Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz golax #722 üzenetére

    A tápot azért kell lehetőleg minél jobban hűteni, mert a benne lévő alkatrészek - jellemzően a hagyományos kondenzátorok - a tartós meleg hatására elvesztik bizonyos tulajdonságaikat (kiszáradnak) és tönkremennek, jó esetben csak az alkatrészek, és táp megbontással cserélhetők, így a táp megtartható. Rosszabb esetben szétrobbannak, és ezzel részben a tápot károsíthatják tovább, részben az áramkör megváltozásával túl nagy feszültséget és/vagy áramot engedhetnek az alaplapra, tönkretéve azt, esetleg a benne lévő többi cuccot.

    Röviden ennyi, részletesebben valamelyik tápos topikban tudnak segíteni ezügyben.
    A lényeg hogy terheléstől függően legyen kielégítő hűtése a tápnak. Vlahol olvastam, hogy ha maximum kézmeleg vagy langyos levegő jön ki belőle, akkor jó. Terhelés alatt melegedhet jobban, de akkor általában a venti is beindul.

    Ha ráengeded tartósan a 70 fokot, akkor egyrészt vadul fog üvölteni folyamatosan a venti, másrészt fél-egy évnél nem szabad tovább tervezni azzal a táppal.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • ANT

    őstag

    válasz golax #722 üzenetére

    Sztem összességében jobban járnál a hagyományos elrendezéssel. Amúgy merre nyomja a levegőt a CPU hűtőd? Nekem a proc. melege megy befelé a tápba, de egyáltalán nem érezhető ez a tápból kijövő levegőn. És az én elrendezésem a lehető legelőnytelenebb. Szóval az egész fúrás-faragás nem érné meg! De ez csak a privát véleményem.

    ''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Új hozzászólás Aktív témák