Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Shadows #376 üzenetére

    Hogy okos-e nem tudom, de azt sem, hogy milyen megosztásban használtad el a tápcsatikat vagy egyebeket. Ha van olyan venti amelyik nagy 4pin-es tápcsatin van bekötve, akkor annak a vezetékezését át tudod kötni úgy, hogy ne 12-őt kapjon hanem 5-öt. Vagy ha van szabad floppy-csatlakozód, akkor abból is ki lehet szedni az 5V+GND kábeleket, és rákötni a venti megfelelőire. Esetleg szerezni egy olyan átmenő-lecsatlakozó elosztót, ami egy simán összekötött nagy molex apa-anya csati páros, csak le van róla ágaztatva egy-egy pár vezeték egy venticsatihoz 12V+GND. Ha a leágazást átkötöd az 5V-ra, akkor bárhova beteheted ezt a toldást, pl a tápcsati->leágazóbetét->dvd sorrendben, és akkor azon is 5V-os ventit kapsz.
    Nekem egy 12-es van bekötve elöl 4pinessel úgy, hogy átforrasztottam a kábelét 5V-ra, egy másik 12-es megy hátul ZM FM-2-esen át alaplapra kötve 6-7V-ig letekerve, a procin egy 9,2-es szintén szabályzón alaplapon, a vga-n egy 5centis 5V-ra átkötött vezetékkel az említett leágazáson keresztül, és egy 5 centis szintén 5V-on úgy, hogy annak leszedtem a csatlakozóját, és a fém érintkezőket becsúsztattam az egyik szabad 4pines tápcsatiba. Az első 12-es és a vga azonos tápcsatin van bekötve. Nem mondom hogy követendő példa, de összességében halk, működik, minimális buherrel megoldható, és sikerélményt ad. Ja, és még maradt egy alaplapi csatim, meg 2 tápcsatim, de ez már legyen az én gondom. :DDD

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák