Sajnos, ahogy látom április óta nem elérhető, mivel támadás érte az oldalt. Nagyon remélem vissza tudják állítani, mert a legjobb leírás volt a neten madVR-ról.

  • thomasrc

    tag

    válasz Atomgeszi #33325 üzenetére

    > "Madvr re rakva visszajottek a színek, de azóta sehogy se megy a dimitri. Piros háromszög."

    Piros háromszög jelentése: Kevés az erőforrás, hogy renderelni tudjon. Emiatt nem használom én sem... Vagy madVR vagy dmitri, de egyszerre a kettőhöz erős gép kell. SVP-ről nem tudok nyilatkozni, azt nem próbáltam.

    > "Image downscaling az pl. 2160p tartalom 1080p eszközön lejátszás?"

    Igen.

    > "Na és akkor itt jön az, hogy mi a DXVA2 lejátszás, és mi az egyedi pixel shader, pl. Cubic, lanczos.. ? :DDD"

    Alapból a DXVA API-t használják a lejátszóprogramok, ami azért jó és elterjedt, mert van hozzá hardveres gyorsítás GPU szintjén.

    A custom pixel shaders egyedi algoritmusok a skálázáshoz, amiknek a hátránya, hogy CPU szintjén működnek, nincsen alattuk hardveres gyorsítás. Azért van külön beállítás az fel- és leskálázáshoz, mert mindkettőhöz más algoritmus optimális.

    > "Egyébként valaki el tudná magyarázni a madvrben a scaling algoritmusnal, hogy mi mire jó?"

    Hát, amit a nevük is sugall. :D

    Upscaling felskálázás (pl. 1080p -> 2160p), dowscaling leskálázás (pl. 2160p -> 1080p). A chroma réteg lehet, hogy nem tiszta, arról van ismertető a KODI-n (ha elérhető lesz) vagy Wikipédia.

    Az algoritmusok túl vannak tesztelve, így lényegében nem kell gondolkodni rajta, használd ezeket:

    Chroma upscaling: NGU (Sharp > Anti Alias)
    Image upscaling: Ebbe nem mélyedtem bele, így passzolom
    Image downscaling: SSIM (2D > 1D) vagy Bicubic150

    A chroma upscaling-en lehet erőforrást spórolni, nem veszel észre abból adódó különbséget valós anyagon. High fölé nem érdemes állítani, mert felette nagyon meglódul az erőforrás igénye. Röviden ennyi. Ezzel így van egy tökéletes alapbeállításod.

Új hozzászólás Aktív témák