Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz La Magra #16168 üzenetére

    Szia,
    Elég régi a posztod de azért válaszolok rá.
    Én tele vagyok Eufy cuccokkal. Van kettő 2K-s Pan and Tilt, van egy sima 2K-s beltéri (ezt ablaknak neki nyomva használom monitorozva a ház előtti részt), van kettő 2C kültéri illetve ajtó érzékelők mindenhol. Eufy elég megbízható brand, nagyon jó a customer service-ük, jók az áraik és sokszor akcióznak. Én is akciósan vettem mindent tőlük. Az app-juk jó és megbízható. Az összeszerelési, csomagolási minőség hibátlan. A hardverrel viszont már voltak gondjaim. A 2K-s beltéri kameráik a legjobbak viszont. A nagy felbontás sokat segít, az éjszakai mód tiszta, éles. Egy nagyobb szobát simán bevilágít. Mindent felvesz. Egyetlen egy eseményt sem mulasztottak eddig el a beltéri kameráim. Viszont vannak negatívumai. A követés funkció működik de ha az adott állat, ember túl gyorsan megy, akkor azt nem tudja követni. A Pan and Tilt-et érdemes fejjel lefelé a plafonra tenni mert ha magasra teszed állítva, lefelé nagyon limitáltan tud csak lenézni. Néha elveszíti a jelet a wifi jelet egy-két percre. De ez lehet betudható a nem túl gyors netemnek. Bár ezeknek nem kell gyors nem szóval fene se tudja. És néha nagyritkán előfordul hogy magától elfordul a kamera és nem megy vissza abba a helyzetbe ahol hagytam. Kb. ennyi. Ha érdekelne téged vagy akárkit itt a többi cuccomról a véleményem kérdezzetek. Ja volt 7 Wyze V2 kamerám is meg mozgás-ajtó érzékelők arról is tudnék mesélni bőven. Meg Ring Stick Up kameráim is voltak pár hónapig.
    Ha ajánlanom kéne beltérre jót akkor Eufy 2K simát mondanám vagy még esetleg az új Wyze V3-t, bár ahhoz nagyon nehéz hozzá jutni jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz vacs #16579 üzenetére

    Egy kis szosszenet a Wyze-os korszakomrol hatha erdekel valakit. 2 evig voltak nalam.
    Bocsanat az ekezet hianya miatt.

    Amerikabol rendeltem 6 Wyze V2-at 6 db 32-es Wyze memoria kartyakkal. Hozza ketto ajto erzekelo es ketto mozgas erzekelo. Szoval be voltam halozva rendesen. Kb. 1 het alatt megjottek.
    Csomagolas & dizajn:
    Semmi extra. Minden pont akkora mint a doboz. Koltsegcsokkentes miatt gondolom. A V2 dizajnja mai napig burtal jo majd kesobb elmondom miert. A minoseg eleg olcso benyomast keltenek es sajnos az en tapasztalatombol kiindulva az osszes cuccom 50%-a hibas volt es ment vissza, kaptam cseret. A micro USB-USB kabel viszont tok jo minosegu es lapos. Van meg bent a dobozban 3M kor alaku ragaszto es egy ugyanakkora kor alaku fem lap. A kamera alja magneses. Ezekkel lehet konnyeden ablakra ragasztani es a kocka formaja miatt tokeletesen rasimul az ablak uvegre. Ha kikapcsoljuk az IR-t akkor siman lehet monitorozni a kint dolgokat. Akkor van csak fenyvisszaverodes ha szembe sut a nap. Nalam egy utcai lampa siman eleg volt, hogy adjon annyi fenyt, hogy igy ejszaka is hasznalhato volt.
    Setup:
    Beallitas rem egyszeru es gyors. Az ajto es mozgas erzekelokhoz kell egy bridge amit az egyik kamera hatuljaba (sima USB) kell bedugni. Az egesz setup kevesebb mitn 10 perc volt minden cuccomra. Ne akkor allitsatok be mikor a gyerek alszik, mert setup kozben a bige mikor megszolal a kamerabol eleg hangos.
    Hasznalat:
    Amugy hasznaltam Android es IOS appokat is. Az app sosem hagyott cserben. Sok kamerat hasznaltam mar a multban de a Wyze app az egyik legstabilabb app a piacon. Egyik appal sem volt igazandibol bajom.A kamera 1080P es ha jol emlekszek 4 IR led van a kamerakban. Ez eleg arra, hogy egy kicsi szobat bevilagitson de egy nagyob helysegnel mar nem eleg. Keves fenynel mikor meg eppen nem valt at ejszakaira nagyon sz@r a videominoseg. Jo fenyviszonyoknal okes de azert ne nagyitsunk bele ez csak 1080P. Kapcsolodasi hiba, hosszu toltesi ido mig beadja a liveview-t nagyon ritka. Timelapse funkcio meg nemcsak hogy jopofa de egyedi is a piacon. Ezt sokan lemasolhatnak mert hasznos. Az mosgas es ajto erzekelok jopofak de azon kivul hogy kuld ertesitest sokmindenre nem alkalmas mivel nincs riaszto. Memoria kartya nelkul 12 masodpercet vesz fel a Wyze felhobe amit ket hetig tart. A cool down (ket felvetel kozti ido) sajnos nagyon gyatra 5 perc ami elfogadhatatlan. Az ertesitesek rendre kestek. Volt, hogy majdnem egy perc volt. Mindent felvesz, igy a memoria kartya gyorsan megtelik. Nem PIR-s ugye. 24/7 is tud felvenni ugy egy 32-es kartya nagyjabol 3-4 nap alatt megtelik ha jol emlekszek. Itt viszont eleg szar az app, mert lassan tolti be az esemenyeket ha vissza tekerek az idoben.
    Support:
    A support-juk jo de hidegen hagya oket ha olyat kerdezel toluk amikkel a tokukre lep az ember. Ja meg mielott elfelejtem Gari ugye nincs, mert azt csak akkor garantaljak ha amerikaban elsz. Ok nem is szallitanak sehova hivatalosan csak USA meg nemreg Kanadaba de masik cegek szallitanak igy rendeltem en is. Wyze valtozik es nem jo iranyba. A V3 legujabb modelljuk pl. honapok ota Out of Stock mikor kideritettem, hogy csak azoknak akik nem fizettek elo a Wyze csomagra. Ez mekkora lehuzas mar. Az ertesitesek kesese, a Cool Down ido es meg sok mas dolog szinten csak azoknak sz@r akik nem fizetnek elo. Szoval az irany nagyon nem jo.
    Erosen gondolkodtam a Wyze V3 megvetelen, de
    1. Nem szimpatikus mar a ceg, elveszitette a regi enjet meg a regic eljait
    2. Ezzel is vannak bajok nem keves, viszont a starlight szenzor brutal jo lett!

    Ajanlanam-e a Wyze V2-ot (mert meg most is kaphato) vagy barmely Wyze cuccokat?
    Egyertelmuen nem!

    Ha tudtam volna, hogy a Eufy-s hozzaszolasom kikerul az osszefoglaloba azt is megirtam volna igy. :D

    Ring annyira sz@r, hogy az a szakma szegyene. Nem eri meg hogy irjak rola.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz raverke #16584 üzenetére

    Ellezdtem végignézni az összes kamerát. A 10. oldalig bírtam. Van azt hiszem huszonakarhány oldal. A többségük említésre sem méltó. Egyedül az Eufy és az Imou ami már okés. Még ha lenne is kuponom sem vásárolnék innen. De ez csak az én véleményem.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz raverke #16591 üzenetére

    Akkor vegyel Eufy-t vagy Arlot. Azoknak ott a belteri ahol tarolodik az adat.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz raverke #16594 üzenetére

    Security-ben a legfontosabb a megbízható hardware, a support a gyártó felől és az alkalmazás megfelelő müködése. Ezek közül ha csak egy megbukik már kompromisszumos az egész aminek következményei lehetnek. Ezek a kamerák közül amik az emag oldalán néztem a többség elhasal a fenti 3 fő pilléren.
    Nem létezik tökéletes biztonsági kamera/rendszer sajnos. Mindenhol kompromisszumot kell kötni csak nem mindegy mekkorát. Ezért mégha vonzó is az ingyenesség sem választanék ezekből azon kívűl it írtam.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz szetcsuszott #16599 üzenetére

    Ha van elfekvőben egy telód tedd bele a sim-et és oszd meg a netet arról.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz vacs #16602 üzenetére

    Ja majd összeszedem ha lesz időm. Amúgy filózok, hogy eladom a 2C-ket és leváltom egy Reolink Argus Pro 3-ra. Vagy spórolok azt megveszem a Lumost. Vezetékes mindig jobb. Csak nem lenne kedvem falat furni. Lehet ajtó vagy ablaknál vinném ki a kábelt ott.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz vacs #16602 üzenetére

    Eufy szosszenet:
    Mar egy ideje Eufy termekekkel vettem korbe magam es ebben a posztban osztanam meg a tapasztalataimat/eszreveteleimet veletek.
    Adott:
    Eufy 2C kamerak belteri modemmel
    Eufy ajto erzekelok amik a belteri modemre csatlakoznak
    Eufy 2K belteri kamera, ami ablakuvegen keresztul oriz
    Eufy 2K Pan & Tilt kamerak.
    Csomagolas, elso benyomasok:
    A csomagolas tokekeles. Minosegi, minimalista. Kicsit a Ring csomagolasara hajaznak. Kezbeveve, kinyitva a dobozt erzi az ember, hogy itt nem olcso dolgot rejt a doboz. Pedig az aruk a konkurenciat tekintve versenykepes, sot ala is araz nekik rendesen.
    A termekek sem a legolcsobb anyagokbol lettek osszerakva. Van sulyuk, nem recsegnek/ropognak. A sokkal dragabb konkurencia mellet, mint pl. az Arlo, Nest mellet sincs okuk szegyenkezni. Sot inkabb forditva igaz.
    Elso benyomasok 10/10
    Setup:
    A 2C kamerak illetve az ajto erzekelok a belteri modemre csatlakoznak ra szoval elobb a modemet kell beallitani. Az elso beallitasnal a modemet vezetekesen (adnak hozza gyarilag) a routerre kell kotni es kovetni az utasitasokat. Beallitas utan maradhat osszekotve a routerrel ha stabilabb kapcsolatot szeretnenk, de mukodhet wifi-skent is termeszetesen.
    A 2C kamerakat es az ajto erzekeloket ezutan csatlakoztatjuk ra a modemre.
    Minden nagyon egyszeru es gyors. Pillanatok alatt kesz az egesz.
    A belteri kamerak egybol a wifire csatlakoznak. Nincs kapcsolat koztuk es a belteri modem kozt.
    Mind a kulso mind a belso kamerakhoz adnak tiplit es csavarokat a rogziteshez. Nem a legjobb minosegu tiplik de nem is kell nagy sulyt tartaniuk szoval a celnak megfelelnek.
    En kb. 2.5-3 meter magasra raktam fel oket az epeluet sarkara igy sregen latja a figyelendo teruletet. Ha szembe rakjuk azzal a terulettel amit figyelunk akkor a mozgast kesobb erzekeli mint ha az elore beallithato zonaba, latoterbe oldalrol jonnenek be.
    A belteri kamerak a szoba sarkaban csucsulnek. Minegyik kameranak eleg nagy latotere igy garantaltan semmirol nem maradunk le.
    Az ajto erzekeloknel csak arra kell vigyazni hogy ne tegyuk messze egymastol a ket erzekelot. Lehet csavarozni (adnak hozza) vagy ketoldaluval (rajta van eleve) felragasztani.
    Setup 10/10

    App:

    Eufy Security az app neve. Az IOS es az Android verziok kicsit maskent neznek ki. Amit en vettem eszre az annyi, hogy IOS-en sokkal minosegibb, mig Androidon sokkal gyorsabb. De amugy tok atlathato. Fooldalon latjuk a kameraink, egyebb okos eszkozeinket. Alul egy savban vannak a kovetkezo menupontok.
    Eszkozok (ami a fokepernyonk), Esemenyek, Biztonsag es Felfedezes.
    Az esemenyeknel latjuk a felvett mozgasokat ahol tudunk tobbfele keppen szurni.
    A Biztonsagnal tudjuk elesiteni a rendszert vagy pont az ellentetet ill. Tudunk egyenileg is letrehozni automatizalni ugymond. A felfedezes resz maga a bolt ahol tudunk tovabbi keszulekeket vasarolni.
    Az app maga nagyon atlathato es ertelmesen van felepitve.
    Viszont vannak olyan reszek amik hianyoznak nekem. Pl. timelapse funkcio tok jo lenne. Jo lenne ha elesitenem a rendszert akkor mindent egyszerre elesbe tenne. Jelenleg kulon kell bekapcsolni a belterit es ezzel aktivalodnak a ra kapcsolodo dolgok. Ill. Minden belterit egyesevel kell elesiteni, mert nem kapcsolodnak a belteri modemre.
    Aztan a motion zone a kulteri kameraknal limitalt. 3 darab teglalap alaku zonat tudunk leszurni de mivan ha a figyelendo terulet nem szogletes alaku, mint pl. az en esetemben. Illetve nem tudunk kisatirozni zonat amit figyelmen kivul hagyjon. Reolink-nel ezt ujabban tudjak. Privacy Shade vagy mi a neve.

    App: 6/10

    Pro-Contra:

    Pro:
    Teljes vedelmi rendszer kialakithato az Eufy-val. Van itt kulso-belso kamera. Napelemek a folyamatos tolteshez. Ajto-ablak erzekelok, mozgas erzekelok. A belteri modem riasztokent is funkcional. Letezik doorbell is hozza csengo bar azt a modem is tudja. Szoval egy rendszer, egy app ami mindent tud.
    A support nagyon jo. Segitokeszek es nem kell sokat varni a valaszra toluk. En sokszor beszeltem veluk. Ma is pl. Kuldtek nekem mar 2 ajto erzekelot ingyen, ketto kulteri kamerat ingyen meg most fognak harom kamerat ingyen. Bar mondjuk ez elore vetiti, hogy azert van baj boven.
    A termekek ara nagyon jo. Sokszor akcioznak is, szoval erdemes figyelni.
    A 2C hatotavja brutal jo. A belteri modemtol kezdtem eltavoldoni es figyeltem mukodik-e meg, van-e jel. Kimentem a kert vegebe. A tav kb. 20-30 meter lehetett plusz fofal es ketto valaszfal is arnyekolt. Reolink akkus kamerak pl. felutig sem jutnanak el.

    Contra:
    2C sokszor elmulasztja felvenni az esemenyeket meg akkor is ha mindent maxra allitok
    Ha esik az eso akkor az az egy-ket esocsepp ami megmarad a lencse elott megtori a fenyt es az IR sugarak miatt az esti felvetel hasznalhatatlan. Erdemes esovedett helyre tenni.
    Az ejszakai mod es a LED-es vaku nagyon gyenge. 1-2 meterig okes de utana hasznalhatatlan a minoseg.
    A belteri modem 16 gigas csak. Eufy mar evek ota igeri, hogy lesz opcio boviteni hisz ott az USB bemenet de ezek csak ures szavak ugy fest.
    Eufy olyan tomoritest hasznal ami miatt a 16 giga boven eleg viszont a felvetel minosege issza meg a levet.
    Sokszor pixeles a felvetel a 2C-nel foleg a videok elejen mikor a kamera feleled.
    Az akku a 2C-knel 180 nap a gyarto szerint. Nalam 3 max. 4 honap de en eleg forgalmas helyen lakok. Sok a mozgas-joves menes.
    A beallithato zonakrol mar beszeltem, hogy nem tul praktikusak, sot este semmit sem ernek, mert a rendszer hidegen hagyja es biztonsagi szempontbol minden mozgast felvesz. Ha emberre volt csak beallitva az erzekeles azt este figyelmen kivul hagyja a rendszer es mindent felvesz...probal.
    Belteri kameraknal is van hiba boven. Random Offline-ba mennek, a Pan and Tilt fogja magat es elkezd porogni es masik pozicioban all meg mint ahol volt. Random ujraindulnak, ki-be kapcsol az IR este. Limitaltan tud lefele nezni a Pan and Tilt szoval ne tegyuk magasra vagy ha igen akkor fejjel lefele. De hogy jot is mondjak a video minoseg, az ott van rendesen.

    A fenti hibak miatt reklamaltam folyamat Eufynak. Kuldtem nekik ertekeleseket, javaslatokat ajanlottam es probaltuk egyutt megoldani a hibakat de minden esetben cseret kaptam. A regi termekeket megtarthattam.

    Osszegzes:

    Eddig volt Ring rendszerem, de ment vissza, mert ott meg ennel is rosszabb volt a helyzet mindenben.
    Aztan volt Wyze korszak ami nagyon jo volt utolag belegondolva sokmindenben jobb is volt, mint az Eufy de tuladtam rajtuk is. Most pedig ugy fest Eufy is megy a levesbe ha eltudom adni oket aztan Reolink-be ruhazok be. NVR rendszer nalam nem jatszik. Nem fogok falat atfurogatni. Viszont ok csak kamerakkal foglalkoznak sajnos. Nem lehet teljes biztonsagi rendszert kiepiteni ugy mint Eufy-val.

    7/10 a vegszo. Ha plecsnit kene adni akkor Tetszett illene ra a legjobban.

    Akinek kerdese van nyugodtan irjon. Szivesen segitek, valaszolok.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz vacs #16724 üzenetére

    Mondjuk akinek kamera kell hogy meghallja a gyereksírást ott már bajok vannak.
    Nekem mint szülőnek kijött a hatodik érzékem és minden neszre azt hiszem baj van a gyerekkel.
    :DDD
    Van erről valami infód, hogy az EUFY hogy tudja a böngészős dolgot? Ezzel még nem foglalkoztam.
    Közben jött 3 2K kamera EUFY-tól mert reklamáltam a régieket megtarthattam.
    Eddig 8 kameránál tartok.
    :C
    Mondjuk Wyze-nál is reklamáltam ott is kaptam ingyen cuccot. Ott 10 kamerám volt összesen.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    Valakinek van ötlete hogy miért lehet az hogy ha VPN-t vagy AdGuard-ot használok akkor IOS-en nagyon lassan vagy egyáltalán nem tölti be a liveview-t elég sokszor. Viszont andriodon gond nélkül működik. Persze ha kikapcsolom őket akkor IOS-en is megy hiba nélkül.
    Eufy annyit írt hogy a VPN nem támogatott a részükröl amit nem értek miért plusz ahogy említettem androidon nem zavarja ha be van kapcsolva. AdGuard-ra semmit sem mondtak.
    Hátha ti okosabbak vagytok.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    őstag

    válasz vacs #16773 üzenetére

    IOS szakmai topik...ott semmihez sem értenek. :DDDVan android is meg iPhone, de utóbbit használom többet.

    [ Szerkesztve ]

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés