Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz ribarszki #37585 üzenetére

    Nekem Bosch gépem van. WAQ-28461. A+++ -30% energiahatékonysággal! Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy normál mosóprogramon (plusz víz nélkül) gyakorlatilag félig szárazon pörgeti a ruhákat a dobban. Ultragáz. Van rajta egy gomb, azzal lehet plusz vizet adagoltatni a mosáshoz. Kipróbáltam. Azt csinálja, hogy ugyanúgy pörgeti a ruhákat szinte szárazon majd' 40 percig, majd a mosási fázis legvégén beenged a dobba +12 liter vizet, abban háromszor megpörgeti, majd ürít és jönnek az öblítések. Szerintem ez nem hatékony, cserébe viszont pazarló. Ultragáz ez is!
    Én nem így mosok vele. Fogom és vödörrel beleöntök a mosás kezdetén annyi vizet, amennyi szerintem kell neki. Általában 8-12 litert. Ruhamennyiségtől függően. Nézem a szintet az ajtónál. Akkor ítélem jónak, ha a az ajtó alja felett van a szint 3-5 centivel. Kicsit macerásabb így a mosás, de cserébe tiszták lesznek a ruhák.

    Ez a vödrös módszer az LG-nél is működik. :-)
    -----------
    Más téma: Öblítő: Öblítőt egyáltalán nem használok, mert a Lenor fű alatt megszüntette azt az illatot, ami nekem jó volt. Jobban mondva nem csak megszüntette, hanem átváltoztatta. Lenor Summer az jó volt (nekem), de 1-2 éve már nem kapni olyat, csak a Summer Briese-t, ami egy teljesen más illat. Számomra kibírhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • pjen

    félisten

    válasz ribarszki #37585 üzenetére

    Tulajdonképpen nem külön gomb,van egy olyan progi ahol megemelt viz mennyiséggel mos.Skín Care:64 liter víz.Az Lg progijai alaból is több vízzel mosnak 1 kg ruhára vetítve mint a Miele alap programjai,de az Lg ezen progija 20 literrel megemeli a víz felhasználást.A Miele megemelt víz szintje mennyit jelent?

    BB9000:Az Lg nem mos szárazon alapesetben 43 liter vizet használ.
    Egyébként a fő mosó programok félterhelésen
    Cotton 40 fok-40liter víz
    Cotton eco 60 fok-----23 liter
    Skin Care 40 fok -64 liter víz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák