Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz golax #731 üzenetére

    Na, csak idejutottam.
    Szóval elöl van egy 12cm-es venti fixen 800rpm-el, hátul szintén egy 1000-el, de 800-1500 között változtathatom ha melegszik a helyzet. A procihűtő hátrafelé fúj, tehát a hőt kb 5 cm úton azonnal a hátulsó ventin át a szabadba küldi. Tehát a levegő elöl(képen jobboldalt alul) a vinyón át bemegy, átjut a függőleges merevítőkön, majd fölfelé irányul, és részben érintve a ramok alját átmegy a procihűtőn, részben elmegy alatta, és az északi hídnál megy el, annál is elősegítve a hűtést, majd távozik hátul. [link] A DVD és a CD között kivettem a fedőlemezt, így itt is beáramlik a levegő, ami a ramokon keresztül megy a procihűtőbe. [link] Mivel a ház oldala rácsos a vga-nál, és a rács jóval a vga fölött, majdnem a hátsó ventinél végződik, ezért az ezen rácson át beszívódó levegő azonnal távozna, semmilyen hasznot nem hozva. Ezért a vga és az oldalfal közé meghajlítva betettem egy kartonlapot, ami lezárja az oldalrács, a vga és a hátsó venti közti rést, rákényszerítve az itt beszívott levegőt hogy megkerülje a vga-t alulról, majd visszakanyarodva előrefelé(első képen jobbrafelé) a déli hídon át jusson fel az északi hídhoz, majd ki a szabadba hátul. [link] Így a vga alatt a hűtőnél is rendesen cserélődik a levegő. [link]

    A táp pedig jól elszeparálva van mindezektől, a táp és a CD közé tettem szintén egy kartonlapot, így az előlapon fölül beszívott hideg levegő a CD tetején és a kartonon át egyből egyenesen a tápba megy. [link]

    Nekem eddig így volt a leghatékonyabb a hűtés ebben a házban, és úgy, hogy minden ventilátor a névleges sebessége alatt jóval forog, tehát nagyon csendes marad a gép a hatékonyság ellenére. Kábelezésen még lehetne javítani, de csak a képen látszik olyan kuszának, a levegő útjából a nagy részét eltakarítottam. Jól jönne egy moduláris 8centis táp, amilyen nincs is :)

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák