Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BelaAzUrben

    újonc

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni laptop ügyben. Jelenleg egy üzleti Dell Latitude E5570-et használok (i5-6300u, 8GB RAM, IGP) lassan 6 éve, aminek kezdem elérni a határait, vagy talán már át is léptem azt. :D

    Az alap koncepcióm az volt, hogy esetleg visszatérek a PC frontra, de valami irtó brutál árakon mennek a dolgok, ráadásul valamiért január környékén volt egy durva árrobbanás, pl. AMD procik esetében, meg igazából úgy minden. A VGA-król nem is beszélve... Ezért most nem szeretnék PC-be pénzt rakni.

    Éppen ezért gondoltam körbenéznék ezen a "gamer laptop" piacon - kis fentartásokkal ugyan, de akkor is. Illetve megszoktam már, hogy oda viszem ahová akarom, szóval lehet nem is akarok PC-t.

    Bemásolom ide a milyen notebookot vegyek topicból a kérdéssort, hogy legyen valami szamárvezető. :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    1-2 hónapon belül szeretném letudni.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    400 000 Ft, plusz-mínusz, de legyen ez a határ első körben.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Relatív sok és nagy adatbázissal dolgozom, ez a CPU-t megeszi, legalábbis a jelenlegi gépen. :)

    Lenne kicsi programozás (Python, Java), de csak tanulás szintjén.

    Némi videóvágás, de semmi extra, OBS-el felvenni a kijelzőt, és nem megőszülni benne, hogy használni tudjam a felvételt.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    GTA V.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    A 15,6" megfelel, illetve kisebb lehet, de nagyobb nem.

    Mindenféleképpen matt legyen inkább, mint nem.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Lakáson belül szinte állandóan.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Win lesz rajta, de nem elvárás az előretelepített rendszer.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

    Tárhely:
    Amennyiben 2 slot van, akkor felőlem lehet 250Gb SSD benne, ha utána bővíthetem.

    RAM-ből minimum 16Gb-t szeretnék. Szintén jó, ha 2 slot áll rendelkezésre, biztos ami biztos.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

    - háttérvilágítós billenytűzet
    - 180 fokban hajló kijelző
    - jó touchpad és billenytűzet (pl. a mostani Dell-ben nagyon szeretem a billenytűzetet, illetve az egykori céges Thinkpad X250-hez is jó volt hozzáérni, ezzel szemben a családban lévő konzumer HP-tól kiver a víz)
    - HDMI, egy Dell U2719D monitorom van, néha arra lesz rákötve
    - jobban szeretném a visszafogottabb megjelenést

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Preferálnám az újat, de ha HA-n vannak megbízható eladók, akiket tudtok ajánlani, nem zárkózom el.

    Én eddig ahogy megnéztem a felhozatalt (ahogy laikus nézheti), nekem ezek a Legionok szimpatikusak. De itt is akkora választék van, Intel vagy AMD, + a VGA-k, úgyhogy nem tudom, vakon vagyok. Úgy olvastam az AMD jobban melegszik, de az Intel annyira nem megbízható, ráadásul van 3 panel, 60Hz, 144Hz, meg mégegy ami nem jut eszembe, és akkor azok közül most melyiket és miért? :D

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák