Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomBoy1986

    veterán

    válasz - = Zk = - #235 üzenetére

    CL4-CL5 téma
    CL4-et everest is, CPU-Z is meg a BIOS is kiírja (MIT menü, DRAM Timings).

    Ha CPU-Z-ben megnézed, ez a:
    CL5 [link]
    CL4 [link]

    Nézd a jobb alsó ablakot. Abban meglátod hogy melyik van neked. Végülis én is ki tudnám próbálni X2-vel, de nincs kedvem szerelgetni.

    Phenommal lesz 1066-os opció.

    MSI vs. Gigabyte:
    Ha lesz opció az MSI-ben, hogy módosíthatom az NB/L3 órajelet (itt Memory Controller), akkor vissza fogom tenni hugom gépéből az MSI-t az enyémbe, s oda kerül majd a Gigabyte. Szóval mindenképpen marad mindkét lap, csak legfeljebb a gépház cserélődik.

    Ami szerintem az MSI-ben jobb:
    - chipset hűtés
    - ventilátorszabályozás (beállíthatom hány °C-tól kezdve emelkedjen a venti, s előtte mennyin pörögjön)
    - feszültségadagolás (pl. a RAM feszültség kiakasztó, ugyanis az Everest 0.1V-tal többet mutat, mint amennyi a BIOS-ban elvileg be van állítva :F )
    - RAM kezelés, úgy egyáltalán
    - PCI-E x16 slot rögzítés (ugyanis nincs benne, itt meg kínlódok a kivételnél :W )

    Ami a Gigabyteban jobb:
    - NB/L3 állítható => magasabb CPU órajel
    - kettő szabályozható venti - MSI-ben csak egy van
    - "automatic BIOS recover" => soha nem kellett még BIOS resetet csinálnom :R
    - hangkártya :R a 889A valamivel tisztábban szól és több funkció is új benne (mikrofon)
    - több egyéb integrált kivezetés (amit nem használok, de az mellékes :) )

    Szóval mindkettő mellett szólnak érvek, de én már megszoktam az MSI-t, emiatt térnék vissza szívesen. Ha azonban nem lesz benne olyan opció, akkor marad ez (egyik verzió sem rossz).

    Amúgy egyelőre MSI+100MHz-nél tartok tuningban.

    Közérdekű közlemény:
    Phenom mellett 280MHz-es FSB-t már nem bír a lap (DS4), de 270MHz-et még igen, azaz lehet számolni... 11x270=2970MHz, azaz a 3000MHz elérhetőnek tűnik.

    v.tom:
    Nekem is a CF a következő lépés. Majd mikor 20-25K körül lesz a 3870-es. :K

    [ Szerkesztve ]

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Új hozzászólás Aktív témák