Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz kilozsul #9303 üzenetére

    "-A tükröt kihagytad volna a képből?"

    Nem, hanem befordítom, hogy ne egy visszacsillanó fémkeretet mutasson (ami a képe egyik legvilágosabb része), hanem a lány (arcának) egy részletét.

    "-A jobb kezének ujjaival "dobol" várakozás közben."

    Rendben, de akinek nem mondod el annak nem egyértelmű (Aranyszabály: egy jó képhez nem kell magyarázat! ;)): kérdezz meg másokat is, nekik mi a véleményük! Ha közelebb lennének az ujjai a karjához, akkor igen, de szerintem olyan pillanatban kaptad el a mozdulatot amikor még túl távol voltak.

    "-A dodge&burn-t az egész képre alkalmaznád?"

    Lehet az egészre is, de a lány bőrének nagyon hiányzik: így nagyon élettelen.

    "-A szemének hogyan kéne jobban látszódnia a napszemüveg mögött?"

    Ha a szemüveget kijelölöd, akkor egy "screen", egy "linear dodge" meg egy "subtract" típusú réteg egymásra pakolásával és az átlátszóságuk meg a kitöltésük állításával tudsz játszani (100/100, 40/30, 45/25 most nálam). Biztos lehet szebben is, de most így 5 perc alatt nem jutott más eszembe (ez a jó a PS-ben, hogy egy adott eredményt több különböző módon is el tudsz érni). Ha lenne még időm, akkor szelektív színmaszkolással kiegyenlíteném kicsit a kék-rózsaszín arányt, ezzel világosodna a szemgödre és nem annyira látszana a fa.

    "-Ráncok: Ez tök jogos... :B"

    Én is elkövettem már ezt a hibát, ezért mindig félreteszek pihenni minden anyagot napokra, hogy friss szemmel újra megnézve észrevegyem azt, ami előtte nem bökte ki a szemem. ;)

    + Így közelről megnézve a fogaira is ráférne egy kis rendbetétel (Azok a fránya részletek...). :D

    (#9311) kilozsul: A lányon: tényleg rózsaszín az egész (Fogd rá, hogy "by design", én is annak gondoltam!). ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák