Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92358656

    törölt tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket, hátha találkozott valaki hasonló problémával:

    Szeptember végén vettem egy Acer Predator Helios 500 laptopot (konfig: I7-8750H, 32 GB RAM DDR4 2666 MHz, GeForce GTX 1070, 1 TB 5400 RPM + 512 GB PCIe NVMe SSD). Az utóbbi időben lettem figyelmes egy problémára: Ha a laptop akkumulátora egyik nap 100%-on van, és lekapcsolom a gépet (nem alvás, nem hibernálás), másnap tölti az akkumulátort a táp, az nagyon változó, hogy hány %-ról. Előfordul, hogy ahogy csatlakoztatom a tápot, 3-5 perc alatt feltölti, de előfordul, hogy egész nap, tehát olyan mintha este valami leszívná. Nincs rácsatlakoztatva semmi, egy egéren kívül. A másik probléma, hogy magas terhelés esetén amikor a CPU is ki van terhelve 100%-ra, észrevettem (igaz, igen ritkán), hogy néha 3.9 GHz-ről leesik a teljesítménye kb. 800 MHz-re.

    A két probléma elképzelhető, hogy összefügg, mert mindkét probléma forrása áramellátási hibára utal, mert:

    A hőfokok rendben vannak (70-80 fok folyamatosan a CPU terhelés alatt, a GPU 69, ez egy ilyen gépnél normális), tehát nem emiatt esik vissza.
    Azt gyanítottam, hogy az energiagazdálkodási profilt mintha a rendszer automatikusan váltogatná valamiért, ezért az energiagazdálkodási beállításoknál a minimális processzor teljesítményt felhúztam 5%-ról 100-ra.
    Ezzel a 2. problémát (CPU teljesítmény visszaesés) sikerült megoldani, azóta, hogy felhúztam (több hete, azóta is folyamatosan terhelem a gépet) nem tapasztaltam ezt a problémát, stabilan 6 maggal tartja a folyamatosan 3.9 GHz-et terhelés alatt, több óra után is.

    Felvettem a kapcsolatot az Acer szervizzel, azt tanácsolták, hogy úgy állítsam le a gépet, hogy "bal Shift + shutdown", mert alapvetően csak hibrid alvásba megy le, illetve próbáljam meg kikapcsolni a fast bootolást.
    Az Acer tanácsát megfogadva registry-be letiltottam a fast boot-ot, illetve az említett módon állítottam le a gépet, a probléma ugyanúgy jelentkezik. :O

    Amik (szerintem) tények:

    Akkumulátor hiba nem lehet. Az AIDA64 illetve Batteryinfo 0% elhasználódást mutat, illetve kipróbáltam, hogy amikor 100%-on van az akkumulátor, lehúzom tápról. A gép üzemszerűen 3 órán keresztül működött (ez teljes mértékben megfelelő egy ilyen teljesítményű gépnél, és az Acer a laptop oldalán is ezt az információt adja, hogy kb. ennyit bír). Tehát az akkumulátor üzemszerűen működik ezek alapján.

    Amit észrevettem, hogy a táp csatlakozója kicsit meg van lazulva, de ez se gondolom, hogy probléma, mert a rendszer érzékelné, ha nem kap áramot (nem jelzi, hogy bármikor is akkumulátorról üzemelne a gép, nem sötétül el a kép stb). Ebből kifolyólag az áramfelvétellel sem lehet probléma.

    Elég zavaró probléma, mert ha elviszem valahova táp nélkül, teljesen kiszámíthatatlan, hogy mennyit fog bírni. :U

  • #92358656

    törölt tag

    válasz Raymond #30459 üzenetére

    Ezt még nem próbáltam, ma/holnap kipróbálom ezzel a módszerrel, illetve a BIOS-ba is körbenézek a beállítások között is.

  • #92358656

    törölt tag

    válasz Raymond #30459 üzenetére

    Úgy néz ki sikerült megoldani a problémát. Lefrissítettem a drivereket Windows Update-el. Alapesetben ki volt kapcsolva csoportházirendben, hogy WU közben drivereket is telepítsen, mert régebben ASUS laptopok esetében volt már problémám vele. Most visszakapcsoltam, és talált 1-2 érdekes új driver verziót.

    Kipróbáltam először úgy, hogy egyik nap feltöltöttem az akkumulátort 100%-ra. Másnap rögtön akkumulátorról kapcsoltam be a gépet, 100-ról indult, majd kipróbáltam úgy is, hogy rögtön tápról indítottam. Bár azt jelezte, hogy tölti, de kb. 5 másodperc után kéken virított a led. Azért még figyelem, de úgy néz ki rendben van így már minden. :R Folytathatom az Assassin's Creed Odyssey-t. :C

Új hozzászólás Aktív témák