Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sraff

    tag

    válasz GML #3712 üzenetére

    Amikor ME-re jártam, akkor a negyedik évfolyamig csak kézzel rajzolt műszaki rajzot lehetett beadni. Pedig ez már az új évezredben volt. De szerintem ez így van jól. A készséget el kell sajátítani. Nekem még könnyen is ment a rajz (műszaki szakközépiskolából mentem), de képzeljétek el a sok gimnáziumból érkezettet. Na nekik volt ez szívás.

    A szívás nekem az volt, hogy a jegyzőkönyveket kézzel kellett megírni. Na ezt tényleg teljesen értelmetlennek tartottam/tartom.

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én hiába ProE-vel dolgozom először mindig papírra rajzolok. Először egy összeállítást, majd a részleteket. Így könnyebb gondolkodnom. :D
    A 3d-s rendszer viszont tényleg nagy segítség. A tavalyi évben és még az év elején is Autocaddel dolgoztam. Volt pár olyan feladatom, amelyeknél az összes rajz (összeállítás, alkatrészrajzok, kivágási tervek, ...) több mint 20 A0-t tettek ki. Ha visszagondolok erre, akkor borsózik a hátam. :D Ilyen munkák után lehet tényleg értékelni a ProE-t minden hibájával és furcsaságával egyetemben. :R

Új hozzászólás Aktív témák