Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grózi

    Topikgazda

    válasz smiti #19488 üzenetére

    Alsó fordulatszámon kicsit halkabb a Lepa,felül viszont hangosabb-már csak a többlet rpm miatt is.
    Légszállítása a TY-l egyenértékű és ez nagy szó hiszen 120-s venti,míg előbbi 140-s.
    Véleményem szerint,a Macho-n ne cseréld Lepa-ra a ventit és ha hátul is felfér a TY akkor maradj annál.
    Még mielőtt negatív felhangot vélnél felfedezni,továbbra is a kedvenc 120-s ventim az Apache-l együtt.
    Viszont ahogy szoktam mondani a legjobb 120-s venti a 140-s.
    Ha a Macho-n extra teljesítményre vágysz úgy hogy alsó és középtartományban halk legyen,akkor ajánlom figyelmedbe a Viper R-t.Nekem nagyon bevált a Macho-n,igaz 900 rpmtől van hangja szépen viszont már 6-700 rpm annyi levegőt mozgat meg mint a TY maximum közelében.

    Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

  • dqdb

    nagyúr

    válasz smiti #19488 üzenetére

    Az alaplapomon az összes cooler csatlakozó PWM-es.
    Ha az adatlapodon szereplő Asus H97-Pro Gamer alaplapról van szó, akkor ez sajnos nagy valószínűséggel nem igaz. A három CHA_FAN csatlakozó hiába 4 pines fizikailag, 3 pines bekötéssel rendelkezik:

    CPU_FAN és CPU_OPT
    1. GND
    2. CPU FAN PWR
    3. CPU FAN IN
    4. CPU FAN PWM
    ← van PWM jel

    CHA_FAN
    1. GND
    2. CHA FAN PWR
    3. CHA FAN IN
    4. +5V
    ← nincsen PWM jel

    A BIOS leírása alapján is ez a helyzet, PWM-es csatlakozónál (CPU Q-Fan Control) négy beállítási lehetőség van (Auto, Disabled, PWM Mode és DC Mode), de a Chassis Fan Q-Fan beállításoknál csak kettő (Disabled és Enabled).

    Természetesen dokumentációs hiba is lehet ez, ha BIOS nem így néz ki, ahogyan leírtam, akkor biztosan. A legbiztosabb megoldás az, ha van kéznél 3 pines ventilátor, kösd rá a CHA_FAN csatlakozókra, és nézd meg, szabályozza-e azt. Ha igen, akkor nem PWM-es a csatlakozó, ha nem, akkor PWM-es.

    Ettől függetlenül PWM-es ventilátort is köthetsz ezekre a csatlakozókra, azokat is fogja szabályozni az alaplapod feszültséggel, de nem mivel nem erre a működésre vannak kitalálva, elképzelhető, hogy némi nem várt motorhanggal járhat ez a felállás.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák