Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    Sziasztok!

    A következő a problémám: vettem az imperialba egy alap játék gépet, gtx 750-es kártyával: [link], melyre 3 év garancia van. Teljesen elégedett vagyok a géppel, gyors, jól megy, viszonylag csöndes is. Én nem értek annyira hozzá ilyen gépet nem tudtam volna összerakni.

    A problémám, hogy a ház ventillátora baromi erős hideg levegőt fúj ki akkor is ha terheletlen állapot van, mintha mindig maximumon menne, és bár hülyén hangzik fázik a lábam akárhova is teszem a házat. Ami zavar még, hogy a biosban nem látja a TÁP ventillátorát CHA_FAN N/A és a speedfan is elég fura értékeket ír ki. A kérdésem, hogy ez szerintetek garanciális probléma, valami szoftvert kéne telepíteni? El lehet érni valahogy azt, hogy a táp ventillátora ne erős hideg levegőt fújjon alaphelyzetben is, a szervíz azt írta tegyek a ventillátor mögé nem sokkal egy karton darabot, ez működik is de ez az egyedüli megoldás?
    TÁP típusa: [link]
    Alaplap típusa: [link]


    [link]

    Sajnos nem értek hozzá, segítségetek előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ToniSoprano #17157 üzenetére

    Itt egy normálisabb, kevésbé homályos kép, de a lényeg ugyanaz a Cha_fan értéke N/A, ez nem baj? [link]

    Speedfan értékek: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Milo629 #17160 üzenetére

    Köszi, akkor ezek szerint nem baj, ha a CHA_FAN N/A értéket mutat.
    És a speedfan értékek normálisak?
    [link]

    Egyébként nem túl hangos a gép, mondjuk ha játszom vele, akkor is kb ugyanannyira hangja a ventiknek, nem erősödik nagyon fel. A gép hátulján lévő szellőzőből, táp körüli ventillátor hallható közelről, ez fújja erősen a levegőt.

    Mondjuk azt sem tudom mi a különbség a ház és a táp ventillátor között, a a házban külön nincs ventillátor.
    A procinak, a videókártyának van egy ventillátor és magában tápban van egy ventillátor, ez hátrafelé fújja erősen a hideg levegőt, ez nekem a zavaróan erős alaphelyzetben a lábamnak, de sajna érzékeny is vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz do3om #17175 üzenetére

    Egy másik fórumba mentem át, melyik tápot vegyek, most olvastam a hozzászólásod, köszi hogy írtál vissza.
    Sajnos azt sem tudom megkülönböztetni, nem tudom a ház ventinek hol kell lenni, csinálok róla képet.
    A táp alatt ha ha emlékszem nincs külön ventillátor, magában a tápban lehet egy külön ventillátor a háznak?
    Sajnos nem értek ezekhez korábban 10 évig notijaim voltam, most látom mennyit fejlődtek a házak kinézetben, zajcsökkentésben energiatakarékosságban, meg úgy is kellett már egy normális monitor így adta magát az asztali gép, amit időnként játékra is akarok használni.

    Mondjuk ilyen gagyi tápom van azt megnéztem: [link] Annyira nem hangos, azért ez hallható legjobban, elnyomja a proci és a videókártya ventillátor zaját, de azért halkabb mint a régi notim volt, főleg hogy lent van, ha bekapcsol a hűtő ami a konyhában van tőlem 4-5 méterre elnyomja a ventillátor zaját. Mondjuk a proci G3250 és a videókártya GTX 750 is elég takarékos, halk, ezért is vettem ne zúgjon, mondjuk látom már vannak jó halk ventillátorok,és így erősebbet is vehettem volna. Annak örülök, hogy nem ciripel a gép, a vinyó hangját sem hallani egyátalán.

    Egyébként tényleg megoldottam eltereltem a légáramlást egy lappal és nem megy már a lábamra a levegő.

    Ami számomra érdekes, hogy ha játszom, kb 1-2 órát akkor is teljesen hideg levegő jön ki a táp hátuljából, és nem érzem, hogy erősebb, zajosabb lenne a ventillátor, ezért gondolom, hogy nem jó valami a szabályozásnál, hogy terhelés és nyugalmi helyzet között nem érzek különbséget. Mondjuk a videókrátya is 36 fok körül marad, és a proci meg 28 fok körül. Mondjuk bal oldalt a ház nagyon szellős, nagyon ritkán van a rács, bár nem értek hozzá:[link]

    Amit még nem értek, hogy a GTX 750-re azt írják, hogy 55 Watt körül van a max fogyasztás, a tesztekben meg 120 W-ot fogyaszt max terhelés alatt, akkor mi az igaz? Ez az 55 W csak ámítás?

    Segítségeteket előre is köszönöm, bocs a hülye kérdésekért, de valahol el kell kezdeni.

    szerk. annyi még, ha nem tennék oda valami kis terelő lapkát, hogy ne jöjjön lefele a levegő, akkor is érezném, a ventit ha fél óráig a gép előtt ülök, ha teljesen nyugalmi állapotban van a gép, csak netezgetek, ezért gondoltam, hogy nincs valami rendben, de lehet ez ilyen táp nem tom.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ToniSoprano #17177 üzenetére

    Az utolsó mondathoz pedig már ott tartok, hogy 2-3 méterre is eltettem a gépet a lábamtól, mindehova helyeztem, kicsit zavar a venti, mindegy lapkáva el tudom terelni, de szinte mindig hideget fúj még 1-2 óra játék után is. Bocs ilyen házam van, a bal oldala a háznak, szinte teljesen lukacsos: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz do3om #17187 üzenetére

    Ott alul nincsen semmi a házban, akkor ezek szerint nincs is ház ventilátorom, ezért is ír ki a chassis fan-re a Bios N/A adatokat, akkor ez így teljesen rendben van. :W

    Azért van a tápnak hangja, ez a leghangosabb az összes vetillátor közül (CPU, GPU) szóval biztos lehetne csendesebb, de azért még elviselhető kategória, a régebbi asztali, vagy a céges HP gépekhez képest csendes és ha jól elhelyezem alig hallom.

    Legközelebb már okosabb leszek, nem sokkal drágábban tényleg jobb cuccok vannak, de magamtól nem tudtam volna összerakni egy gépet, mostmár jobban látom mi hova megy, milyen alkatrészek szükségesek.
    Meg kell fizetni a tanulópénzt. Összességében amiktől féltem ilyen olcsó gépeknél, hogy a vinyó morog, kapar, meg valami pl. táp ciripel, vagy nagyon, hirtelen hangosan felzúg valami benne, vagy csak simán berezonál, zörög szóval ilyesmi problémák nincsenek. (Az én szintemen egyelőre megfelel a gép gyorsaságban, játékban is.)

    Még egyszer köszönöm a segítségedet, tanácsokat akkor egyelőre nem piszkálom, főleg mert 3 év garanciát ad az Imperium az egész gépre. Ha ilyen gyenge minőségű tápot raktak bele, és tönkremegy és akár viszi a többi cuccot GPU, CPU az legyen ő bajuk....

    A hideg levegőre egy egyszerű légelterelős megoldás működött ,hogy az ne lefele, hanem inkább kicsit felfele fújjon.

    Bocs a hül.lye kérdésekért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák