Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz cocka #325 üzenetére

    Azért ez attól is függ, hogyan csinálod. Olyat tapasztaltam már én is, hogy ha MBR-lemezen a lemezkezelővel partíciókat hozok létre, akkor a 4. eleve logikai lesz egy kiterjesztett partíción belül. Viszont parancssorban (DiskPart) megoldható, hogy mind a 4 elsődleges legyen, de akkor több partíciót nem lehet létrehozni, míg az előbbi esetben igen.

    Ha UEFI BIOS-os a hardver (gép), akkor legacy (CSM) módban lehet a Windowst MBR-lemezre is telepíteni, arról bootolni. Ha UEFI only, akkor viszont nem. Ha 32 bites Windows telepítése a cél, akkor ahhoz rendszerint megint CSM mód szükséges. Az, hogy lehet-e UEFI módban 32 bites Windowst telepíteni, alapvetően a hardvertől (alaplap), illetve az UEFI firmware-től függ, ami pl. ennek a leírásnak a végén össze van foglalva. Az asztali PC-knél és laptopoknál általában a 3. eset (boot only 64bit OS/PE from any interface) jellemző, azaz 64 bites Windows szükséges az UEFI/GPT telepítéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • JHC

    tag

    válasz cocka #325 üzenetére

    Valószínűleg a Win7 telepítőd régi. Az XP még a DOS sémát követi, ami pedig úgy néz ki, hogy lehet 4 elődleges partíciód, vagy 3 elsődleges és egy kiterjesztett, és azon belül sok logikai partíciód. Viszont van egy kitétel. Az elsődleges partíciók közül az aktívnak jelölt partíció a boot partíció, a többi elsődleges nem látható a bootolt oprendszer alól legalábbis DOS-ban, csak a logikai meghajtók. Éppen ezért ha speckó DOS-os dualboot kellett, akkor a két rendszer között az adatcserét logikai meghajtón keresztül oldották meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák