Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigmasterg

    addikt

    válasz Soulfly842 #172563 üzenetére

    Nőgyógyász srác mondta a teremben, hogy neki kis punci keze van, kell rá a kesztyű. :DDD

    De átlag embernek szerintem tök fölösleges. Rendes súlyok mozgatásában pedig csak akadályoz.

  • inferno88

    őstag

    válasz Soulfly842 #172563 üzenetére

    Réges régen én is használtam kesztyűt néhány hónapig. "Hidegen" nekem is merevnek tűnt a bőr rész, de az edzés alatt nagyon hamar felpuhult, ahogy "bemelegedett", szóval emiatt speciel nem aggódnék, hacsak nem valami szintetikus műanyag merevítőt használnak benne.
    Személy szerint nem szeretem a kesztyűt, úgy éreztem, hogy az a vékony anyag is zavar a határozott fogásban. Mondjuk nekem rövid, vastag ujjaim vannak, amivel nem tudok olyan faszán szorítani, mint egy sales-es lapáttal. :DDD
    Fekvenyomásnál nekem a csuklóbandázs volt a tuti inkább kesztyű helyett, sokkal jobb volt az erőátvitel(és a csukló nálam amúgy kényes izület), felhúzáshoz meg egy két ezer forintos felhúzó heveder.

    Le vagyok tiltva a teremről, nehogy a pocakban lévő kollégának hazahozzam ezt a retket és azóta kisimult a tenyerem(és az én pocakom is cseperedik), de a feleségem imádta, mikor a dörzsös tenyérrel simogattam. Dörzsös tenyér - puha tenyér témát szerintem nője válogatja.

    Semper fi!

  • flash-

    veterán

    válasz Soulfly842 #172563 üzenetére

    én a Biotech kesztyűt használom, megvan már talán 2 éve de elég silány, talán pár hónap alatt tönkrement a csuklórészen a tépőzár úgyhogy minen sorozatnál újból tekerhetem rá csak lusta voltam még cserélni :DD
    a tenyér rész is kezd egyik kezemnél szakadni, (illetve elég hamar megnyúlik)az mondjuk talán 1-2 évig bírta
    nekem igazából csak arra kell hogy a húzodszkodót meg tudjam fogni mert rájöttem hogy elég baromság az hogy a szélei ferdék ott megfogni már túl széles beljebb fogom picit a foggantyútól ahol a hajlat van, pont ott a jó de az ott meg vágja a kezet.. azt hittem okos leszek hogy ilyen hajlított húzodszkoót veszek hát nem.. belül fogni meg szerintem (a szivacsos részen) nem jó vagy nem érzem úgy a hátam stb...

    meg ehhez a tipusú marokerősítőhöz jó, nem kell kenegetni a tenyerem porral:
    [link]
    apropó aki marokerősítőt keres,hát kicsit körbejártam a témát mert sokáig ez volt:
    [link]
    ez olyan 1-2 évet bir, aztán elpattan a rugó, de azért elkezdeni teljesen jó, és érzi is az ember hogy erősödik az ujja szorítása,csak nem érdemes sokat csinálni inkább állítsátok "nehézre" hogy sorozatonként 5-10 menjen

    aztán mivel ott tartottam hogy a 40es állásban már ment a 10-12 meg el is pattant, gonoltam veszek valami erősebbet, először régi helyett ezt néztem decathlonban:
    [link]
    na ezt a decathlonost nem ajánlom senkinek, full gagyi, és összenyomásnál érzed ahogy a műanyag nyiklik a kezed alatt, a shop builderes(meg azt árulják sok fele) azért kategóriákkal "jobb"

    na szóval akartam valami erősebbet és valami marokerősítős blogger szerint ez a shop builderes 40es után a 1.5-es coc jön mivel nem akartam várni rá heteket,berendeltem itthonról ezt a 200-ast mert a 250-es hg hiánycikk.
    hát én 1szer sem tudom összenyomni, kb 3-4x félig - 70% ig, vagy 1-2x két kézzel :)
    úgyhogy gonoltam leírom mi most a tapasztalat mihez viszonyítson az aki szeretne marokerősítőt venni :)
    van mire edzeni na, most egyenlőre két kézzel erősitem magam rá hogy a másik kézzel csak annyira nyomom rá hogy menjen de így se könnyű :)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák