Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz petiww #27313 üzenetére

    (1x már összeszedve úgyis le akartam írni.) :))

    én a 775-nél régóta leszedem a műanyag pöcköket, és inkább csavarom.

    átmenő csavarozásra lehet m3 és m4 csavarokat használni. az alaplapi furatba max m4 megy át. de 3-as csavarnál a csavarok középponjának a 2x0.5mm eltolódásából lehet nyerni +1mm-t.
    szigetelő alátéteket ne felejtsük el.
    a felső rögzítő anyát érdemes megduplázni, egymáshoz képest is összeszorítani és alá is alátétet tenni.
    a lefogatókból ahogy kivesszük a szabvány bütyköket, jó pár mm-t nyerünk, ami így elég lehet az 1155-höz. ezt láttuk a videón. aztán vannak olyan hűtők, aminél kisebb a saját alkatrészt befogadó furat. ezeket kicsit fel kell fúrni az átmenő csavarozás előtt.

    + problémaforrás, ha hátlapi merevítőt használunk. ha azokban menet van, akkor csak 3-as csavart lehet használni, és felülről betekrni. (ugye fel és alul is nem lehet menet, mert akkor nem szorít össze.). illetve nincs ott lyuk, amilyen az új szabványunk.
    de a legegyszerűbb midnent felfúrni, és átmenő csavarral összehúzni.
    ha az átmenő csavar feje + hátlapi merevítő miatt nagyobb a vastagság, mint az alaplapi távtartó magassága, használjunk süllyesztett fejű csavart, tágítsuk a hátlapi merevítőn a furatokat.

    részleges intel multimizéria ( :(( :((( ) 2 képben:
    scythe, ekl, xigmatek....

    [link]

    jobb felül mini ninja. szerintem felfúrhatatlan, csak 775.
    jobb alul nagy ninja, alap.
    közép alul nagy ninja, 1155-re felfúrt.
    közép felül egy szétrancsírozott mugen2-é. rev "b". de én ehhez nem nyúltam, így vettem. (hivatalosan 775, 1156, 1366.)
    ehhez faragtam az új csúcsblokkom lefogatás részét, mert akkor ez a lefogatóm volt szabadon..

    azt még nem néztem meg, hogy 1155 hátlap + nem felfúrt, de pöckeitől megszabadított szabvány 775 + csavarok jók-e pl. a mini ninja gyárijára. (mint a videón.)
    de ma megnézem.
    de ahol van hely a lefogató kinyúlásain, (és a hátlapon), ott érdemes felfúrni, vagy dremel szerű kisgép hengeres gyémántfejű büzgentyűjével tágítani.

    bal oldalon egy ekl lefogatót látunk, ami elvileg pont a 775-re nem lenne való, mert átlósan anyira távol kezdődnek a lyukak, de ilyen csavaroztással mégis feltehető. (kép jobb oldalán.)

    ********

    itt baloldalon egy 775-ös ekl hátlap, jobb oldalon ugyanaz, de rajta a nagy ninja felfúrt lefogatója. ha a hátlapot még a peremen belül felfúrjuk, ugyan elveszik a tuti m3 menet, de átnmenő csavarral szintén 775-ösíthetjük. ezt még nem csináltam, nem mértem ki, de szeritnem még határon belül van.

    [link]

    *********
    végezetül a xigmatek multi lefogatója. ebből szerintem nem ár 1 db. otthon legyen egy pcbuzerátor készelttárában. 2500 ft, és ha olyan a hűtő, hgoy középen a keresztmerevítő elfér, akkor kis faragás után sok hűtőt fel lehet vele tenni. a képen pl. pont a xigmatek feliratú keresztmerevítő helyett csináltam egy másikat, mert túl széles volt.....

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák