Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz PR0JECTNR56 #27307 üzenetére

    Gondoltam, hogy eleg volt a szivas az "olcso" gepekkep, igy vettem Media Markt-ban egy akcios GL703GS-t.
    Ebben mar az uj 3 ms-es 144 hz-es panel van.

    Sajnos azonban 3 hiba volt:
    - az egyik hangszoro enyhen recsegett
    - jobb felso es bal also sarkaban szemmel lathatoan volt backlight bleeding
    - bal felso sarkaban egymashoz kozel volt 2 db "pixelhiba"

    Az idezojel azert, mert ranezesre az volt, de gyakorlatilag szerintem nem.
    Talalkoztam mar pixel hibaval es az nem teljesen igy reagalt.

    Ezek is olyan apro pontok, mint a pixelhiba, de a kulso fenyforras befolyasolja mennyire lathatoak (mint a backlight bleeding). Neon lampanal pl nem is latni.
    Legjobban alacsony fenynel vagy teljesen sotet szobaban voltak lathatoak.
    Tovabba az egyik fixen lathato volt, a masik viszont nem volt lathato minden betekintesi szogbol.

    Vagy porszemek voltak az uveg alatt vagy valami gyarban keletkezett serules. Kozelrol olyan mintha apro repedesek lettek volna amin a feny "kifolyik".

    Viszont ami megfogott:
    1) a haz. Nem egy Chimera minoseg, de ezek a gl503vs es gl703gs modellek haza ranezesre es fogasra is nagyon bejonnek. Tovabba vekony, konnyu gepek bivaly nagy erovel

    2) a kijelzo sebessege. Nem a legmegbizhatobb, de van egy egyszeru tesztem. Rakattintomk a w10 start menure es nezem mennyire sima az ikonok megjelenesenek az animacioja.
    Az asztali 1 ms 144 hz TN GSync monitoromon szinte tokeletesen mikroakadas mentes.
    60hz-es laptop kijelzon egyertelmuen latom hogy mikroakadas van a frissites miatt.
    120 hz es 144 hz-es laptop kijelzo mar sokkal jobb, de picit simabb ezekhez kepest az asztali monitor.
    Viszont amikor ennel az uj 3 ms-es panelnel ezt probaltam, na ennel tukorsima volt, ez mar elerte az asztali monitorom szintjet es ugyan csak egymas melle teve es csak az erzekenyebbeknek, de latni a kulonbseget ez a kijelzo es a kozott mint ami pl a Helios 500-ban van.
    Meg persze a szinek is gyonyoruek

    Erdekes hogy a draga refurbished gepek amiket vettem egyiknel sem volt pixelhiba vagy a fenti hiba, de minden uj, draga gepnel, fuggetlenul az eladotol, az osszes hibas volt.

    Lehet varnom kellene egy refurbished-et ebbol a gepbol :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák