Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #690 üzenetére

    A kettő közül talán inkább a Silent Blade, de lehet hogy érdemes lenne kipróbálni a Coolink SWiF sorozatának valamelyik tagját [link]
    Ha ebbe az ártartományba akarod hogy beférjen.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #695 üzenetére

    [link] Partnerek közt rákeresel a neked legmegfelelőbb helyre, és úgy elvileg megoldják.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #698 üzenetére

    Iránymutatásnak jók azok a ''szabályok'', hogy minél gyorsabban pörög egy venti, annál hamarabb kopik ki, és hangosodik fel. Továbbá a golyós csapágyasok eleinte valamicskével hangosabbak, de hosszabb ideig bírják, mint a csúszócsapágyasok, amik viszont bár eleinte halkabbak, viszonylag gyorsabban kikopnak, és akkor hangosabbak is lehetnek, mint a golyósak. A dupla golyósak némileg stabilizáltabbak az oldalirányú mozgásokkal szemben, így később kopnak/lötyögősödnek, mint egygolyós társaik. A vegyes csapágyúak kb vegyes képet mutatnak. Némelyik venti jobban bírja a meleg üzemet, mint mások. És a kínálat csúcsán állnak az egyedi csapágyazású ventik: folyadék (Scythe S-Flex), kerámia (Arctic-Cooling, NorthQ) Teflonbevonatú csapágy (Papst) mágnesesen stabilizált rotorú venti (Sunon-Maglev) Ezek árban jóval az egyszerűbb megoldásúak fölött vannak, néha töbszöröse, de valóban nemcsak sokkal tartósabak, hanem érzékelhetően csendesebbek is mint a hagyományosabb felépítésűek.

    Ja, és habár régi a teszt(kéne már egy új ;] ) azért iránymutatásnak jó lehet: [link]

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #700 üzenetére

    Mivel nem nagyon vagyunk egyformák, én például hajlandó vagyok nagyobb összeget is áldozni akár egy ventiért is, ha már egyszer rászánom magam a vásárlásra, és akkor tudom, hogy akár gépcsere esetén is át tudom menteni az adott cuccost az újba, mert időben akár a gépet is túléli. Tehát ha halk, relatíve jó hatékonyságú ventit szeretnék, akkor valamelyik spec. csapágyazásút venném, vagy a hagyományosak közül azt, amelyik minőségibb kivitelezésű, és ezt arányosan általában az ár jelzi. Előbbire Papst N2GLE, utóbbira Noiseblocker S1 a 80 millisben. 92-esben speckó csapágyas megint a Papst, de ebből egy nagyon kis légszállítású, illetve egy nagyobb, de hangosabb van, tartósságuk továbbra is megkérdőjelezhetetlen, hagyományosból esetleg YS-Tech 129225 LB-N. Ez utóbbi 2500HUF, a többi 3k vagy fölötte van. Vagyis drágák, de tartósak. Ha most veszel egyet 2k-ért, és másfél év múlva cserélheted mert kikopik, akkor már 4k ugrott, míg egyszer kiadsz érte 3k-t, és 3-4 évig tuti kitart.

    Ja, de a cél határozza meg a tartóssági igényt is, én pl azért vettem viszonylag egyszerű csúszócsapágyast a tápomba, mert az a modell míg ki nem kopik elég csendes, de nem hiszem hogy olyan sokáig megmarad ez a tápom, hogy addig kikopjon, hiába csúszó, míg a 12-es házhűtőm S-Flex, mert azt megtartom akármi lesz is, és tuti sokáig kitart.

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #702 üzenetére

    Hát ha hiszünk a GT marketingszövegének, és valóban csak a jó tulajdonságait veszi át a kétféle csapágyazásnak, akkor mondjuk hogy a S.Blade. Ráadásul ennek 5 éves garanciája is van (elvileg!, a gyártó ennyit ad meg).
    Tehát ha mondjuk én is pénzügyileg valamennyire be lennék korlátozva, akkor e kettő közül őt választanám hosszú(hosszabb) távra.

    Sajnos egzakt hosszútávú kopási tapasztalata nemigen van senkinek e két ventit összehasonlítandó, de én saját tapasztalataim és mások információi alapján így gondolom.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #707 üzenetére

    Most már elvesztettem a fonalat, akkor milyen venti is kéne és hány darab? :)

    Amúgy 80-asnak szerintem az említett NorthQ tökéletes. Kerámia golyós csapágyazása van, ez általában jóval tartósabb mint a sima acél. A gyár 300.000 üzemórát ad meg hozzá, szemben a többi átlag 50.000-ével szemben. És az ára még mérsékeltebb. Annyival jobb a Silent Blade-nél, legalábbis a 80mm-esnél, hogy tuti tartósabb és halkabb. Még drágább esetleg a Papst 8412 N2 GLE lehetne(teflonos csúszócsapággyal), ami picivel több levegőt mozgat, és elvileg halkabb is valamicskével, de ebben a 16 dB körüli és alatti tartományban már alig érzékelhető különbség. Tartóssága szintén legendásan jó.

    A 92 millisek közt is az van, hogy a NorthQ szintén jó vétel, legalábbis a kerámiás, de itt a Silent Blade is esélyes lehet, a jó csapágy miatt. Ami köztük döntő lehet, az a valamivel kisebb zaj a NorthQ részéről.

    De jut eszembe, az Arctic-Cooling is gyárt jó kis ventiket folyadékcsapággyal, és még mindig meglehetősen csendesek(80 millis): [link]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák