Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Evil Snowman

    őstag

    válasz Picco #71091 üzenetére

    "en csereltem a P14s thinkpadembe kijelzot 60%->100% srgb-re + fenyero is ugrott 120nit-et, a kulonbseg mellbevago volt meg ugy is hogy tobbnyire monitorrol ment, csak estenkent filmnezeshez volt a belso kijelzo hasznalva."

    Nyilván én is érzem valamennyire a különbséget, mert a mostaniban ez van:

    Sharp LQ134N1JW48X
    Maximum: 545.3 cd/m² (Nits) Average: 507.2 cd/m² Minimum: 12.93 cd/m²
    Brightness Distribution: 88 %
    Center on Battery: 545.3 cd/m²
    Contrast: 1759:1 (Black: 0.31 cd/m²)
    ΔE Color 1.39 | 0.59-29.43 Ø5.5, calibrated: 2.72
    ΔE Greyscale 1.3 | 0.64-98 Ø5.7
    99.6% sRGB (Argyll 1.6.3 3D)
    65.9% AdobeRGB 1998 (Argyll 1.6.3 3D)
    71.56% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
    99.29% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
    70.13% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
    Gamma: 2.2

    Egyértelműen jobb mint az Asus kijelzője nem kérdés.

    Lehet akkor rosszul építettem fel a korábbi kommentem szerkezetét, amire ki szerettem volna lyukadni, az az, hogy hiába ajánlják a srácok minden esetben az ár/érték arányban megfelelő laptopot, ha az érdeklődőnek nincs rá annyi kerete. Nem-nem tud hozzá tenni, nem tud még spórolni, mert neki valamilyen okból kifolyólag most van szüksége új gamer laptopra. Ilyenkor kell, ahogy korábban írtam, vagy a RAM vagy az SSD vagy a kijelző panel tekintetében kompromisszumot kötni.
    A szerintem nem járja, hogy egy két modell csak azért esik ki, mert kicsit rosszabb a kijelző panelja, amúgy meg más hardveres részét tekintve tök jó. Lehet, a kérdezőnek a kijelző pont irreleváns, mert 95%-ban 90% fölötti sRGB értékkel rendelkező monitorral fogja használni a maradék 5%-ban meg lesz@rja (már bocsánat), hogy rosszabb a képminőség.
    Ezért gondoltam, hogy akár a milyen egeret vegyek topic mintájára, érdemes lenne egy listát csinálni ár sávonként, ahol fel lennének tüntetve az ajánlott gépek minden előnyükkel és hátrányukkal. Azt az ide betévedő érdeklődőz alapján már könnyebben tudna döntést hozni.

Új hozzászólás Aktív témák