Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    válasz Doky586 #8885 üzenetére

    Az a baj, nem mindegyik hálózati eszköz kezeli le rendesen. Magam is ezzel küzdök.
    Az van hogy Egy Asus N18-n pl 2 db katt, és már adja is az ipv6-ot. Annyi van hogy az IPV6 beálltásnál Passthrough-kell tenni.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz fulton #8989 üzenetére

    Igen, csak éppen pont fordítva. Feltehetőleg Magyar, és Komárom megyében tartózkodik az illető, a Spanyol kijárat, nem megfelelően beállított VPN szolgáltatásokra utal. ( Csúnyán átverték azzal a szolgáltatással. :) )Ezért látod azt amit. Ezek a VPN szolgáltatások amik a piacon vannak, sok esetben közel se nyújtják azt, amit a felhasználó feltételez. Még a fizetős megoldásoknál is előfordulnak érdekességek. Sok esetben csak a böngészőn látod hogy VPN-en vagy, a gyakorlatba meg semmi nem történt. :) Az emberek 90%-ban böngészőn keresztül ellenőrzik, pl myip és társai oldalakon. Ott meg azt fogja írni, amit látni szeretne.
    De a gyakorlatban, semmit nem csinált.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz 4Grider #8997 üzenetére

    Szerintem, meg te nem érted amit írtam.
    Ez volt a kérdése:
    Azt szeretném megtudni lehetséges e olyan hogy valaki Spanyolországból fellép a honlapomra, es mégis azt írja az IP címére hogy az Komárom megyéből való, magyarországról.

    Nekem a válaszom, hogy igen. Csak éppen fordítva, mint ahogy azt gondolja.
    Tehát nem Spanyolországból, hanem Magyarországról, valami gagyi vpn-en keresztül lépet fel az illető.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz samujózsi #8999 üzenetére

    A klinesnek csak a böngészője állítja hogy Spanyol. Valójában Magyar. Ennek oka, a csatlakozott kliensen beállított VPN szerver szolgáltatás nem megfelelően van beállítva.
    Kérdés: igazat állít-e a kliens a tartózkodási helyét illetően?
    A válasz, igen, csak éppen nem Spanyol, hanem Magyar.
    De pontosan ugyan ezt írtam eddig is.
    Én azt mondanám, hogy pusztán IP cím alapján ezt nem lehet megállapítani.
    Tévedsz, meg lehet állapítani. Pl, szolgáltató pillanatok alatt megmondja. Még az előfizető nevét is Az más kérdés, hogy ezt az információt nem adják ki, csak a Magyar hatóságnak.
    Tehát IP alapján be lehet azonosítani, mint a pontos tartózkodási helyét, és az előfizető nevét.
    Ez akkor tud picit bonyolódni, ha valami kávézó wifin keresztül történik. Ebben az esetben több időt vesz igénybe.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #9002 üzenetére

    Az illető hazudik, ilyen egyszerű. Az IP-címe azért Magyar, mert Magyarországon csatlakozik az internetre. Onnan tovább megy valami VPN szolgáltatásra, ami történetesen Spanyolország. A VPN szolgáltatások sok esetben hamisak. A böngésző Spanyolt ír, de ha pl Linuxon terminalban lekéred a public Ip-t, az Magyar lesz. A felhasználó meg megvan róla győződve hogy történetesen Spanyol IP-n kommunikál.

    Több bírósági ügyben találkoztam már azzal az esettel, hogy kizárólag a szolgáltatói jelentést fogadják el és veszik szentírásnak.
    Ott a pont, miért a szolgáltatóét? Mert az ő eszközein keresztül megy a kommunikáció. Hiába lépsz ki más kapun. Akkor is a szolgáltatói eszközökön keresztül megy a forgalom. Tehát mit csináltál, önként és dalolva kiadtad az adataidat 2-3 félnek. Mert abban a hitben van hogy...

    Az IP-címek beazonosíthatósága pedig csak korlátozottan megbízható.
    Igen itt több tényező van. Alapvetően IP-alapján meg lehet mondani melyik előfizető használja. Ezt pontosan tudja a szolgáltató. A kérdés az, meddig tárolja az adatokat. Mert pl ha eltelt 3 hónap, már sanszos hogy nem megbízhatóak lesznek az adatok. A végtelenségig nem tárolnak ilyen logokat, csak ha az indokolt.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz lszlogal #9005 üzenetére

    Ki beszél itt geoip-ről? A szolgáltatótól kapsz egy IP-címet nem? Akkor? A szolgáltató tökéletesen tisztában van azzal, melyik előfizetőnek mikor milyen Címet osztott ki.
    A magyar VPN szolgáltatók 100% hogy kiadják a hatóságoknak az információkat
    Hát persze, hogy kiadják. Jól is néznénk ki, ha nem így lenne.
    Svájc meg most hogy jön ide? Spanyol-Magyarol van szó. De értem mit akartál ezzel mondani.
    A client és a server közt van titkosítás ebben az esetben, a szolgáltató nem látja a forgalmad, max azt, hogy mivel kommunikálsz.
    Ha akarja látja, sőt a Magyar hatóság is látja ha szükség úgy hozza, és ki tudja deríteni, ha más nem más országokkal való együttműködéssel. Nagy tévhit hogy nem.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz lszlogal #9007 üzenetére

    Csak akkor, ha a VPN szolgáltató kiadja az adataidat
    Ez az egyik megoldás
    Biztos fel lehet törni, de ez már rohadt nagy gondot okoz, nem hinném hogy foglalkoznak vele
    Amik vannak a piacon VPN szolgáltatások közel se az, aminek hirdeti magát az esetek 90%-ban.
    Feltörés
    Pl pptp vpn ami már akkor kihívásokkal küszködött amikor a Microsoft kitalálta, azóta se jobb a helyzet, de nem az egyetlen VPN protokol ami kihívásokkal küszködik.

    De a magyar hatóság annyira szerencsétlen, hogy még a saját rendszereit sem képes tisztességesen megvédeni.
    Nem is tudom mit mondjak, az a jó ha lebecsülöd őket, vagy az hogy tisztában vagy vele, hogy ők se hülyék. A Magyar hatóságnak ugyan van min változtatnia, de közel se olyan hülyék, mint ahogy sokan beállítják őket. Hidd el, megvannak a módszerek erre is, és folyamatosan képezik őket. Eddig is volt olyan terület, ami ezzel foglakozott, csak az nem terjedt ki, a lakossági retardáltakra, vér Pisitkékre. De ez már nagyon OFF.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #9012 üzenetére

    Nagyon le egyszerűsíted. Közel se ennyire egyszerű.
    Emberünknek nem azt kell bizonyítani hol volt valójában, hanem azt hogy az adott időben mennyi csatlakozás volt az adott szolgáltatáson, honnan, milyen címekről, macaddressről.
    Egyébként a csatlakozásra használt eszközön ott vannak a logok, ssid, stb.. Telefon esetében cella információk.
    Ha normális VPN megoldásokról beszélünk, és nem All-IN-ONE hálózati eszközökbe integrált gagyi VPN megoldásokról akkor a VPN szerveren is nyoma van annak hogy az adott időben, milyen csatalkozások történtek, honnan. De ha valaki ALL-IN-ONE eszközön használja, akkor érdemes velemi logolási megoldást is biztosítani. Pont az ilyen esetekre.
    Ugyanakkor a szolgáltatónál is nyoma van, hogy az adott végponton az adott napon milyen forgalom volt, hova is ment a kommunikáció. Ha más nem DNS-en keresztül. Ha szolgáltatói DNS van beállítva, akkor hamarabb tudja magát tisztázni, ha google akkor picit több idő. De ha más nem DNS szinten minden forgalmat be tudnak kérni a hatóságok. Tehát emberünk vagy trükközni akart, és így akart ki bújni a felelősség alól, vagy a nyomozás nem volt elég alapos.

    De ennek a fordítottja is előfordult már: a valódi tettest azért engedték futni, mert IP-cím alapján éppen messze járt.
    Nem hinném, hogy emiatt valakit futni hagynának. Ott más történt, amit nem közöltek.

    De ismerek olyan emberkét is, aki hónapokig úgy tudott igénybe venni egy szolgáltatást, hogy az adott országban letett egy olcsó routert.
    Ebben mi a pláne? Ha pl digital oceanon bérelek egy VPS-t nem ugyan ott vagyok?
    De írhattam volna más VPS szolgáltatót is, rá telepítek egy routerost és kész. :)
    Ebben nincs semmi törvénytelen, vagy meghökkentő. Legalábbis részemről.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz bambano #9019 üzenetére

    Köszi, tudom mi a VPN. :) A VPN felhasználásnak sok változatai vannak, jelen esetben, szavaiddal élve, tróger módon beállított gagyitális szolgáltatáson keresztül akarta megvezetni a kérdezőt. Csak hogy gagyi szolgáltatást használt, ezért is látott a kérdező eltérő IP-t.

    gyengébbek kedvéért a vpn azt jelenti, hogy
    Az hogy VPN használunk nem jelenti automatikusan azt, hogy azon keresztül internetezünk. Pl munkahelyi VPN, ami biztosítja a dolgoknak a távoli bejellenkezést, és munkához szükséges szerverekhez való hozzáférést. Ja, csak hogy ismét szavaiddal éljek, ( gyengébbek kedvéért :) )

    tehát ha magyar szolgáltatótól lép be spanyolnak konfigurált vpn-nel, akkor spanyol ip-ről fog netezni.
    Ja abban az esetben ha normálisan be van állítva, és nem átverés az egész, lásd Kaspersky vpn, ahol a ugyan azt írja a böngésző hogy Spanyolország, és valóban azon keresztül megy, de csak a böngészés.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz bambano #9022 üzenetére

    De a kérdés időközben már rég tisztázódót. :)
    Így a kérdés szempontjából idézem "gyengébbek kedvéért a vpn azt jelenti, hogy" irreleváns és félrevezető információ nem de bár? :)
    Nem kötözködés, csak hogy érezd azt a törődést amit te magad indítottál el. :)
    Remélem érted, mit akarok ezzel mondani, és nem érted félre.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #9028 üzenetére

    amikor bizony maga az internetforgalom is a VPN-en folyik által.
    Sok esetben csak böngészőn keresztül, ezért is látott eltérő IP-címeket.
    Ha normális szolgáltatás mögül történt volna, nem látta volna a Magyar IP-t.
    Tehát van-e olyan, hogy Spanyolországban netezik, de magyar belépésnek látszik.
    Spanyolországban (belép)nettezik, és Magyarország a kilépő. Komárom menyében tudomásom szerint nincs dedikált kilépő pont. ( Természetesen, tévedhetek de akkor ez eddig nagyon elkerülte a figyelmem az esetek 90% Budapest a kilépő pont)
    Innen kezdve meg nagyon kíváncsi lennék arra, hogy egy magyar bíróság milyen eredményeket ér el egy tetszőleges külföldi szolgáltatónál.
    Most bíróság, vagy hatóság? A Bíróság a hatósági nyomozás alapján indít eljárást.
    Ha olyan az ügy, akkor hidd el, visszafejtik. Nyilván nem fognak olyan problémákkal foglalkozni komolyan, hogy ismeretlen IP-röl, ismeretlen emberek beléptek a facebook-ra. stb... esetekkel.
    Egyébként meg sem próbálja. Még a hazait sem. Próbáltam.
    Ennek van valóság alapja, valóban lakossági internetes bejelentéseket a kellő magasságból kezelik. Kivétel ha gyermek zaklatás, tömeges bejelentés, vagy politikus.
    A jó hír, hogy felismerték a problémát, és megették a szükséges lépéseket abba az irányba hogy ezen változtassanak.
    Nem véletlen toboroznak, és tanfolyamokra járnak. A helyezett nem reménytelen.
    Abba meg inkább ne menjünk bele, hogy miért ismered jobban az én ügyeimet nálam, úgy, hogy semmit sem tudsz róluk.
    Spekuláció, feltételezés, ember ismeret. Szóval, nem ismerem, de a leírtak alapján sanszos.
    Ennek oka az elnagyolt beszámolók. Nyilván nem tartozik se rám se a fórumra. De abból amit eddig leírtál, hát meglehetősen képlékeny.
    de azt nem érted, hogy mi a pláne egy telepített VPN-kapcsolatban.
    Ebbe ne menjünk bele, mert én értettem eddig is mit írtok, de fordítva már nem ment.
    Bocs, ez nem személyes. De eddig minden jel arra utal, hogy valójában te nem ismered a VPN szolgáltatások buktatóit, hátrányait, veszélyeit.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz samujózsi #9030 üzenetére

    Ismered azt a kifejezést, hogy funkcionális analfabéta? :U
    Magadról beszélsz? Több órája megoldódott, eredményt visszaolvashatod. :)
    Nyilvánvalóan nem érted az eredeti kérdező problémáját sem, meg azt sem, amiről MaCS_70
    Mind kettőt értettem, és értem Az eredeti kérdező problémája, és megoldása fentebb olvasható. Macs70 meg már más téma.
    De van egy olyanom, hogy a proxy és a vpn fogalmát is kevered.
    Nagyon becsapnak az olyanjaid. :D Ha megnézed a piacon található VPN szolgáltatásokat, rögtön rá jönnél mit írok.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz #70234880 #9032 üzenetére

    Kismillió ember VPN-ezik külföldről haza, mindenféle szolgáltató nélkül. Miért ne tenné ezt egy spanyolhonba szakadt komáromi hazánkfia is?
    Teheti, de akkor a lakossági előrefizetésén keresztül. És az ismét más téma.
    Sajnos az életem már több mint felét töltöttem ezen a fronton.
    Ezt nem vontam kétségbe.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #9035 üzenetére

    Ezt most konkrétan nem értem.
    Azt látom.
    Pedig nagyon úgy éreztem, amikor az igazságjogszolgáltatási rendszerről írtál (egyébként meglehetősen naiv) feltételezéseket.
    Én ezt máshogy fogalmaznám meg, konkrétan így kellene működnie már régen.
    A technika meg van hozzá, hozzá értő emberek is megvannak. A probléma oka erőforrás hiány, az ilyen ügyekkel kapcsolatban. Fogalmazzunk úgy, hogy a másik oldalról mondták.
    Tehát többes szám, hitelesnek mondható forrás. A többi nem fórum téma.
    Vannak ilyen irányba való törekvések, amolyan Magyar módra az igaz. Ugyanakkor fentebb írtam, azt is hogy van valóság alapja, ami a jogi beszélgetésre vonatkozott, konkrétan amikor leírtad hogy elméletben, de a gyakorlatban mást tapasztalsz. Tehát erről is tudnak.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz norbert400 #9135 üzenetére

    Na de nálam miért? hiszen egy privát ip cím van a wan portján
    Azért mert nem csak te egyedül vagy abban a nat-ban. Azok az előfizetők akik ugyanazon nat címen vannak, elkezdődne a huncutkodás. Pl Digi-LAN-on így is előfordulhatnak fantom gépek a hálózaton.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz samujózsi #9138 üzenetére

    A 169.254.x.x az APIPA cím Microsoft okosság. Le szeparálják, úgy tudom port isolation be van rajtuk kapcsolva. :D Egyébként Digi Lan-on bármi megtörténhet. Lehet valaki rosszul kötötte be a routerét, és az okozz anomáliát. Ugyanis ebben az esetben nem PPPoE megy ki a kapcsolat, hanem LAN-on. :D Azaz véletlenül floodol. De Digi, olcsó cserébe szar. :D

  • #70234880

    törölt tag

    válasz norbert400 #9140 üzenetére

    A 4444 port az esetek X% feltehetően a Metasploit framework keresztül indított okosságra utal. Persze lehet bármi, de sanszos.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz gergo5991 #9173 üzenetére

    Sok mindentől függ, ha pl Digi lan, akkor lehet valaki véletlen kötötte be a router-ét, és akarata ellenére flood-ol. Sajnos előfordul. De az is lehet hogy elavult hálózati eszközt használsz, és annak sebezhetőségét használja ki valaki. Az is előfordulhat, hogy kompromittálódott a laptop-od, számítógéped. Vagy elavult operációs rendszert, szoftvert használsz, amit szintén ki használnak. Az hogy ismeretlen eszközt detektál a vírusirtó az általában helytálló, és érdemes felülvizsgálni mint a hálózatodat, és a hálózaton található eszközöket.

Új hozzászólás Aktív témák