Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz #72042496 #19576 üzenetére

    +(#19577) GZoli7

    Samsung M5502
    Sajnos az erősítő nem ARC képes, ezért próbálkozom optikain.
    Ha jól tudom, a normál DD+ az 640kbit/s, amit át kell vinnie az optikainak, mert átmegy rajta az 1509-es DTS is.
    A Netflixnek és a streamelőknek pedig külön kidolgoztak egy formátumot, ami 192kbit/s (legalábbis Netflix szerint lejátszás közben).
    Tehát csak ki kellene küldenie kódolás nélkül az adatot az erősítőnek, és ezt nem teszi meg, míg magának dekódolni tudja.

    Ha viszont tényleg nem megy át optikain, akkor maradna az ARC, de azt meg az erősítőm nem tudja, így tesztelni sem tudom, viszont a menüben semmi erre utaló jel sincs, hogy át lehetne kapcsolni.

    Manualt is néztem, ott ez szerepel:

    Digitális kimeneti audioformátum
    Dolby Digital Plus hangzást nem támogató vevőegység esetén a Dolby Digital+ lehetőséget kiválasztva nem hallható hang. - ez rendben, erősítő képes dekódolni

    A normál audiojelek mintavételezése 48 kHz-en történik, míg a HD-audiojeleké 96 kHz-en.
    Előfordulhat, hogy bizonyos S/PDIF-vevőegységek nem kompatibilisek a HD audioformátummal. - ha pedig az spdif nem tudja a HD hangot (ahol nem értem a DD+ miért HD, amikor 640kbit/s), akkor ez itt mi?

    Nem kötözködni akarok, csak nem azt kaptam, mint ami várható volt a leírások alapján. És még ha nekem is kellett volna még körültekintőbbnek lennem, akkor is valamilyen szinten megtévesztettek, mert az elérhető hivatalos információ nem mondja azt, hogy milyenformában működik vagy nem működik. És ez nem jó, mert most borzasztó csalódott vagyok és nem veszek évente tévét. :( Mondjuk rosszabb esetben vagy a tévét adom el vagy az erősítőt. :D

    Közben rájöttem, nekem az alaplapon van optikai kimenet, megnézem majd este, hogy működik-e pc-ről.

Új hozzászólás Aktív témák