Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Batman #1216 üzenetére

    A link azt mondja, hogy elkészül lassan a driver is a WLAN-kártyádhoz. (Az eddigi csak egy wrapper, a Windows-os firmware-t kell betölteni hozzá.)

    bcm43xx-fwcutter bcmxxx.sys, a sys-t a Wines drivercédéről kell a rendszerre másolni. Erre kapsz egy tonna firmware-file-t, be kell őket másolni a /lib/firmware-be, és kész.

    De... Ez a régebbi ''driver'' úgy megy, hogy ehhez kell a softmac-es IEEE-csomag. Ez inkompatibilis a legtöbb kernelben lévő IEEE-vel, ezért azt ki kell kapcsolni. (Ezt korábban megtettem a kerneledben.) Ugyanakkor a network drivereknél maga a WLAN Radio-t be kell kapcsolni, hogy a kernelben benne legyen maga a WLAN-kártya támogatás. (Olyasmi, mint az ALSA esetén. A kernelben kell a sound támogatás, de maga a driver nem.)

    Az újabb driver viszont natívan kezeli a kártyát, nem kell firmware hozzá, de ehhez BE kell kapcsolni a kernel IEEE támogatását. Attól függ, melyiket és hogyan teszed fel - az ebuild nekem mindig kiírta, ha valami rossz beállítás volt a kernelben.

    Mod: a leírás szerint érdemes a softmac-es verziót használni, mert a másik inkompatibilis a legtöbb wireless cuccal, és macerás beállítani. A softmacesből viszont két verzió van. A régi, januári kompatibilis a kernelben lévő ieee stackkel, erre nem érvényes az, amit írtam. Az újabb, friss azonban nem kompatibilis vele, erre van az, amit fent írtam.

    Tehát: a 20060125-ös, vagy régebbi verziók krnel-kompatibilisek, az újabbak nem, ahhoz ki kell kapcsolni a kernel ieee stackjét. A leírásban a softmac kell, ebuild method, majd using softmac.

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák