Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.mark87

    tag

    Szervusztok!
    Előre is bocsánat a zavarásért, már nem tudom, hova forduljak.

    A szakdolgozatomat a "letöltések hatása a zeneiparra" témából írom. Most alternatív modelleket kellene javasolnom a jelenlegi elcseszett rendszer helyett.. ehhez kellene egy kis segítség. Számolni vagy saccolni kellene egy hatalmas szerver/szerverpark üzemeltetési költségét.

    Konkrétan egy ilyen zene streamelő oldal lenne, amin van 4millió szám (kb 27Tb), amik 192kbps mintavételezésűek és mondjuk csúcsidőben 1 millió embert kell kiszolgálnia. (a böngészéssel is lehet számolni, de nem fontos)

    Én először azt néztem, hogy a winchesterek olvasási sebessége mondjuk 100Mb/s. és ebből vezettem le mennyinek kell mennie egyszerre, hogy a nagyjából a sávszélességet kiszolgálják. Igenám, csakhogy én nem vagyok rendszergazda, fogalmam sincs, hogy a szerverek kb milyen kihasználtsággal működnek, vagy memóriából dolgoznak többet vagy hogy a fenébe van ez.

    Ezek pl elég olcsó sávszélességet adnak:
    http://www.virtualisszerver.biz/szerver-hosting/
    1.1 millió per év 1Gbit
    De a szerver igényről lövésem sincs. Csak valami alapvető számok kellenének, aminek a végén kijön, hogy 50 millió vagy 500 millió vagy 50 milliárd. Tényleg nem 4 tizedes pontossággal kell, csak nagyságrendileg

    Van ötletetek mennyi lehet ?
    Ha olyan szinten tudtok mondani valamit, hogy x*y*z+d=...
    vagy:
    Gép+kapcsolat+ember
    az már álomszerű lenne. nekem fogalmam sincs, így bárminek, saccnak is örülök. Bármi jó, csak kérlek segítsetek :)

    Nagyon szépen köszönöm!
    Szép napot!
    Sziasztok!

Új hozzászólás Aktív témák