Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formula01

    aktív tag

    válasz #86952448 #18812 üzenetére

    Az euronics-os noname gépeket szerintem felejtsd el. Hivatalos supportja van azoknak egyáltalán?

    7577 vs 7567 között döntsd el mi fontosabb:

    7567-->sokkal jobb akku idő, mélynyomó, erősebb processzor, vagy IPS vagy TN kijelző
    7577-->erősebb vga, biztosan IPS kijelző
    Asus-->Igazi gamer gép, minőségi, 17.3 IPS kijelző

    (Nekem inspiron 7567-em van, novemberben vásároltam 355e-ért i7-el, 1050ti-vel, 128as ssd , 1 tb hdd, 16 gb rammal. IPS kijelzővel van szerelve. Ez szeptember végi gyártmány, de ha kifogsz egy korábbi darabot, meglesz az esélyed, hogy TN kijezőset kapsz, ami minőségbe mélyen az IPS alatt van, kicsit lutri. Amennyiben Inspiron mellett döntenél, javaslom kapásból a Windows 10 1607-es verzióját tedd fel, az új creators updattel nekem folyamatosan csak a problémám volt, ezzel rendben van a gép. Creators update utáni win verziókon, pár perc után power limit throttlingol, a processzor ha a GPU is terhelést kap, a jó isten tudja miért, pedig a hőfokok teljesen rendben. Szerintem laikus észre sem veszi, de engem idegesített. Arra gondoltam a táp alulméretezett, de Win10 1607en eltűnt a problémám. Nem tudom mi az oka, legrosszabb esetben ThrottleStop nevű program segít, a hőfokok játék közben rendben, proci 80 alatt marad, GPU 70 alatt komolyabb játékok alatt, de pl 1 World of Warcraft alatt ultra settingsen a proci kb 70 a GPU meg nem megy 58 fok fölé. Mindez gyári pasztával. Viszont az Inspironokat szétszerelni katasztrófa, ezekben biztos nem te fogsz pasztát cserélni :D Ami még mellettük szól, az a garancia, Dell-el még sosem volt garancia oldalon problémám, mindig korrektek voltak. Nem tudom a fenti tapasztalataim mennyiben igazak a 7577-re is, feltételezem nagy eltérés nem lehet.)

    Egyébként mindent összevetve, ha nem félnék attól, hogy a hajamra kenhetem a garanciát, személy szerint a helyedben én az Asus-t venném. De mivel saját magam tartok ezektől a szürke importos gépektől, most is valamelyik Dell-t vásárolnám. Egyébként én már lemondtam arról, hogy kapok olyan gépet, amin dobozból kicsomagolva minden fasza, én még nem találkoztam olyannal, amin nem kellett 1 kis buhera. Pl a 7567emnél ez kimerült a 1607es winben meg a throttlestopban, hogy megszűnjön a power limit throttling (nem thermal), miközben a gép meg tök hűvös. Talán az elitebook 840 G2-m volt az ami probléma nélkül működött első naptól kezdve, de az meg egy félmilliós árhoz képest lepkefing hardver volt, ráadásul a minőségétől sem szálltam el, konkrétan a kis műanyag pöcök ami tartja a a netkábelt, fél év egyáltalán nem durva használat után 3 fele repedt.

Új hozzászólás Aktív témák