Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csapoadam

    csendes tag

    Mostanában az nVidiának nem megy úgy, ahogyan tervezte. Amikor elkészítette a G9-es szériát megült a babérjain és komótosan elkezdte készítgetni a GTX-eket nem számítva arra, hogy az AMD egy nagy dobásra készül az RV770-nel. Most végre eljött az idő, hogy az nVidiának is érdemben kell lépnie, hisz a G9-esekre nem alapozhat, mert túl lassúak a GTX-ekre meg mert túl drágák. Hiába övék a leggyorsabb 1 GPU-s kártya, ha azt egy nagyon szűk rétegen kívül nem tudja senki megfizetni, akik meg abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy ezt megtehetik, azoknak meg az AMD 4870X2-ese kínál alternatívát. Valamit ki kell találnia a zöldeknek, hisz így elveszítik a piac azon szegmensét, ahol a legnagyobb bevételre számíthatnak. Ha átnézzük a mai piaci körképet, mit láthatunk? Az nVidia erőlteti a maga szekerét, de a zászló az AMD-nek áll és ne feledjük, hogy a Vista SP-vel megérkezett a DX 10.1 ami megint csak az AMD-nek kedvez, hisz még a Brutál GTX-ek is csak a DX 10-et támogatják, ami így talán csak egy kis különbségnek látszik, de a kiszivárgott hírek szerint a DX 11 a DX10.1-re támaszkodik, így nem kíván új hardwert hanem a DX10.1-el is elboldogul. Ez viszont a DX10-esekre nem igaz. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a jövő játékai is abba az irányba fejlődnek, ahogy az AMD előre látta, így az ő architektúrájuk már felkészült erre. Szerintem nem csak én hanem mások is kíváncsian várják a zöldek válaszát de lássuk be hogy ha csak nem rukolnak elő valami megfizethető nagyágyúvan könyen abba a helyzetbe kerülhetnek mint eddig az AMD volt. Talán a közeljövőben megjelenik egy GTX-re alapozó megfizethető generáció vagy egy teljesen új architektúra rejőzik az nVidia tarsolyában? Egy biztos én most semiféle képpen nem vennék nV karit főleg nem ezeken az árakon és nem a felső-közép kategóriában mert per pillanat a 9800GTX+ hoz a 30ezer forintos illene a legjobban. Hajrá AMD szép volt! :C

    C2D E8400 @ 4500MHz (Freezer 7 Pro), ASUS P5Q-E, 4GB Geil BD 1066MHz RAM, HD4850 (700MHz/1200MHz)

Új hozzászólás Aktív témák