Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Ariadne #4499 üzenetére

    Igen. De ha nem hozza vissza a gyárit?
    Itt az aprón is egyből hűtőcsere után már árulják is (a tartozékokról már nem is beszélek).

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Derrewyn

    senior tag

    válasz Ariadne #4499 üzenetére

    Sziasztok!

    Pont ezzel a témával kapcsolatban lenne kérdésem.

    Következő a helyzet:
    Gainward HD4850, 2008 nyár végi vétel, már eleinte jelentkezett fekete képernyő, de ahogy jött a hűvös elmúltak a tünetek. Ahogy aztán tavaly jött a nyár újra elkezdődött az egész, olyan 75 fok körül feketeség, időnként visszajött a kép, majd fagyott az egész.
    Ekkor tanácsra egy Arctic Cooling Twin Turbo került rá a gyári aluborda helyett, kb. 20 fokot esett a hőmérséklet, és egy darabig úgy is tűnt így már nincs gond. Később, amikor már igazán meleg lett (szobában 26-28 fok), akkor terhelés alatt újra fekete kép és fagyás, miközben a kártya magja 60 fok fölé sosem ment.
    Ekkor jobban megnéztem és a VRM szinte sütött, valószinűleg ez melegszik és okozza a gondot. Még terhelés nélkül is iszonyatosan forró.
    Na most, a felrakott új hűtés nagyságrendekkel jobb, sőt ami eredetileg rajta volt, attól a VRM már csak némi meleget kapott, amit a magról odafújt.

    A gond az, hogy ez ugye Gainward, ergo matrica volt a hűtő csavarján. Viszont úgy érzem én nem hibáztam (leszámítva azt, hogy nem azonnal gariztatni vittem a kártyát, hanem hűtőt cseréltem), és nem rontottam el.
    Szóval a kérdés, hogy ehhez vajon mit szól a gyártó? Lehet-e javítani/cserélni a kártyát?

Új hozzászólás Aktív témák