Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz_Imre

    senior tag

    Sziasztok!

    Na nekem is sikerült megvenni a házimozi szettet pár napja.
    Hm Erősítő: Pioneer VSX-824
    Hangfalszett: Onkyo SKF 4800 + SKS 4800 5.0
    Mélynyomó: JBL Studio 250P
    A szett számítógéppel van összekötve optikai (toshlink) kábellal.
    A subot kb. 120HZ-re állítottam LFE kötve.

    Eddig megvagyok elégedve és jól is szólnak. Volt egy film próba, nagyon jól szólt.
    De lenne pár kérdésem amire még nem jöttem rá. (összefoglalókat elolvastam+kézikönyvet)
    1. Van az erősítőbe olyan beállítás hogy X.Over ami frekvencia vágás jelent szerintem, itt próbáltam 80 Hz, de nekem valahogy 100Hz (alap érték) jobban hangzik. Itt nem tudom mi az ideális beállítás és melyikre vonatkozik a hangfalszettre vagy a sub-ra.
    2. Hogyan lehet beállítani, hogy zenénél csak a két front szóljon, bár nem rossz így se hogy 5.1-en szól, de ha jól tudom zenére a legideálisabb ha csak két front szól. A hangkártyán 5.1 DTS Interactive van állítva, de hiába állítottam simán stúdió minőségre szóval ne dts, de akkor is a sub.
    De lehet megpróbálom sima audio kábellal összekötni és zenére azt kiválasztani forrásként.
    3. Bass és Treble hogyan lehet beállítani, mert van a távirányítón, de nem engedi használni (Cant Sell ír ki).
    4. Ez inkább kíváncsiság, hogy lehet beállítani, hogy a mély effekteknél a gyomromat érezem a rezgést. (nem durván csak egy kicsit) (bár lehet hülyeség amit írok, csak mert mikor középiskolába a házmizi szobába vagy konferencia terem volt, a mély effekt jeleneteknél rezget kicsit a gyomor, ami nagyon bejött, bár az is lehet hogy ez pont rossz.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák