Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz darvinya #72829 üzenetére

    Bocsi a sok képért, jó lenne egy spoiler gomb... :B

    Hát most épp semmilyennel, de Mach3 volt használatban. Anno belefogtam LinuxCNC-re átállásba, de azt már nem fejeztem be. A marómotor azt hiszem ~20k környékén volt a legtöbbet használva, egyébként 10-30.000-es fordulat között állítható.

    Készülőfélben van ennek a gépnek a fémvázas testvére, hasonló munkaterülettel (kicsit nagyobb azért és nyomokban még tartalmazza az eredetit, ehhez épp a napokban nyomtattam ki az utolsó alkatrészeket), szóval jelenleg ez a gép darabokban van. Anno el akartam adni az egészet, mint oly sok mindenemet, de még jóval bekerülési költség alatt sem vette meg senki, elherdálni pedig nem fogom. Majd maximum ha velem lesz valami, majd a fiaim eldöntik mit csinálnak vele, akkor már engem nem fog zavarni (így most ott porosodik a fém váz alatt).

    Emellett (mivel hosszútávon egy lineáris sínes marógép az álmom), már gyűlnek az alapanyagok a még komolyabb vázhoz is (és egy szintén lineáris sínes lézergravírozóhoz is). De sajnos lassan haladok mindennel, egyre kevesebb az erőm (hullámokban vagyok szarul...) a hobbijaimmal foglalkozni, már csak itt osztom az észt sokak nagy örömére. :DDD



    Vettem egy lézergravírozót/vágót is a közelmúltban (ez lesz(?) majd átépítve az új sínes vázra), de még csak pár munkán vagyok túl ezzel is. Előbb ki akarom ismerni, megtanulni az alapokat, csak aztán szeretnék belefogni egy átépítési munkába. Volt már lézeres gépem, de az ugye egy kis 5W-os (kínai 5W...) diódás gép volt, a mostani már 40W-os (szintén kínai 40W...), szóval azért nem ugyanaz a kategória.


Új hozzászólás Aktív témák