Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIRA\/NOVA

    aktív tag

    válasz shalafi66 #19836 üzenetére

    az lehet nem zárom ki a lehetelent sem csak bizonytalaná tesz.....
    "Egyszerű AB osztályról van szó, a trimmerellenállás azt szabályozza, mekkora a nyugalmi áram, vagyis mekkora kimenőáramig működik A osztályban a kapcsolás."
    Egy jó kapcsolás az egyszerűségről szól nem szeretem túl bonyoliítani a dolgokat több alkatrész nagyobb torzítás / veszteség ;]
    De most képzeld el ha aktív hangváltót építenék csöves erősítőből 6db kt88-ra és ujjabb 6db ECC82-re lenne szükségem meg egyrahedli alkat részre a transzformátrort ilyen hatalmas tejesítmény esetében nem troid lenne hanem kapcsoló üzemű mert troidban méret már tulnagy lenne és nehéz ugyanakkor a negy feszültség miatt továbbra is maradna a csöves eggyen irányítás mert az jó a csöveknek is és nem kér plusz áram kört nem is tunék olyat tán senki sem tudna olyat ami 430V környékén 25kHz-et egyen írányít és akkor nem beszéltem még a kimenő trafóról amit ugy tekercseltetek egy mesterrel folytók stb sok pénz lenne fölleg a kimenő trafó!
    a hangváltó az meg ellenállás tekercs condenzátor ami elektrománeses feltöltődéssel jár hővel torzitással veszteséggel + engem nem nagyon zavar ha a mély is adki egy kis közepet a gyártók úgy is oda írják mire képes de csak kisérlet képpen tettem hangváltó kondit mély hangszóróra eredmény hogy szól az magason is csak halkabban mint egy dóm mivel más a mechanikai kialkítása nem annyira érzékeny viszont fordítva magas nem tud jól leadni mélyet mert torzít tőlle de a mély nem torzul a magastól csak halkan adja le azt azt is mondhatnám hogy teljes az át fedés és olvastam már olyan jó hangfalpárról is ami 2 utas volt és mégis ott hagytak egy 3 utast minőségben de az valami nagyon high-end cucc volt.

    Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

Új hozzászólás Aktív témák