Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jambiyya

    őstag

    válasz Morris #60071 üzenetére

    Inkább a mérete overkill, a hangja nem, azt inkább mindig elégnek mondanám. Amikor gatyaszárat (nem madzagot :D) lebegtet a reflexnyílás előtt, akkro az már nagyon hangos, és még nem a vége.

  • BBéci

    titán

    válasz Morris #60071 üzenetére

    Mielőtt döntenél, próbálj ki egy jó zártat! Meg fogsz döbbenni, ahogy Jigsaw és Mikrofon is.

    #60073mikrofon
    Gonosz kérdés, mert a B&W egy éve volt nálam, csak az emlékeimre tudok hagyatkozni. Annak a hangjába beleszerettem, annyira hibátlan volt. Viszont a 25 centis membrán, pedig 1000 W hajtotta, nem tudott akkora hangnyomást produkálni, amit házbontónak szoktunk nevezni. A W12 sem, de valamivel nagyobbat üt.
    Pár perc gondolkozás után azt mondom, hogy a B&W-t választanám. :K
    Számomra nem az elérhető legnagyobb hangnyomás a legfontosabb szempont. A német Audio magazin (2018.09.) tesztjében mérésekkel is összehasonlították 6 másikkal, a DB4S ment a legmélyebbre, 14 hertzen is értékelhetően (-6 dB) szólt. Hangnyomását 99 dB-nek mérték.
    Meglepő. hogy a hatalmas, 40 kilós, két hangszórós ELAC Adante SUB 3070 csak 101 dB-t nyomott.

    #60074jambiyya
    Valamelyik tesztalanyom a tőle másfél méterre lévő szobanövény jókora leveleit annyira mozgatta, hogy feleségem erősen összevonta a szemöldökét. Van egy 20 éves Yamaha szubládám, leginkább virágtartóként üzemel, nem jut szerephez a házimozi rendszerben. Azt tudott gatyaszárat lengetni, amikor 3,5 méterre ültem tőle. Egyik kollégám jött elszállítani az akkor tesztelt lejátszó/erősítő párost, poénból leültettem a kanapéra és elindítottam a gatyaszár lengető filmrészletet. Nézegetett az asztal alá, kereste a szőrszálait mozgató, csiklandozó valamit. Nyár lévén bermuda volt rajta. Csak pislogott, amikor nyugtázta, hogy a reflexnyílásból kiáramló levegő okozza a jelenséget.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák