Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricshard444

    veterán

    Sziasztok!

    Gépház projectbe fogtam, elakadtam a ventilátor választásnál. Gondolkodtam milyen szín lenne az ideális (fontos a megjelenés, mivel üveg oldallapos gépház lesz), de nem jutottam dűlőre. Magamat ismerve biztosan megunnám egy idő után az aktuális színt, így RGB ventilátorok után kezdtem el kutatni. Kikötöttem a Thermaltake Riing RGB modelljénél (12-snél, mert a 14-s nagyon húzós és 6 darab fog kelleni).

    Az lenne a kérdésem, hogy van e alternatíva RGB-s viszonylatban, ami mutatós darab, de nem kell koplalnom a megvétele után? :DDD Illetve milyen előlapi ventilátor szabályzót tudtok ajánlani? Lehetséges, játékvízhez azért erősebb kellene? (ide lesz 2 darab) Válaszotokat előre is köszönöm! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

  • ricshard444

    veterán

    Sziasztok!

    Beírom ide is, itt sanszosan jobban foglalkoztatott téma. Adott volt 3 darab Jonsbo Eclipse Solar RGB venti. Talán 2 hónapja vettem őket, Ebből 1.5 hónapot a max 1200-s fordulaton mentek, utóbbi időben pedig 800-n. Már észrevettem ezelött is, hogy az egyik nem teljesen szimmetrikusan pörög, de nem foglalkoztam különösen vele. Egyik nap este arra lettem figyelmes, hogy darál az egyik valamit, mint kiderült: saját maga volt az.

    Olyan csálén pörgött, mintha én raktam volna össze kézzel. Ma kiszedtem őket és ami feladta a harcot: kettérepedt középen, majd szétjött, ami pedig kicsit kezdett el csálén mozogni, az pedig félig van megrepedve. A 3.-nak semmi baja nem volt még, de kivettem azt is, mert nem vagyok itthon ahhoz eleget, hogy én felügyeljem és várjam mikor darálják be magukat.

    Nem ajánlom ezt a márkát, már megvételkor is kitűnt, hogy milyen törékeny anyagból készültek, persze nem gondoltam, hogy saját magát elrepesztik. :Y Ez lehet a vége, ha az ember próbál kicsit spórolni és ránézni feltörekvő márkákra. :(((

    Egyelőre beraktam a radihoz adott 3 modelt, masszív darabok és nagyon szépen szállítják a levegőt (Captain 360-hoz kaptam), de az tény, hogy nem mutatnak olyan szépen.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

  • ricshard444

    veterán

    Idén érik a ventilátor csere a gépben, mert sorra kihullott minden pack amit vettem, jelenleg már 4 fajta ventilátor megy a 6 darabból. :D

    Amik kihullottak idő elött az elmúlt években:

    Jonsbo - Ilyenből RGB verzió, konkrétan ketté nyílt a csapágynál mind a három darab 3 hónapon belül.
    Enermax - Messze a legnagyobb csalódásom volt, csapágyas lett 6 -ból 5 darab 1-2 év alatt és ami most bent van a gépben az is csak 400 - 500 -s fordulatszámon nem kerepel.

    Mint látszik ez a stílus jött be, ami nem totálban világít.

    Néztem első körben két fajtát, egyiket az ára és a dizájn miatt, a másikat pedig a márka miatt:

    [Geometric Future Squama 2503W] - Nagyon tetszik, de ha ez is a fentiek soraiba tartozik, akkor hanyagolom.

    [Be Quiet! Light Wings] - Pakkban kb 10k a difi 3 darabra a Geometric -hez képest.

    Esetleg hasonló dizájnban tudtok ajánlani masszívabb alternatívákat?

    6 - 800 -s fordulatszámon mennének állandóan, a légnyomás annyira nem érdekes, inkább a tartosság a nagy kérdésem, mert nem szeretnék 1-2 évente cserélni állandóan 40 - 50 000 Ft -ért.

    Vannak dolgok...

  • ricshard444

    veterán

    Tegnap megérkeztek a pakkok.

    3 darab ARCTIC P12 PWM PST A-RGB - itteni ajánlások alapján
    3 darab LIAN LI FAN SL-INF - a földöntúli megjelenése miatt

    Utóbbinál azt hittem alap lehet a GPU és CPU hőfok alapján való szín szabályzás, de nem találtam rá opciót. Van rá megoldás vagy az L-Connect hiányt szenved ebből?
    Pedig monitorozza mind a kettőt.

    Az alaplap MSI Mystic Light -val tudom szabályozni a színeket CPU hőfok alapján a P12 -nél, de a Lian Li -t nem.
    Vagy hozzá lehet csatolni a Mystic -t és így megjelenik opcióként / az lesz az elsődleges vezérlés? Vagy alternatív programot tudtok esetleg, ami így belőhető? :R

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

Új hozzászólás Aktív témák