Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DamianB

    őstag

    válasz Darth_Revan #23720 üzenetére

    +1

    Másik meg az de ezt már kérdeztem is régebben ezek a laptop kimenetek nem csak 60 hz tudnak ? Hiába dugja rá a 144 hz monitorra és írja ki hogy fortnite 144 fps csak 60 fog a valóságba lenni . Ha erre volt keret oké csak ne várjunk akkor sokat .

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

  • válasz Darth_Revan #23720 üzenetére

    Miért gratulálsz? Honnét tudod, hogy az asszonynak mire kell, milyen igényei vannak és hogy élvezi a játékot (már ha fog vele egyáltalán játszani).
    Idézet: mivel az asszonynak lesz elsosorban, igy voros szinben

    Ez alapján a videó alapján mindenki döntse el maga, hogy GTX 1060-hoz mi kell neki.
    Nem vagyunk egyformák.
    asztali CPU i3 vs i5 vs i7 + GTX 1060 + 16Gb RAM

    Nem tudjuk, hogy milyen a gép hűtése, de annyiban jó a videó, hogy mindig csak a CPU-kat cserélgette, tehát az arányok helyesek, ezeket kell figyelembe venni.
    Notebook esetében a +10% vagy +20% arány növekedhet, csökkenhet.

    Tények:
    - CPU kihasználtsága i7 esetében feleakkora az i3/i5-nel szemben. (egyetlen programnál jelentkezett (The Witcher 3), hogy i3 vagy i5 ment 100%-os CPU terheltségen)
    - i3 >> i5 >> i7 sorrendben +20%-os FPS különbség figyelhető meg az erősebb CPU javára
    - i3 >> i5 >> i7 sorrendben +10%-os plusz hőtermelés keletkezik
    - i7, i5, i3

    Összegzés:
    Akinek kell az a +2X % FPS az számoljon +1X %-os hőtermeléssel, amit notebookban nehezebben oldunk meg mint asztali gép esetében, menjen Intel Core i ranglétrán feljebb.
    GTX 1060 mellett, X érték függ a notebook CPU-tól és hűtésétől.

    Személyes vélemény: Én i3/5/i7 között nem láttam különbséget FPS terén
    Itt valamennyire észre lehet venni a "mikrolagot" 2:50-nél, de ehhez 3-szor kellett megnéznem a videórészt a bal és jobb oldal esetében, de az i3 és i7, nem pedig i5 és i7.

    Tudjátok mi ebben az egész vitában a legnagyobb poén????
    Hogy itt mindenki csak a hardvert nézte, de senki se mutatott rá, hogy a quad i7 melyik notebookban tudná megállni a helyét!

    kretenallat: Gratulálok az asszonyod gépéhez! :R

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • kretenallat

    senior tag

    válasz Darth_Revan #23720 üzenetére

    Kerdeztem, valaszoltatok. Merlegeltem a hallottakat, aztan volt meg egy kis szamolgatasom az anyagi dolgokat illetoen, amikor megneztem, hogy az ajanlasoknak megfelelo konfig mennyibe kerulne. Eredetileg nem ez volt a terv, csak nem volt beleszamolva, hogy a dell honlapja, legalabbis a holland, kisse furan mukodik.

    Tortent ugyanis, hogy amikor fizettem volna az i7 el szerelt verziot, akkor nezem, higy nem annyi az ara, mint amit kivalasztottam. A kereso ugyanis vegyesen jelenit meg olyan modelleket, melyeknel benne van az afa az arban, illetve ami nem. Es az a plusz 240 euro eleg fajdalmasan erintett, mert mar igy is az eredeti keret fele ment 200 euroval, mondvan, h az adott pluszert megeri.

    Sajnos ennyit a jelen helyzetben nem tudtam kifizetni, ez van. A 2x4 gb volt elerheto memoriabol, 1x8as nem volt, hogy konnyebb lenne boviteni. 1060bol csak maxq verzio volt az elerheto modellek kozt, teljes erteku nem.

    DamianB: neten utanaolvasva nem megoldhatatlan a 144hz. Egyebkent ez csak egy aprosag, egyelore 60hzes monitorral lesz hasznalva.

    [ Szerkesztve ]

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

  • kretenallat

    senior tag

    válasz Darth_Revan #23720 üzenetére

    ja egyebkent most esett le egy aprosag. a dell holland honlapjan csak maxq-s 1060al szerelt g5ot lehet valasztani, normalisat nem. lesz majd teljeserteku 1060 is? vagy az csak g7-ben esetleg? (ami meg nincs fenn a honlapon itt...)

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

Új hozzászólás Aktív témák