Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #25849 üzenetére

    Ez a maratoni terv milyen össz km-hez van számolva? Ahogy olvasom olyan 10-20% szoktak javasolni minőségi edzésnek az össz km-ből és ehhez képest soknak tűnik. Most olvasgatom pl Daniels könyvét (running formula) és pl a 2Q tervben 120+ heti mérföldhöz is ilyen 25 mérföld környéke jön ki a maratoni + tempó + intervall + rep össz értéke, a többi mind easy.
    Esetleg te jól bírod a gyűrődést és többet bírsz az átlagnál ilyen téren? Vagy rosszul értem a leírásod? (14-20-6 = 40, 16-25-8 = 49). Esetleg a gyilkosabb módszerekben hiszel (a jó hamar jó lesz, a férgese hamar kihull)? Vagy ez a maratoni + 5-10 már kevésbé számít megterhelőnek, ezért lehet kitolni hosszabbra?

    Bocs ha hülyeséget kérdezek de tényleg érdekel, mostanában kellene kis elméletet megértsek, hogy tudjak magamnak tervet csiholni, de legalábbis félig-meddig értelmesen testre szabni. Egyelőre lábadozom pár kisebb sebből de nemsokára neki kéne állnom a Sparra edzeni, kéne javítani.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #25900 üzenetére

    Mivel a fenix 5x kiváltotta nem hiszem, sok jövője lenne. Ezzel egybehangzó véleményeket láttam máshol is:
    https://forums.garmin.com/showthread.php?351651-Just-got-an-Epix-Did-they-stop-support-for-Epix

    tehát supportra nem lehet számítani, már egy ideje. Egyesek szerint egyébként nem is volt olyan sikere, mint az 5x-nek valamiért, csak spekulálni tudok, hogy nem volt olyan jól sikerült (haha) de ehhez kézbe kéne fogni és próbálgatni...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #25918 üzenetére

    910 után szarok lettek a gps-ek az összesben, ezt megerősíthetem mint fenix 5 tulaj és olvastam is sokat róla. Jelenleg csak az ambit3, v800 és a 910xt amik még rendesen működnek, persze ez csak netes forrásokból van.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #25994 üzenetére

    Szerintem a heti 1kg-nál több fogyáshoz már elég brutál éhezés szükséges. Az ilyen szintű különbség nagy valószínűséggel vízveszteség lehet. Nekem is képes 2-3 kg-t ingadozni a súlyom 2 nap alatt de ez kb lehetetlen, hogy zsír / izomszövet legyen ennyi idő alatt. Azt mondják egy font zsír kb 4000 kcal. Az nem tudom hány tonna fa elhordását jelentené de elég sok lehet tekintve, hogy egy maraton sem fogyaszt el ennyi energiát.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #25996 üzenetére

    Lájtosan kapcsolódó, egy időben mértem a futás általi tömegveszteséget, még hűvös tavasz volt és 10 km alatt kb 1kg-ot veszítettem, néha másfelet is.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #25998 üzenetére

    Nálam távfüggő, félmaratonig nem kell innom télen, de ha meleg van akkor már 5 km-enként is kell. Maraton az más, ott próbálok legalább 10 km-enként de inkább sűrűbben, hogy a végére se legyen gond.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #26056 üzenetére

    A tempót nekem is nehezemre esik meghatározni, tomcica tudja élből gondolom a saját tapasztalata alapján, én mankót használok erre a célra, a Daniels running formula könyv táblázatait - versenyeredményből meg tudod határozni a VDOT értéked és ahhoz meg vannak adva a mindenféle edzéstípusok (távok) tempói pl a treshold, intervallum, ún. rep edzéseihez (laktátküszöb, feszesebb de nem max tempó, az utolsó kategória nála a max vagy max közeli). Ez nyilván nem veszi figyelembe az egyéni képességeket, de nekem pont jól jött mert előtte gőzöm nem volt mit csináljak és hogyan. Én is megyek arra a futásra de biztos dögmeleg lesz :)

    szerk, ebből látszik, lehet belőle meríteni, vagy nem:
    http://www.coacheseducation.com/endur/jack-daniels-nov-00.php

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #26144 üzenetére

    Biztos van akinél ez másként van. Habár régebben azt gondoltam jó lenne egy ironman, de mára arra a következtetésre jutottam, hogy az rengeteg idő lenne és nincs kedvem egy szar ironmant csinálni inkább futok jó maratont. Attól néha tuti nem árt biciklizni meg futni. Lényeg, hogy ha az ember hobbiból kezdi el későn mint itt sokunk, és mégis szeretné a határait feszegetni akkor a futásban rengeteg felfedezni való van. Megnézek egy-két videót, oké, hogy sosem leszek olyan mint ezek az emberek de arra jövök rá, hogy valószínűleg nagyon messze vagyok még a határaimtól pedig kíváncsi lennék, meddig lehet - ésszerű keretek közt - elmenni. :) hogy egy Bq menne-e? valószínű. Hát egy berlini? Az már kétes. És akkor még ott az ultra meg a terep... amikor 2.5 éve elkezdtem fogalmam sem volt, hogy a futás ennyire jó és komplex hobbi tud lenni.

    szerk. Facebookon Garmin csoportban akciós 920 xt. Nem ismerem az árakat de nekem barátságosnak tűnik tekintve, hogy mégis helyi garancia. (lehet máshol még olcsóbb mert garmin promó, de tekintve az akció mértékét lehet, hogy ennyinél már megéri helyben venni)

    Garmin Sport&Fun csoport PROMÓCIÓ
    Óra: Garmin Forerunner 920XT TRI Bundle (HRM-Run és Swim pánt)
    Ár: 109.900,- Ft (eredeti ár: 220.900,- Ft)
    Elérhető darabszám a csoport részére: 10 db
    Foglalható (2 munkanap erejéig): rendeles@navigate.hu
    Átvehető: Navi-Gate Kft (garmin.hu)
    Kód a rendeléshez: Sport&Fun (szerepeljen az e-mailben)
    Rendelésenként és személyenként maximálisan vásárolható darabszám: 2
    A rendeléseket a beérkező e-mailek sorrendjében teljesítjük.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #26148 üzenetére

    Lassú tempónál ez van. Gyorsnál magasbbra emeli az ember.
    Néha jó lenne valaki aki kijönne levideózni hogy fut az ember, mondjuk havi 1 alkalommal, 10-15 percet mondjuk lassú, tempó (5k) meg résztáv tempóknál.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nos, szóval én is megcsináltam a K&H félmaratont a reggel.
    Hát, érdekes volt. Először is, van ez az adductor húzódás jellegű fájdalmam ami lassan lett egyre rosszabb a bécsi maraton után (futáskor nem fáj csak "hidegen" ezért elég sokáig futottam vele), meg egy kis ülőideg-gyulladás féleség (netes öndiagnózisok), így gyakorlatilag másfél hónapja a legtöbb, amit futottam az Ultrabalatonos 4 x 10km, 20 egyben nem volt. Utóbbi hónapban a hetek átlaga mindössze 20km. Ez van, meg kell tanulni türelmesnek lenni. :(

    1. Nem bírtam a meleget. Durva mert elvileg alig volt 20 fok környéke.

    2. Amint látszik nagyon bénán kacsázhattam aminek az volt az oka, a combom kidörzsölődött de úgy, hogy már 5k-tól éreztem. Az - egyébként új - nadrágom nagyon rövid. Egyrészt van pár kg felesleg még rajtam, másrészt felül L alul XL-et viselek, szerintem mert a lábaim vastagabbak a 10 év biciklizéstől ami alatt sokáig 110kg közeli súlyt cipeltem. Szent meggyőződésem, hogy ha leadnék még jónéhány kilót ilyen problémáim nem kellene legyenek. Az is fura, hogy így 80kg környékén (173cm-hez) eddig nem volt ilyen bajom csak most, lehet, hogy egyszerűen elszoktam a nagyobb távolságoktól? Mindenesetre bizarr volt.

    3. Eredetileg mint "teszt" futás 2 órát terveztem, picit jobban mentem de nem sokkal, aztán a harmadik körnél elegem lett és be akartam fejezni így azt erősebbre vettem. A harmadik kör átlagtempója szarabb, 155+ pulzussal mint a vivicitta FM átlagom. Jól visszaestem. Ez a pulzus nálam már nagyon sok, olyan 5k tempó lehet, 150-155 bírom, 155-ről ahogy 157+-ra megy már vissza kell vegyek. Talán ezért is ingadozott, 157+ -nál mindig visszavettem így néha leesett 152, 153-ig.

    Bónusz pont: a városligetben vagy van pár kis sunyi emelkedő vagy én képzelődöm de helyenkint határozottan rosszabbul ment a haladás, eléggé rosszul esett hogy mennék de nem nagyon bírom. :)

    Ma azt tanultam, hogy nincsenek garanciák, dolgozni fogok, hogy azt az 1:36-ot újra elérjem. Ami nem baj és elméletben tudtam is csak érdekes megtapasztalni.

    A végén valahogy nagyon rohannom kellett klotyóra így eljöttem és nem vettem át az FM mánia érmem, mondjuk úgyis olyan "bónusz" érem feelingje van, egy 100 méteres sor állt érte a napon, valahogy kicsit elment a kedvem elkérni. Fene tudja. Egyszer jó volt lehet többször nincs jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Danika256 #26193 üzenetére

    40.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz zsoltip #26222 üzenetére

    Előrebocsájtom, hogy nem ismerem ezeket a szerkezeteket, de sportra sportórát vennék nem okosórát fitnesz funkcióval. És ha lehet bevált cégtől, ha az ember sok tíz, száz órát idővel beletesz egy sportba, akkor a megbízhatóság a legfontosabb. A jelen felhozatalból én is az ambit 3 runt preferálnám akár használtan (stabil és pontos gps, ilyenem van), de ha valamiért inkább a polar m400 tetszik akkor azt (borzalmas a gps, valamilyen szinten azért használható és ez az óra is hozza a minimum szükségest funkcióban, ellenben a h7 pulzuspánt az egyik létező legjobbnak tartott ahogy én olvastam). Optikai, csukló pulzusban ne bízz, az szar alapból. Fenix 5x-em van ezen is szar, pedig egy etióp család egy évig szerényen eltengődne az árából.

    ps. ha nem futásra kell elsősorban akkó sztornó, vedd amelyik tetszik. lépésszámlálás, kalória meg ilyenek mind parasztvakítás, azt a 10$-os xiaomi karperec is tudja tán annyira pontosan amennyire számít (nem).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #26231 üzenetére

    Az optikaival nem az a baj, hogy télen nem jó, hanem hogy nem jó. Egy dolog, hogy tapasztaltam de olyan is mondja aki többet tökölt vele. Lassú, és néha teljességgel hülyeséget mutat. Ha néha 20-30-al felülmér és futás alatt a szíjat igazgatom az első 2 kilométeren, az számomra legalábbis a használhatatlan mivel nem tudok megbízni benne. A pánt is tud hülyeséget mutatni pl ha vizes lesz, vagy nem elég vizes, de az ennek ellenére kiszámíthatóbbnak tűnik. (pl nem megy jól a futás elején, akkor megnyálazom, utána megy)

    Lehet extrém véleménynek tűnik de szerintem az optikai szenzoros legdrágább szutyok helyett inkább vennék 10e ft-os analóg pántos órát mert többet ér efektív edzés használhatóságban. (használtam olyat az első hetekben amikor tanultam futni és nagyon jól jött)

    Számomra legalábbis, és meggyőződésem, hogy mindenkinek ez kellene legyen, pulzus > gps > minden más. (advanced usereknek lehet semmi nem kell mert mindent éreznek de az a kisebbség)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26234 üzenetére

    Már lecseréltem 5x-re. Minden hibája ellenére jó poén lesz ha megtanulok waypointos útvonalakat feltölteni rá.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26241 üzenetére

    Van hrm run pántom is, azzal használom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26250 üzenetére

    Az már megvolt, a csere azért volt mert csak idegesített, hogy a térkép nélkülit vettem meg (pedig navigációt tudott a sima is). Nem objektív döntés volt, 60 ezret buktam, csak a gondolat ott idegesített jó hónapig. A szar gps-be és pulzusmérőbe belenyugodtam, akartam az új ficsöröket. Ilyen szempontól ez inkább egy gadget mintsem szükséges sport befektetés :) (ilyen bónusz pénzeket költöttem rá amit félreraktam egy ideje, nem a havi fixből éheztem ki) azért persze igyekszem jól kihasználni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #26271 üzenetére

    szerintem hobbifutóknak teljesen elég a csuklós optikai mérés

    Az lehet, hogy elég de nekem 120 helyett néha 150et mér ami azt jelenti, hogy abszolút használhatatlan, az 2 zónával odébb van. Már volt, hogy 2 km-en keresztül igazgattam aztán meguntam. De néha meg jól mér. Csak megbízhatatlan...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zola007 #26435 üzenetére

    strava? bár nem emlékszem ingyenesen csinálja vagy sem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zola007 #26458 üzenetére

    Az első nem is tudom hogy működik, biztos azokra a pánttal beépített pólókra kell rakni.
    Ezekkel a saját márkás cuccokkal az a baj, nem sokat tudnak és még kevesebbet írnak le róla. Bluetooth pulzusmérő, ennyi... pánt nélkülit ne, aztán legyen garancia rá, egy darabig vigyázz is rá amíg kiderül működik vagy sem.

    Én ezzel az ésszel ha most kezdenék valami egyszerűt vennék ami azt jelenti analóg mérő órával. Bluetooth pántokkal már jártam meg, pl vettem elsőre egy wahoo ticker x-et ami okos meg minden de fél év után elkezdett néha hülyeségeket mutatni.
    A gps már úri huncutság, a telefon tud rögzíteni ha kell, aztán ha az ember nem szívesen hord telefont akkor már vesz egy rendes gps órát de az 50+ szóval csak akkor ha az embert eléggé megfertőzte a dolog ahhoz, hogy költsön rá feleslegesen is mint hobbira.

    ps. de talán keress appot a h6-hoz ha már úgyis megvan

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #26487 üzenetére

    Pillanatnyi tempót még nem láttam semmit ami jól kimutatná. Amiket próbáltam:
    - samsung galaxy s3
    - htc one m8
    - lumia 735
    Legfőképp Strava meg Endomondot használtam de kipróbáltam még párat amikre nem emlékszem. Egyik rosszabb volt mint a másik, közelítésre oké, átlagok szintjén, de aktuális tempót nézni rajta, nem.
    Órám Suunto ambit3r volt, elég korrekt útvonalat rajzolt, de tempót nem tudott. Az, hogy mondjuk +/- 1 perc hibával ugrál az nekem nem elég semmire. A garmint említeni sem érdemes, még rosszabb.

    Arra a következtetésre jutottam, hogy ilyen laktátküszöb közelítő (meg egyéb) edzésformákhoz inkább a pulzust nézem, résztávnál meg fene tudja. Igazából kellene egy Stryd de elég nehéz megindokolni a költséget, perpill annyira nem kell. Sajnos 2 hónapja nem tudok rendesen futni, de majd ha tudok is ez lesz az utolsó szempont... gyors edzésekre pályát kell keresnem bármennyire is kényelmetlen (valahová el kell m,enni esetleg fizetni) és nyomom kézzel a kör gombot az órán, az a tuti.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #26491 üzenetére

    köszönöm a megerősítést de gondolom ezt nem nekem akartad írni

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26538 üzenetére

    Én eljutottam lassan oda, hogy a cél az lenne, tudjak sokat futni sérülés nélkül, bármiféle tempó elvárás nélkül. 3. éve futok, 3. nyár, hogy 3 hónap pihenő van. Pedig az év nekem is jól indult. Szeretném elérni a heti 100k-t, de ilyen pihenőkkel kiöregszem mire sikerülne :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26557 üzenetére

    Lehet így van lehet nem, van aki 2x ennyit fut szóval ez nem ufó kategória még simán hobbi szint. A tapasztalatom az, hogy eddig a mennyiség amitől a leginkább haladtam valamerre, több szempontból is. Volt már egy jó időszakom decembertől - 270, 330, 260 (1 hét nátha), 370, 340. Az a fixa ideám, hogy ha egyszer megtanulok sokat futni akkor van miből csökkenteni speciálisabb edzésekre. A 100 egy relatíve arbitrary szám, de nekem kb ez jött ki, hogy maratoni felkészüléshez jó lenne ennyi hetente, ha valaha a 3 órát szeretném felülről karcolgatni.

    Nyilván lehet öregen is csinálni de nekem nincs sportmúltam, és türelmem várni, miközben a potenciálom csökken :) egyelőre próbálok arra koncentrálni amire tudok - cipő, futótechnika, meg valami core meg egyéb egyszerűbb gyakorlatok amit tudok otthon is csinálni - ebből még nincs kirakott és rendszeres rutinom de kellene.

    A heti 5 edzés megvolt tavaly tavasz óta, a szüneteket leszámítva, ha nem erősek akkor az megy feltéve, hogy eszem és alszom nagyjából rendesen (igyekszem).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26561 üzenetére

    Ezzel a hozzáállással befizettél egy nyelvtanfolyamra ahol azt ígérik neked,hogy 3 hónap alatt tökéletesen angolul.Gondolj bele tavasszal elvégzed nyáron utazol olaszba és tökéletesen tudsz majd kommunikálni milyen jó is lesz majd!
    Szerintem ha egy edző ránézne az edzéseidre akkor még a havi 300k sincs rendben azzal az edzésidővel is még bőven kicsinálna nem,hogy havi 400k-val.

    Ezt kifejthetnéd, nem teljesen értem. Az elvárásaim a saját tapasztalataim alapján támasztom, netes vélemények alapján vagy rég olimpiai futó kellene legyek vagy 3 év után is a félmaratont karcolgatnám alulról óvatosan, senki nem tudja megmondani mi a kevés vagy sok... alapvetően ez az edzésperiódusom teljesen rendben volt, a végét leszámítva, nagy hibát ott sem követtem el csak kicsit vérszemet kaptam és megbosszulta magát. Októbertől áprilisig fogytam 10kg-t és javítottam 58 percet a maratonomon, ennél rosszabb sose legyen.. :D mindezt 99%-ban (myilván hasraütésszerű szám, szubjektíven értem) a nagyon konzisztens heti 70-80km-eknek köszönhettem, semmi spécit nem csináltam sőt, erre volt szükségem... (ok kicsit bicajozom de az nem sok és csak közlekedési cél, heti mondjuk 6 óra)

    Azt jó lenne tudni érzésre mi az amit pihentetni kell és mi az amit nem :) ezt nem mastereltem még ki sajnos.
    @tomcica ha erre van kottád az jó lenne :) de gondolom nincs :)
    Apró kényelmetlenséget azt éreztem többször is itt-ott de hát istenem, el szokott múlni hamar meg olyankor még lazábbra veszem. Ezt sajnos orvos hiányában a hobbista magán tapasztalja ki az az érzésem. Vagy mindig csak keveset kocog hogy minden oké legyen, de hát minden kockázat nélkül nem lesz meg az a Bq... :)

    @Danika256
    Miért gondolod, hogy habár más sportokban nagyon fontos a technika és sokat tanítják meg gyakorolják, az oké, de a futásban nem így van? Lehet, hogy ez csak vélemény és nem tudományosan megalapozott, de én elég erősen hiszek benne, hogy a technika az amit igenis kellene tanulni és folyamatosan dolgozni rajta mert az is nélkülözhetetlen tényező. Ehhez az nekem hiányzik, hogy az embert mondjuk havonta valaki videózza egy 10 percet. De bizony nem mindegy hogy futsz, a tartásra, mozgásra tudatosan kell figyelni egy életen át mert számít sérülés szempontjából, de energiatakarékosság meg hatékonyság szempontból is. Erőből menni, az nem elég... az anatómiai problémákat lehet kompenzálni, de azt, hogy gyengék az izmaid mert nem edzed őket, vagy rosszul futsz, azon nehezen.
    Igazából én azon is gondolkodom, hogy jó lenne heti 1-2 kisebb mezítlábas (vagy olyasforma) futás, ehhez nem kell mezítlábas szektás lenni de biztosan jó lenne a láb apróbb izmait edzeni ami hozzásegíthet helyesebb, precízebb testtartáshoz cipőben is. Gondolom én...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #26611 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy erősen óvatos embernek tűnsz, ez a vibram elég merész húzásnak tűnik. Javíts ki ha tévedek de azért amit olvasok abból az a következtetés jön le, hogy tök jó ez a mezítlábas dolog de alapból nyilván sokkal nagyobb ilyenben a sérülés valószínűsége, egy előnyét látom, kényszerből az ember sokkal de sokkal tudatosabb a technikával és ezáltal többet kompenzál mint amit elveszít a párnázottsággal. (magyarán rendes cipőben is lehet jól futni, hisz mennyi elit megteszi, csak nem kényszerít annyira rá)
    Egyszer tuti kipróbálom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #26637 üzenetére

    Az elég pech ha olyan helyen élsz, ahol csak az az 1 forgalmas út van, az esetek jelentős részében nincs szükség elkülönített kerékpárutakra sőt. Én 10 éve járok melóba biciklivel, igaz ez Budapesten belül van, olyan útvonalon ahol minimalizálhatom a kerékpár-járdát mert az a gyalogosok szívatására és jobbhorgozásra alkalmas, haladásra nem (11km a munkahely, így is 40 perc) nem beszélve, hogy általában kezdődik a semmiben és a semmiben ér véget helyenkint...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #26652 üzenetére

    Csak fák ne legyenek a közelben... a garmin erősen reszketeg gps szempontjából, azt sem látja az út melyik oldalán megyek sokszor pedig itt 3 emeletesek vannak. No meg fák. A telefonokban ehhez képest még pontosabb a gps, talán rendesebb az antennájuk...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #26656 üzenetére

    A pontosság nem azt jelenti, hogy jó messze kizoomolva nem látszik a 10 méteres eltérés hanem azt, hogy ki kellene egyértelműen derüljön, az ember az út melyik oldalán fut még ha netán van pár fa is a közelben. Így sajnos valójában semmire nem alkalmas amihez pontos mérés kellene (pl edzésre). Arra való, hogy az ember nagyjából valami statisztikát elmentsen (mennyi is volt a múltkori kb 10 km-em +/- pár száz méter), amit telefon is tud, igaz ezt kényelmesebb cipelni. Futni ezzel vagy enélkül majdnem mindegy. Ez lehet, hogy triviális ha már tudja az ember de én kezdő kütyüsként meglepődtem legelőször amikor ezt megtudtam. Eredetileg azt gondoltam, majd látok rendes tempót, hisz azért lehet edzéseket beprogramozni ezekbe, az lenne a fő céljuk. Hát nem. Legalább lépést, azt számlál. Ma mosogattam és a végén szólt, hogy a mai lépcsőzésem teljesítettem sikerrel. Nesztek 275e ft-os sportóra :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #26661 üzenetére

    A baj, hogy nem hozzák a rated pontosságot sem és nem arról van szó, hogy az ember felhőkarcolók közt fut hanem van melletted egy 3 emeletes másik oldalon egy fa és kész áttesz az utca másik oldalára vagy a háztetőre.
    Igen, szar a vevő. Érdekes módon jópár éve még tudtak elfogadhatóbb gps-t csinálni (310, 610, 910 szériák), azok sem voltak elég jók valójában edzeni, de a tévedésük kisebb volt.
    Azért rátehetnék a disclaimert, hogy ez sivatagban használandó, vagy felhőkarcoló tetején. Értem én a magyarázatokat mert utánanéztem rég, csak kár, hogy a célnak nem igazán felelnek meg, a core funkcionalitást nem hozza. Na jó, stryd-et kellene vegyek hozzá, azzal állítólag jó.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #26675 üzenetére

    Nem bírom ki bocs, szerintem egyértelműen több zöld kevesebb beton kéne. Ez már igazán köztudott és szerintem az alapelv tök egyértelmű mindenki számára és mégsem erre megy a törekvés...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    azt nem értem az a sok hülye mit keres a berlini maratonon amikor semmi emelkedő nincs. nem tudják, hogy ott nincs értelme futni csak x% emelkedőnél? (x = ?)

    nem beszélve az atlétikai pályákról, az összes hibásra van építve, nincs domb bennük...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26725 üzenetére

    Továbbra sem értem, aki nem általad megfelelőnek definiált terepen meg dombon edz az gyalogolni fog maratonon, vagy mi a mondanivaló? Ez kezd szürreális lenni... sosem láttam dombot mert nincs a közelben, második maratonom 3 és fél órán belüli és kifejteni nem szeretném, de nem, nem gondolom, hogy "pengén" edzenék vagy hogy ennyi lenne bennem. Habár ezt úgy is lehet értelmezni, hogy azért tudok csak ennyire gyengét mert nem edzek eléggé (amivel részben egyet is értek csak ennek nincs dombhoz meg murvához köze). Vagy azt mondod, pb-ket mérni kellene minél rosszabb terepen? Ha nem elég rossz nem számít? De hisz amíg nincs meg a standard addig mindennél van rosszabb. Oh wait a standard a sima pálya vagy track, másként nem lesznek összehasonlítható eredmények...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #26731 üzenetére

    Nem akartam belemenni de csak nem engeded el ezt a hülyeséget, akkor vegyük tételesen.

    Az idő nem mutat meg mindent.
    A versenyen nem látom, hogy a dobogó előtt egyezkednének ki hogyan és mennyit edzett, hogy eldöntsék ki hová álljon így kimondható, hogy a futásban elfogadott szabályok és standardok szerint pedig megmutatja azt amit meg kell mutasson: egymással összehasonlítható, értelmezhető eredményeket.

    maradjunk ennél a példánál Te 3:30 alatt futod a maratont havi pl 300-350km hasonló adottságú futó havi 200-250km tudja ugyanezt
    Biztosan ilyen is van, de amúgy mire alapozod ezt az állítást?
    Ha van ilyen is, nem teljesen értem a szándékot, úgy mondod, mintha ez rossz lenne.

    így melyikőtök a jobb futó?
    Ez beugratós kérdés? A futásra a stopper a mérőszerszám, így egyformák lennénk.

    Másik példa ismerősöddel aki dombedzéseket is csinál keményen ugyan úgy 3:30 maratont tudtok gondolod,hogy ha elmennél vele terepversenyre ott is lépést tudnál vele tartani?
    Nem hiszem. A rollerre edző ismerős meg rolleren hagyna el, a kajakos kajakon. A 3000m magasságban futó meg 3000m magasságban. Én is tudok ilyeneket mondani, de mi értelme?

    Erre az időre elértél szeretnél lemenni 3:00 körülre gondolod,hogy felviszed az edzésórát havi 400km azzal ilyen egyszerűen meglesz?
    Még a céljaim sem ismered, nemhogy azt, hogyan szeretném elérni. Mondjuk úgy, hogy ha feltételezzük, hogy azt szeretném amit te gondolsz, hogy szeretnék, a domb vagy a futópályán levő kavicsok átmérője akkor is erősen sokadlagos szempont lenne, ha egyáltalán kötelező.

    ui. a "berágásra" - szerintem nem én személyeskedem, de biztos ezt is rosszul látom. Nem tudtam, hogy a múltkori 100 km / hét témát vetted elő, most már kezdem érteni. Nagy nyomot hagyhatott a lelkedben. Azt hittem azt rég kitárgyaltuk, illetve abbahagytuk, mert én sem részleteztem az okokat, nem volt értelme elmagyarázni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #26767 üzenetére

    Azért van rossz meg jobb póló. Jó negatív példa a Vivicittás póló, 3 van de mindegyik nagyon szar. A vékonyabb szálú, sűrűbb szövésű jobb. A versenyeken adott pólók közt is van jobb, de amit vettem azok jobbak szoktak lenni, pedig olcsót veszek. A decathlonban azok a vékony nagyon könnyű pólók pl jók, nem volt eddig gondom velük, igaz nagyon hosszút ritkán futok egyelőre.
    Nekem a nadrággal van inkább bajom, a combom kidörzsöli legalábbis a múltkori K&H-n így jártam, valamiért 5km után már éreztem. Arra úgy látszik a decathlonos nadrág nem elég jó. Cicanadrágot szoktam ez ellen viselni hosszabb távon, ugyancsak műanyag, szűk, apró szövésű alsógatyával (ez is deca).

    Nem az a normális, hogy az ember lába vastagabb a karjánál? :) Sose néztem de most, hogy így írtátok, nekem bicepsz 30 :) (informatikus test, na), vádli 40... (pedig még felesleges zsír is van rajtam) igen, kéne felsőtest edzés de lusta vagyok ilyenekre. Tervbe van véve, hogy összerakjak egy tervet amiben ilyesmi is van, majd egyszer.

    Visszatérve ruhára, én nem merek netről venni mert annyira eltérnek a szabások és méretek, hogy fogalmam sincs, jó vagy sem. Persze vissza lehet adni de ahhoz postára kell járni, keresni vagy venni csomagolóanyagot, esetleg az eredetiről leszedegetni / lefedni a címzést, mindenféle megtévesztő szöveget, elcímezni, feladni, nem tudom de ez mindig elijesztett. Netes rendelést csak úgy tudnék egyébként hatékonyan elképzelni, ha mindig rendelek többféle cuccot, esetleg cipőt 2 méretben és ami nem jó visszaadom. Főleg cipő, az esélytelen felpróbálás nélkül... futócipőkkel nincs épp annyi baj, de a civil cipőkből 10ből 9 nem kényelmes.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #26784 üzenetére

    Ez inkább csak önirónia volt, egyrészt honnan tudjam sosem sportoltam semmit éltetemben, másrészt épp ma néztem, hogy ha minden igaz még fél kiló és elérem a -30kg-t a 3 évvel ezelőtti csúcshoz képest. Még ha volt is valami minimális izomzatom a háj alatt, mostanra abból sem maradt sok. A lábam még oké, lassan 10 éve biciklivel járok munkába, meg futkosom is 2.5 éve.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz concret_hp #26786 üzenetére

    Nem szoktam méregetni, csak most a poén kedvéért. De lábra legalább dolgozom valamit. Amit néha megmérek a kilók mellett az a mell, csípő, derék, comb vastagság, nem biztos, hogy tudományosan van sok értelme csak magamnak, kis statisztika a dropboxos táblázatomba. Mindenhol van mérhető zsír, így 173 cm mellett a 76,5kg-nál már azért jelentős csak has és úszógumi tájékán.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #26789 üzenetére

    Aha, köszi. Az első "hivatalos" mérésem - reggel, kisgatya, 3 nap kevés kaja után 106kg volt, 3 éve április elején. Kellett menjek üzemorvoshoz a kétéves papírozásra s eszembe jutott, hogy már 2 alkalommal mondta, hogy kéne fogyjak, kicsit elszégyelltem magam gondoltam mekkora lamer vagyok, neki aztán tényleg mindegy azért biztosan szól mindenkinek, ingatjuk a fejünket, hogy hűha, tényleg, aztán senki sem csinál semmit. A vérnyomásom kezdett elmászni kicsit 2 évben is egymás után pedig régen sose volt ilyen. Nem szoktam nézegetni de tavaly tavasszal is nézte, akkor valami standard jött ki, lehet hülyeséget mondok de valami 120/70 mintha ami ha jól emlékszem nálam ez volt eredetileg. Nagy flash volt neki mikor jegyezte fel az értékeim és megnézte az előző alkalmat, az jól esett. :) Sovány sosem voltam, de ha jól emlékszem, 19 éves koromban voltam egy adott pillanatban 68 kg amikor a kajapénz piára meg cigire kellett, elvileg ez a cél jelenleg, gyakorlatban mindegyre felleltározom az úszógumim és a hasam maradványait persze, hogy akkor fogyjak ha még van miből. Még van miből.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #26833 üzenetére

    nem rossz társaságban mozogsz :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #26945 üzenetére

    Nem akarom elkiabálni de az UTT-n kibírtam különösebb probléma nélkül a 28 km-t, ma meg 11-et szóval ha kicsit késve is a Sparra de kezdődhet az óvatos edzés. A night run után 1 héttel fogom tudni pontosan. Viszont ma nagyon kinyiffantam. Oké, hogy el vagyok szokva meg sok egyéb ok, de ez a meleg tényleg nem hiányzik. De jó lesz novemberben 3 fokban, ónos esőben 1-2 órás lazákat futni, simán kibírja az ember jóformán izzadás nélkül... :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #26974 üzenetére

    Ritka konstruktív gondolkodás. Van egy csomó dolog ami adott, ha az ember tud persze változtasson rajta, ha nem, próbáljon nem aggódni rajta feleslegesen. Ha úgy akarjuk, akkor az élet jó ha meg nem, akkor szar. Én vén koromra jöttem rá a pozitív gondolkodás előnyeire, kár, hogy 20 évesen olyan lefitymáló és cinikus voltam, ami volt az volt de jobb hangulatban is el tudott volna telni. :) Lehet, hogy facebook filozófia szintnek hangzik de most már hiszem, hogy nem az, de ezt nehéz átadni rá kell érezni :) a boldogságot is tanulni kell... na jó befejeztem, amúgy nem vagyok semmiféle szektás ha annak is tűnik :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27014 üzenetére

    Jó lenne jól futni, de ha egyet választhatnék, nekem inkább az önbizalmad kellene :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #27061 üzenetére

    Kíváncsi leszek mit hozol ki ebből. Hazudnék ha azt mondanám, nem irigykedem picit, de hát ez van, fel van adva a lecke csak le kell másolni! :) A strava FM pb-d a valódi értéket takarja? (csak hogy az ember tudja mihez mérje a dolgokat) - ez gondolom nálad valami z2 vagy ilyen lassú futós pulzus?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27064 üzenetére

    Hát, titeket elnézve mindegyre felmerül, hogy vajon hol lehetnek az én határaim? A kérdés már csak az, hogy az ember mennyi (elsősorban mentális) energiát és időt tud / akar beleölni. Nem tudom, hogy elmegyek-e odáig, hogy megtudjam a választ, de néha kíváncsi vagyok rá... jól tud esni, ha az ember meg tudja lepni magát. Ezért is vagyok én továbbra is kezdő, tapogatózom, próbálkozom, kételkedem magamban, aztán néha jobban sikerül mint számoltam. Néha meg nem, de ilyenkor azzal vigasztalom magam, hogy nem ebből élek és van ott még potenciál, rajtam múlik... hál Istennek van 2 ép lábam.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Egy kis adatpornó, ha valaki bukik az ilyesmire. Még mielőtt, nem az értékek, hanem a statisztikák miatt posztolom.
    A pulzusmérő kicsit megbolondult a közepén, észrevettem, megigazgattam aztán jó lett. A fene érti ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ezekről jut eszembe, megjött az itt említett 16$-os 2 in 1 kínai rövidnadrág ami visszament 2/ra mire megvettem (biztos m's is nyomogatta) , pénteken elfelejtettem kimenni érte a postára, holnap hátha. Remélem jó, lehet, hogy kicsit szűk lesz de hátha nem és meg tudom rendesen szakérteni kedden egy 10km-el.
    Ma egy mi band 2-t vettem a mamának mert mindig panaszkodik, hogy kéne fogyjon meg mozogjon, okostelefonja van egy ideje és szereti az ilyen technikai kütyüket. Van vagy 2 hetem megtesztelni (használtan vettem apróról), kíváncsi vagyok a garmin után feelingre milyen lesz, nappali viseletnek értesítésekre meg ilyesmi. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #26782 üzenetére

    Megjött ez a short, alapvetően teljesen meg vagyok elégedve vele (igaz csak 2km-en volt rajtam, pihenőnapi teszt), viszont amiért elszomorodtam, nincsen rajta az ígért zseb. Cím (és a régi leírás) alapján hátul cipzáros zsebe kellett volna legyen, na ez egyszerűen nincs. Pedig jónak tűnne, kivéve, hogy talán 1-el kisebb jobb lenne nekem (de ez az én hibám). Kíváncsi vagyok az eladó mit mond, papíron ez lehet, hogy minor hibának számít de én nem veszek ilyen nélkül futónadrágot, nem viszek semmi tárolót magammal mert kényelmetlen, a zseb fontos...

    Esetleg valami hacket kitalálok de nem tudom van-e olyan ami gyakorlatilag kompromisszummentes. Cipőfűző nyaklánc? Nem tudom mennyire zavar mondjuk 10-20km-en. Cipőfűző nyakláncon pici duplafalú rongy zseb valami tutkó lezárással? Ilyesmi...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27186 üzenetére

    Egy kulcsért overkill, nagy, és kényelmetlen is. (pont ilyenem van és nem tudom használni. póló fölött zavar, hogy leszorít, és meleg, alatta meg felcsúszik a futástól a nadrágról és az illesztésnél karcolja a bőröm - van egy 9e ft-os Nike ami már jobb, de attól azt sem szeretem lóbálni)
    Rendeltem cipőre való kis zsebet roadid-tól, cipőfűzőbe fűzi az ember és tépőzáras. Ha elég könnyű akkor az jó lehet, ha ideér kiderül. Nem annyira kicsi mert igazolvány méretre tervezték, de ha stabil akkor végül is az se rossz megoldás akár egy bankkártyának, jogsinak (hullám be lehessen azonosítani ha bedobnak a Dunába egy éjjel).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #27231 üzenetére

    Ezzel vitatkoznom kell, hobbira sem elég, ha elég lenne nem vettem volna sok pénzért pántot. Persze, lehet futni mezítláb is meg minden, de ha az ember próbál optimizálni, akkor a pulzusra a legegyszerűbb és az, hogy későn követ, meg 20-al fölémér, az kizáró jellegű hiba.
    Ha az ember nem fut csak kocog random akkor nem kell se óra se telefon semmi. De ha valami, akár magához mérten érdemi eredményt akar elérni vagy fejlődést felfedezni, akkor kell valamiféle terv szerint edzeni, és alap technikákat bevetni, nem lehet mindig a megszokott alaptempóban futni. Ehhez meg kell ismerni a pulzuszónákat nagyjából. Most mondanám, hogy nem kell pulzust tudni, alternatívan jó a Run with power(tm), de az ugyanaz csak kicsit exotikusabb verzióban...

    Megkockáztatnám, hogy ha az ember a létező legolcsóbb gadgetet akarja megvenni ami a legtöbbet segít, akkor a 4 számjegyű áron az analóg pulzusmérő óra pánttal a legfontosabb, gps kit érdekel, lemérsz térképen magadnak egy kört és mindig tudod mennyit futsz ha oda mész.

    ps. még egy példa, egy 2 órás fm-hoz nem kell semmi gadget, de ha megunod és 1:45-öst szeretnél akkor már sokat segít. ha meg még lennebb mennél, akkor nem nagyon úszod meg anélkül, hogy valamiféle pulszónás variációjú edzést csinálj, mikor ilyen mikor olyant. Lehet időre is, csak azt nehezebb belőni, hogy hol van neked az adott effort leveled. Pl ha tempót akarok futni akkor tudom, hogy az nálam a 150-160 pulzus környéke. Az alatt túl kényelmes, fölötte meg nem bírok ki 5k-t.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27251 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogy oké, lassan megyek,, de ha felmegy akkor esélytelen visszaesnie. Kedden csináltam egy 2km bemelegítést, 125 körüli pulzus 5:45 környéke, aztán 4:30 környékén 5km, ez olyan 160 pulzus a végére, kicsit felette, utána meg a maradék 3km újra 5:45 körül, de itt már 140 alá nem nagyon akart beesni a pulzusom, talán 138 a végére. Kicsit ezért aggódom a holnapi night run maraton miatt, a budai várral kezdünk utána még 40km, nem vicces. Lehet gyaloglok felfele :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Volt valaki a budapesti Night Runon az este? Egész érdekes volt.
    Én nem vagyok meleghez szokva, és visszatérőben is vagyok 2-3 hete szóval különleges kínzásnak minősült. A részvétel szerintem egész jó volt, nem vártam ekkora tömegre.
    7k: 1208 résztvevő
    12k: 1449
    FM: 852
    M: 160

    Kíváncsi lennék mennyien léptek vissza vagy váltottak kategóriát maratonról, én is akartam de már nem lehetett. Ismerőssel voltam aki FM-t futott és megvárt.

    Amikor beálltam a sorba elég fura érzés volt, hogy nézem, innentől, idáig, ennyi a maratonista? Akkora helyen ami így pár sornak tűnt, olyan széles mint hosszú...
    Elvileg 5 percenként engedtek, a várból lejöttünk már a 7k-sok lökdösődtek, könyököltek rendesen, de hát na, dolguk volt elöl gondolom.

    A déli fordító (Lágymányosi híd környéke) lentebb volt a maratonistáknak, ott nagyon magányos lett a dolog, 100, de akár 300 méteren 1 ember. Lefele az ember pusztult meg a saját izzadságában, borzalmas volt. Fordítónál jobb lett, volt kis szél szembe amitől nehezebb volt futni, ellenben valamennyit szárított. De azért azt hiszem, volt olyan 28-29 fok körül szóval nem valami móka és kacagás, az ember izzadt csak a póló mintha felfele irányba kicsit veszített volna a súlyából.

    Szurkoló volt a belvárosi részen, gondolom sok kísérő, meg (fél)részeg turista. Tömegek voltak a rakpart tetején. Első kör felfele még rendesen biztattak is, olyan forest gump érzés volt, hogy nem tömegben fut az ember, még én éreztem hülyén magam, hogy itt né, hobbikocogok ezek meg ordítoznak, hogy hajrá meg tapsolnak.

    Északon a K híd környékén fordítottak. Az a rész is jó csendes volt, Árpád híd előttől már csak félhomály és 1 ember sehol a környéken kivéve a fordítót, egy rendőrautót meg valami éjjeliőr kinézetű fazont aki cigizgetett az út szélén és mérsékelt kíváncsisággal szemlélődött. Olyan sokat megélt idősebb embernek tűnt, szóval nem volt semmi csodálkozás a fején csak rezignáltan bámészkodott és lassú mozdulatokkal cigizett, többször láttam. Szóval elég sajátos hangulat volt ezen a részen.

    A frissítés szerintem nem volt rossz, féltem, nehogy elfogyjon a végére a víz. Elég sűrűn adtak ami volt, egy adott helyen banánt kerestem és nem volt csak valami bcaa shot meg szponzorált energiaszelet, az előbbi azt sem tudom mi, nem kockáztattam, de az a szelet borzalmas volt, alig ment le vízzel is, ragadt össze a számban... összesen 2 pohár hideg vizet is kaptam, na, az mindent megért. Volt jég pár helyen de valószínűleg nem volt ideje a víznek kihűlni.

    Az első kör végén az Erzsébet híd előtt elterelték a félmaratonistákat, ment a nagy tömeg jobbra ilyen 50 ember, én meg egyedül előre, az megint fura volt, egy kivételesen peches hősnek éreztem magam (ha már neveztem menni kell, de nem mondom, hogy jólesett). Az emberek jól megnéztek és volt pár biztató szó.

    A második kör eléggé eseménytelenül telt el, a várkert bazár alatt elhaladva felfele irányban olyan 25, 28km körül lehetett, már kedvem lett volna befejezni, onnan próbáltam hidakat számolni: a Margit hidat már látom, onnan 1 hosszú az Árpád hídig / az egy cca 3km a szigetkör mentén ahol néha futok /, onnan még 1-2km a pusztaságban, aztán visszafordulok és "célegyenes" amiben az az Árpád híd - Margit híd a leghosszabb darab és utána már szinte látom a végét, 2 kis híd távolság... szóval nem tudom más hogy szokta ezeket a dolgokat számigálni versenyen de én kb így gondolkoztam.

    Aztán a lassan szokásos számadás ment - 30km-nél alapvetően minden oké, csak uniform szarul vagyok, 35-nél erősebben szarul vagyok de még mindig semmi különös. Onnan már 37-ig eltelt, aztán a többi valahogy mintha hamarabb lejárt volna, rezignáltan mentem, talán kicsit lassulva de a terep sunyi - eddig sosem tűnt fel, hogy az alsó rakpart kicsit rollercoaster, hol fel hol le (nem csoda, autóm nincs, biciklivel meg gyalog nem járok ott).
    Helyenkint középen futottam a vonalon, jól esett, hogy ilyet lehet az alsó rakparton ahol máskor a 70-es táblára tolja mindenki ezerrel.

    A legvégén 17-es vagy milyen villamos vonaláról kicsit elkacskaringózott a pálya az utolsó km-en, már néztem, jó helyen megyek? Egy sorstársat hagytam le akit egy csaj biztatott, a srác próbált jönni utánam de hallom a csaj mondja, engedd el... szadista vigyor asszem kiült a képemre, hogy van még annyi kraft, hogy ilyenekkel szórakozzak. Láttam, hogy tán a 3:45 meglesz, csodálkoztam, hogy 3:43:08 lett a vége, de az órám szerint hiányzott 400m, szóval onlájn a hősiességem nem lett meg (maraton "rovátkák" az appokban).

    A pulzusom érdekes mód végig bírta, 140eseken mozogtam, csak a vége ment fel ahol kicsit megtoltam, helyenkint 140 alá is mentem. De mintha nem kaptam volna elég levegőt. Szóval mintha a tüdőm fáradt lenne de a szívem bírná, ilyet még nem tapasztaltam. A melegre eddig a pulzusom is ment fel, most valami más reakció jött ki, úgy néz ki... a 140esek az nekem egy komfortosabb tempó futáson jön normálisan elő, mármint hűvös időben, a normál üzletmenet az lett volna maratonon az eddigi tapasztalat alapján, hogy korán 13x, nemsokára utána 14x és aztán úgy felétől kínlódnék 150 alatt tartani, hogy ne purcanjak ki és a 30+ 150-155 stabilan és afölé esetleg 40 után ha megy.

    Ilyen lett.
    Garmin connect
    official

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák