Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz zsoika #37651 üzenetére

    A center optimális elhelyezését csak hangáteresztő vászon esetén tudom elképzelni, tv használat esetén lehetetlen jó megoldást találni. Ráadásul a bútortervezők 40 cm magas tv szekrényeket terveznek, azon az 55"-os tv teteje éppen 120 cm-nél lesz, a függőleges betekintési szög sem az erősségük.

    A Spektor 6 gumitalppal együtt majdnem 1 m magas és padlóra tervezték.
    A tv egy 60 cm magas tv-szekrényen van, a tv magassága 80 cm.
    Az erősítőt betettem alulra, maradna 14 cm szabad hely fölötte ha betenném a centert vagy a szekrény elé úgy, hogy a 15 cm magas Vokal teteje 60 cm-nél lesz, ekkor 20 cm-rel lenne közelebb.
    Ha az ajánlott elhelyezést nézem (egy körön helyezkednek el a hangfalak), akkor a centernek hátrébb kellene lennie a frontoknál, pont a tv mögött.

    A szekrénybe (nem lenne előtte polcfelület) vagy elé tegyem a centert?
    A Dali leírása szerint nem kell beforgatni a frontokat, de a tetején van az Alteco, én beforgattam a hallgatói pozíció felé.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • LógaGéza

    addikt

    válasz zsoika #37651 üzenetére

    Nem igazán értem, miért rosszabb az, hogy ha fali tartóra rakom (ez vagy ez) a frontokat?
    Berendeztem a szobát, de sajnos nagyon jobbra van eltolódva az egész - van egy radiátor a jobb falon, gondolom emiatt érződik így, pedig pont középen van. Valamint ha ledőlünk, esti TVzéshez, ugye akkor a kanapé bal oldalán van a fejünk, így meg főleg nem ideális a pozíció. Viszont ha annyira elmozgatom, akkor kb a bal front a sub felé kerül, ez állvánnyal nem igazán ideális.
    Ha sokkal jobban ajánlott az állvány, akkor oké, megoldom. Csak a miértjét nem értem...

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Új hozzászólás Aktív témák